İfi Micro Black Label Stereo Sistem

'DAC' bölümünde Cgkntly tarafından 14 Mayıs 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Cgkntly

Cgkntly Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese Merhaba,

Ürünün incelemsinin altına sordum ama cevap alamadım, bu yüzden buradan da sormak istedim.Foruma yeni üye oldum fakat uzun zamandır takip ediyorum. Ses ve elektronik konusunda çok bilgim yok, bu yüzden deneyimli kullanıcıların yardımına ihtiyacım var. Evimde içinde kendi Dac’ı olan 2x100 Watt gücünde bir amfi var.Stream player üzerinden Apple Ipad ile Tidal’den müzik dinliyorum.Amfinin içindeki Dac 24 bit/176.4Khz olan formatlara kadar destekliyor. Sizce İfi Micro Blac Label ile daha iyi bir sonuç alır mıyım? Yoksa kulaklık dac yerine iyi bir dac mı almalıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.İlginiz ve cevaplarınız için şimdidençok teşekkür ederim.

Saygılar.

2. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    Merhaba

Ben zamanında idi Micro İdsd ile Pioneer a9 kullandım. A9 un dahili usb daci ile arasında pek bir fark görmedim .

3. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    439
    Pioneer A9 stereo ev kullanimi icin 11.5kg luk masaustu ampli.. Ifi micro idsd blck(silver ile sadece renk farki yok, ses karakteri de farkli) ise portable/taşınabilir kulaklik icin ozellestirilmis bir dac amplifier. Farkli kategorideki urunler olmakla birlikte, 24bit ve uzeri daha yuksek cozunurluklu kayitlar ve detayli bir kulaklik ile sonuclar daha belirgin hissedilebilir. Piooner A9 denemedigim icin hangisinin daha doğru bir dinleme deneyimi sunduğunu soyleyemem ama ikisi farkli kategorilerde urunler(bazi stereo amplilere headphone cikisi konulmasi ayni kategori urunu yapmiyor) ..

4. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    2*100w amfim var deyince stereo amfi olduğunu düşündüm. Kulaklık amfisi olarak arkadaşlar daha iyi değerlendirebilir .

5. Cgkntly

Cgkntly Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Sanırım konu biraz yanlış anlaşılmış,evet amfim stereo amfi 2x100 watt, içindeki dac yorumlarda ( keşke 24bit196 destekleseydi yazılmış ) sadece dac katını ifi Micro ile değiştirsem farkeder mi diye sormak istedim. Üzerindeki Dac optik ve coax girişleri 24 bit 176. Khz Usb girişi ise 16bit 48 destekliyor.Üstü düzey Dacların fiyatları çok yüksek.Amfinin markası Audio Analoque Fortissimo Airtech çok güçlü bir amfi fakat Dac katı biraz zayıf kalmış. Stream player ile tabletten Tidal dinliyorum.Söylediğim gibi çok derin bir bilgim yok bu yüzden sizlerden yardım almak istedim.

6. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    O zaman durum benim ilk anladığım gibi.

Siz stereo amfime ifiyi dac olarak ilave etsem nasıl olur diye sormuşsunuz. Ben de Pioneer a9 ' a ifiyi dac olarak bağladım. Pioneer in dahili dacindan bir üstünlüğünü göremediğimi söyledim. Atladigim bir yer varsa hatırlatmaktan çekinmeyin.:ok

7. Cgkntly

Cgkntly Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Aynen öyle hocam çok teşekkür ederim cevap verdiğin için, bildiğim kadarı ile A9 da üst düzey iyi bir amfi,kullandığın ifi micro black label ise ve iyi sonuç alamadıysan bende de durum aynı olacak. Bu durumda Dacı kulaklık Dacı yerine daha iyi birşey bakmam gerekecek.İlgin için tekrar teşekkür ederim, çok bilgim yok bu ses konusunda :)

8. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    439
    Stereo sistemde kullanilan ayrik componentlerin de uyumlulugu onemli. Kullanacaginiz DAC in detay seviyesi ile amplinin analog katinin uyumu, Speakerin ozellikleri, empedansi, kablolar derken stereo sistemde cok fazla etken devreye giriyor. En zayif halka kadar guclu oluyorsunuz. Iki tane ust duzey 10K$ araliginda DAC i ortalama bir sisteme taktiginizda , 2K$ lik bir AVR daki entegre daci replace ettiginizi dusunelim.. Ondaki analog amplification kati ilgili DAC in urettigi sinyali yeterince dogru amplify edemeyebilir. Yada kablonuz/ speakeriniz yeterli kalmayabilir ve kayip yasarsiniz. Burda fark elde edilememesinin sebebi sistemin eklenen yeni parcaya gore zayif kalmasi ornegin..

Ben kendi sistemimde Devialet200 kullaniyorum ornegin. 24bit/192khz lik bir dac sonrasi cok iyi bir analog kati olan class A/D hibrit entegre ampli. Buna IFI Micro IDSD Blck bagladigimda DAC olarak, detay ve dinamiklerde düşüş yaşadım ama 30000 euroluk TotalDAC'in bir DAC ini da baglasaydim muhtemelen speakerlardan dolayi onun farkini da hissedemezdim. Bu ne TOTALDAC in ne de IFI in kotu oldugunu gosterir. Sadece var olan sistem icin dogru eslesme olmadiklarini ortaya cikarir. TotalDac tan tam verim almak icin speaker kablo ve amplifier degisikligine kadar gitmek gerekir.

Ozetle sistemden istediginiz sonucu alamadiginizda ilgili componentin zayif kalma ihtimali yaninda sisteminizin de ilgili componente gore zayif kalma olasiligini unutmamak lazim..

Chaturanga, coolblue ve Synchronicity bunu beğendi.
  9. Cgkntly

Cgkntly Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı olmuş, haklısınız neyi ne ile nasıl kullandığımız önemli bu işe yeni başladım,dolayısı ile yabancı olduğumdan Dac kalitesini arttırsam sanki daha iyi olacakmış gibi geliyor, tabi bunu test edip yorum yapacak düzeyde değilim.Araştırmaya devam edeyim o zaman sizede ihtiyaç duyduğumda tekrar yazarım. Tekrar teşekkür ederim.

10. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    Benim kullandığım siyah olmayan bir önceki seri idi. Stereo sistemle aradığımı pek bulamadım.

11. Cgkntly

Cgkntly Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim stereo için Dac bakayım o zaman. Rega,Hegel,Rotel ve Advance Acoustic gibi markaların Dacları var ama alıp deneyip bakamıyorsunuz. Hifi mağazalarında denediğinizde ses inanılmaz güzel evede aynı çalmıyor. Tekrar teşekkür ederim biraz daha araştırayım.

12. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    Yüksek meblağlar vermeyeyim diyorsanız bir arkadaşımda başarısını kanıtlamış M2 tech Evo var . Düşünürseniz kendisi bu forumda zaten.

13. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    439
    Evinizde kullandiginiz ampli nedir? AVR "all in one" sistem kullaniyorsaniz, daha iyi bir entegre stereo ampli ye gecmeniz pahali bir DAC almaya gore sizi daha fazla ileriye taşıyabilir.

O tip magazalar ciddi bir aliciysaniz, kendi cihazlarinizi getirip orada kurmaniza izin verdigi gibi, bazilari kisa sureligine ilgili cihazi evinizde denemenize izin verebiliyor. Bunlar karsilikli ne kadar guven olusturabildiginiz ve slim konusundaki kararlilik ve ciddiyetiniz ile ilgili..

14. Cgkntly

Cgkntly Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evimde Audio Analogue Fortissimo ampli var.Stereo ampli teknik özelliklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Ben detaylarını yazmak isterdim ama çok anlamadığım için kilit özelliklerini bilmiyorum.Tidal dinliyorum tabletten ama Dac ile daha ileriye taşınabilir mi? bilemiyorum.

http://www.audioanalogue.com/en/fortissimo-integrated-amplifier
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 15 Mayıs 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2018 ---
    Teşekkür ederim ama daha önce aldığım 2. el Bowers Wilkins Tower Monitörde epey başım ağrıdı. Bu yüzden 2. el almak istemiyorum.

15. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    Tabi ki bütçe varsa sıfır almak en temizi:ok

Sayfayı Paylaş