100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde baran88 tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    2.319
    Bu başlıkta 100-300$ arasında satılan kulakiçi kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

İlgili kategori içinde yer alan geçmiş tavsiye konuları;
    http://techno-fi.net/forum/konu/100-300tl-arası-kulakiçi-kulaklık-tavsiye-başlığı.2180/
    http://techno-fi.net/forum/konu/300tl-ve-üzeri-kulakiçi-kulaklık-tavsiye-başlığı.2181/

Son düzenleme: 27 Nisan 2018
    Pax ve AlperÇ bunu beğendi.
  2. gaziantep270

gaziantep270 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    - Cihazım İbasso DX80

- Sıfır ürün tercihimdir.

- Duruma göre cep Amfisi de alabilirim. ( ne önerirsiniz bilmiyorum )

- Kulakiçi/kafaüstü her ikisinden de düşünüyorum ( İbasso dx80 kafaüstü sürebilir mi, amfiye gerek var mı bilmiyorum.)

- Dinlediğim müzik türü Türk müziği ağırlıklı, akustik soundlu, çok enstrümanlı, 70'ler vs.

- Yurtiçi siteler tercihimdir.

3. jumuu

jumuu MP3

Beğenileri:
    36
    İbasso it1 almayı planlıyorum. Fakat fiyatın devamlı olarak yukarı çıkması ( ah dolar ah ) neticesinde şuan 700 liraya yakın bi fiyatı var. 500 liraya kadar bir kulaklık bakıyorum. Şuanda kullandığım kulaklık momentum in ear. Fiio İ1 amfi ile kullanıyorum ip7 plus cihazla beraber. Bir site de fiio f9 pro buldum alabileceğim fiyata. Sıfırı fiyat olarak it1’den daha yukarı satılan bi kulaklığın alabileceğim fiyata bulmak beni şaşırttı açıkçası replika olabileceği aklıma geliyor.
    Mümkünse türkiye’de satılan bi kulaklık olsun yurt dışı maceralarına girişmek istemiyorum. 2. El İt01 satan varsa o da olur hiç sorun değil.

4. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.204
    it01'de fiyat bu kadar niye arttı onuda anlamadım,429.-tl'den satılıyordu dolar 4 civarıydı kur+kar artmış gibi..

jumuu ve Chaturanga bunu beğendi.
  5. comando098

comando098 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Bütçe: Max 300$
    - Sıfır
    - Yurtdışı
    - Müzik türü: House,Electro House, Dance
    - Aradığım kulaklık türü: Bass ağırlıklı
    - Beklentiler: Dinlediğim müzik tarzlarında bass ve kicklerin hakkını verebilecek kulaklık arıyorum. Alacağım kulaklıktan müzikleri Samsung Galaxy S8 telefonumdan dinleyeceğim. Daha önce Audio Technica CKS-99 ve Sony MDREX750NAB kullandım ama bass ve mid dengesi eşit kulaklıklar genelde benim için tatmin edici olmadı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekstra not: Amerikadan kardeşime aldıracağım kulaklığı marka model tavsiyesinde bulunabilirseniz ona göre oradaki elektronik marketlerden falan baktıracağım.

Son düzenleme: 27 Haziran 2018
  6. comando098

comando098 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Çarşamba günü yazmıştım bir öneri yazan olmadı yokmu tavsiyesi olan ?

7. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.954
    o fiyat aralığında, elektronik mağazadan alabileceğiniz basshead bir iem zor bulunur o yüzden tavsiye gelmiyor.

shure 215 belki olabilir ama bas yeter mi size bilemiyorum. westone um pro30 vs de olabilir. yine bas yetmeyebilir. shure 846 olabilir o da 1000 dolar bandında.

internet üzerinden alınacaksa daha fazla tavsiye gelir.

Synchronicity bunu beğendi.
  8. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    713
    Bir iemden ne denli bir bass sunumu bekliyorsunuz bilmiyorum, muhtemelen cks99 üzerine gece-gündüz farkı yaratmayacaktır.
    Bulabilirseniz noble 5, ie80, tralucent 1plus2, earsononics velvet, it03, lz a4 falan dinleyin veya incelemelerini okuyun.
    300$ biraz orta-alt segmentin karışık ve belirsiz olduğu bir skala, seçim yapmak daha zor olabilir.
    İe800'ü de 2.el ucuza bulabilirseniz değerlendirin derim.(s8 ile sürebilmek zor olacaktır)

Son düzenleme: 1 Temmuz 2018
  9. comando098

comando098 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    CKS-1100'e karar verdim sizce görüşleriniz nedir

10. xxyx

xxyx MP3

Beğenileri:
    21
    Merhaba arkadaşlar formda yeniyim hatam olursa şimdiden k.bakmayın
    Konuya geleyim
    Ipod classıc 6g rockbox yapılmış cihazım var kulak içi kulaklık seçimi yapamadım yardımlarınızı bekliyorum
    Ikıncı el
    Fiyat max 800 civarı
    Yurt içi
    Rock pop genelde bass ağırlıklı şarkı dinliyorum
    Şuan orijinal kulaklığını kullanıyorum mıd tiz bass oldukça kötü bass ağırlıklı kulaklık arıyorum ama ses açtığımda bayılmasın araç içi profesyonel ses sistemi kullanıyorum bass düşük kulaklıklarda zevk alamıyorum ikinci el araştırma yaptığımda karşıma
    İE80,
    QC20,
    İT03,
    Mdr-ex750n
    perıodıc audıo be gibi kulaklıklar karşıma çıktı sizce hangisi beklentilerimi karşılar yada sizin önerdiğiniz başka kulaklık varmı acaba bu arada iyi kulaklık alsam yeterli olurmu yoksa anfı kullanmam gerekli mi acaba
    Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için
    Iyı formlar

11. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    859
    Kaynakla uyum nasıl olur bilemiyorum ama it03 ile ie80 arasında düşünebilirsiniz. İt03 bassları kesinlikle üzmez, güzel zevk verir ama rock için ie80 daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Ben olsam herhalde it03 alırdım.

xxyx bunu beğendi.
  12. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.954
    basshead'seniz periodic be daha mantıklı olur. gülle gibi vuruyor. it03 de olabilir.

xxyx bunu beğendi.
  13. xxyx

xxyx MP3

Beğenileri:
    21
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için formda okuduğum kadarıyla ile ıt03 daha baskın geldi harıcı anfı kullanmama gerek varmı acaba
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 29 Ağustos 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2018 ---
    Bass çok seviyorum ıt03 diğerine göre 200 TL daha uygun sizce fark degermı acaba

14. ullumanitu

ullumanitu Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Final f4100 benim bu fiyat skalasındaki tavsiyem olur herkese. Microdiver bir iem ama çıkardığı ses mikro değil.

15. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    859
    İt03'ü beslemesi pek zor değil. iPod sanırım yeterli olur fakat özellikle bass için araya harici bir amfi girse daha da lezzetli olur. Sonuçta it03'ü telefonla kullanıp tatmin olan kulak çok.

16. xxyx

xxyx MP3

Beğenileri:
    21
    Hocam ikinci el yok galiba bakımda sıfırıda 1500 civarı bu beni baya aşar :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 29 Ağustos 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2018 ---
    Üstadım DD9515 2 bass kullanıyorum araçta o yüzden yeterli gelmez bence uygun güzel anfı önerin varsa onuda alabilirim aslında

mfya bunu beğendi.
  17. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    859
    Baybars hocamın vardı, satmış anlaşılan.

Amfi tecrübem çok az, o yüzden sadece kullandıklarım arasında FiiO Q1 (ilk nesil) önerebilirim. İkinci nesli eğer balanced kablo varsa mantıklı gibime geliyor. Ama bunda da belirteyim, it03'ü uzun süre kullanmadığım için amfi ile ses uyumu konusunda da bilen birinin onayı iyi olur.

Tabi benim tavsiyem, kulaklık alıp biraz dinleyip ardından ne eksikse ona göre kaynak değişimi veya amfi arayışına gitmek.

Ekleme: DD kullanıcısı için iem işi biraz zor. Bas kafa olmaktan öte bir şey bu DD 9515'ler :)

Son düzenleme: 29 Ağustos 2018
    xxyx bunu beğendi.
  18. xxyx

xxyx MP3

Beğenileri:
    21
    Anfı seçimini dediğin gibi kulaklıktan sonra yapayım it03 haricinde başka önerim varmı üstadım

Ekleme :geldiğinde araç satılmaz ise dınletırım üstadım :)

mfya bunu beğendi.
  19. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    859
    Kafaüstü güzel bir basshead kulaklık biliyorum da iem ne yazık ki şu sıralar alınabilecek bildiğim kadarıyla en güzeli sanırım yine it03.

20. xxyx

xxyx MP3

Beğenileri:
    21
    Kafa üstü evde kullanım için tavsıyenı alabilirim üstadım

Sayfayı Paylaş