0-50$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde baran88 tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Kaan

Kaan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Mümkün olduğunca dengeli

2. bahirtaha

bahirtaha MP3

Beğenileri:
    21
    30$ ve aşağısında flac müziklerin hakkını verecek dengeli bir kulaklık bulmak pek kolay değil ,tin audio t2 diye bir kulaklık var indirime girmiş 30 dolar sanırım ,ben kullanmadım ama forumda gördüm ki tizleri çok tatlıymış ve dengeliymiş ,bir arastirsaniz iyi olur .

Kaan bunu beğendi.
  3. lotr1903

lotr1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba

Iphone ile müzik dinlerken kullanmak için kulaklık arıyorum. Daha önce beyerdynamic byron kullandım ama sesi çok az geldi fazla memnun kalmadım. edm ve genel olarak müzik dinlerken zevk alabileceğim, Apple'ın saçma kulaklığı dışında bir kulaklık istiyorum.

- Bütçe 0-50$
    - Sıfır
    - Yurtiçi veya yurtdışı farketmez,
    - Ağırlıklı olarak edm, az biraz rock.
    - Bass biraz ön planda, dengeli

Teşekkürler

4. bahirtaha

bahirtaha MP3

Beğenileri:
    21
    Sennheiser mx375 tavsiye ederim

5. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.204
    sennheiser'in hiçbir earbud'unu tavsiye etmem bende..

6. returnity

returnity MP3

Beğenileri:
    105
    15 dolara KZ ED16 alabilirsiniz. Fiyatina gore cok cok iyi bir performansi var kesinlikle.

Bir de bugun elime gecen TRN V80 var. 25 dolar civarina alinabiliyor. Ilk izlenim itibariyle ED16'nin her alanda cok da abarti olmasa da belirgin olarak daha iyisi diyebilirim.

Bass hafif on planda olacak sekilde oldukca dengeli kulakliklar ikisi de. Yakin zamanda ikisi hakkinda karsilastirmali incelemeler yazmayi planliyorum. Chi-fi diyip gecmemek lazim, kesinlikle fiyatlarinin cok cok uzerinde basarimi olan kulakliklar.

lotr1903 bunu beğendi.
  7. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.553
    Öncelikle hocam bir kulaklığın sesinin düşük gelmesi kulaklığın başarısızlığından çok kullandığınız kaynağın yeteri derecede besleyemediği anlamına gelir.

Hiç bir kulaklık özellikle düşük ses vermek üzere ayarlanmaz (Çocuklar için yapılan ve kulağı koruma amacıyla yapılanlar hariç)

Bu açıdan bence önce kulaklığı daha güçlü kaynaklarda bir deneyin aksi durumda alacağınız diğer kulaklıktada hüsrana uğrayabilirsiniz.

Beyerdynamic Byron kontrol ettiğim kadarıyla 23 Ohm empedans ve 105 dB hassasiyete sahip. Kolay sürülen ve bu sayede kolayca yüksek ses alınabilen bir çok piyasa kulaklığı genelde 16 Ohm olur. Bu açıdan ohm değeri birazcık fazla, gerçi hassasiyeti fena değil ama yine de kaynağınızın besleyemediğini düşünüyorum.

8. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    37
    Xiaomi hybrid 2 öneririm. Bas konusunda güzel işler çıkarıyor.

9. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.553
    Değerli arkadaşlar kulaklık tavsiyeleri güzel ama önce sorunu bir sorgulamamız gerekmez mi?

Arkadaşımız iphone kullanıyor ve Beyerdynamic Byron'da yetersiz sesten şikayet ederek bir tavsiye istiyor. Yanlışım varsa düzeltin.

Yani Beyerdynamic Byron yetersiz ses mi veriyor bunda hemfikir sanırım herkes. Öyleyse sizlerde kullanmış ve Byron'un sesi bir türlü yükselmiyor diyorsanız birşey diyemem tabi ki.

mfya bunu beğendi.
  10. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    104
    Arkadaslar bende max 20$ olacak sekilde, yedek kulaklik almak istiyorum. Sony mdr xb90ex im eskimesin zaten baya yiprattim. İste dinlemek icin ozellikle mikrofonlu ve bass frekanslara guzel tepkiler veren chifi onerileriniz var mi?

Genelde hip hop dinledigi mi de belirteyim.

11. lotr1903

lotr1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba mesajınız için teşekkür ederim. Aslında biraz eksik bir bilgi oldu. Daha önce Xiaomi mi4 ile beraber Beyerdynamic kullandım. Eğer amp kullanmazsam ses tatmin etmiyordu. Daha sonra iphone ile de kullandım ama yine de ısınamadım kulaklığa. Markaya lafım yok kulak üstü de kullanıyorum yine buradan tavsiye üstüne almıştım çok memnunum ondan.

12. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.553
    O zaman durum başka tabi :okArayışınızda kolay gelsin size.

13. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    37
    Telefonun çıkış gücü çok önemli. Günümüzde artık çoğu cihaz hepsi olmasada 32 ohm besleyebiliyor. Eski telefonlara ohm direnç değeri yüksek kulaklık taktığınızda bas sesler tam vuramaz ve seste kısılma hissedersiniz. Ne kadar açarsanız açın ses tatmin edemez. Kulaklıkların ohm değeri kadar mw değeride önemli. Bazı firmalar mw değerini vermesede önemli bence. Mw değeri daha yüksek olursa ne tür sorunlar çıkacağını bilen varsa bizi dahada aydınklatabilir.

14. üzgündörtyüzlü

üzgündörtyüzlü Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba, şu an kullanmak olduğum hediye olarak gelen Hendest marka kulaklığımın tek tarafından ses gelmemesinden dolayı kendime yeni bir kulaklık arıyorum. Zaten kulaklığın ses çıkışını pek beğenmiyordum bana da bahane oldu.

- 120 TL bütçem var. Bu kura göre oldukça az bir bütçe ama zaten odyofil biri değilim günlük kullanımda beni memnun etsin yeter.

- Sıfır ürün almak istiyorum. Fazla titiz olduğum için 2. el almak istemiyorum.

- Elimde başka kulaklık olmadığından yurtdışını bekleyemem o yüzden yurtiçinden alsam iyi olur demiştim ama Çin'den gelebilecek güzel modeller var sanırım o yüzden yurtdışı da olabilir.

- Genellikle klasik ya da enstrümantal müzikler dinliyorum. Onun dışında az da olsa rock dinliyorum.

- Bass’ın çok ön planda olmasını istemiyorum, dengeli bir çıkışı olsun istiyorum.

- Son olarak telefonum Note 3 olduğu için 32 ohm empedanslı kulaklıkları süremeyebilir bu konuda net bilgim yok, internetten araştırma yaptım fakat bu konuda bir bilgiye ulaşamadım. O yüzden ne olur ne olmaz 16 ohm kulaklık önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme: 12 Eylül 2018
  15. Xexec

Xexec Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Benim aklım tinaudio t2’de kaldı.
    Aldığım kulaklıkta fit sorunu oldu, kulağımda durmuyor :D

T2 ve hibiki modellerini araştırın derim ama bütçenizi alabilirler.

16. XSoldier

XSoldier MP3

Beğenileri:
    38
    .
    Bu videoda bu yaz incelediği Çin kulaklıklarına özet geçmiş. Bu video'da qt2 ile qt3'ü karıştırmış gibi görünüyor.

Önerdikleri:
    -Tin Audio T2(indirim zamanı $30-35)
    -Trn V80(indirim zamanı $25-26)
    -Kz AS10 ($50)
    -BGVP DMG ($140)

Hibiki'ye iyi fakat bu fiyata bunu tercih etmem demiş.
    Revonext QT2, QT3'den daha iyi demiş fakat QT'leri sevmemiş bir türlü.

17. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    84
    Amazon.com.tr açılmış hayırlısı olsun beyler

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.410
    Bu aralıkta şu ana kadar dinlediğim en iyi iem Tfz T2 Galaxy oldu. Çok tatlı ve olgun çalan bir iem. Hemen her türe gidiyor.

19. bahirtaha

bahirtaha MP3

Beğenileri:
    21
    Hocam şu sıralar kulaklık almayı düşünüyorum bu dediğiniz kulaklık konusunda biraz daha açabilir misiniz merak ettim ,sıcak gövdeli rahat yormayan bir kulaklık mı ?

20. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.410
    Sıcak gövdeli ve yormayan bir kulaklık aynen. Bass ve tiz ayağı sağlam.
    Verilen paranın iki katını size geri veriyor desem yanılmış olmam.

complete bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş