100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    It01 ibasso markasının ürünü pek markacılık yapmak istemiyorum ama hem marka hem de ıt01 bir çok kişi tarafından beğeniliyor. çoğu kişi fiyatının üstünde çaldığını iddia ediyor. Birde ben eğer böyle bir iem kullanmadıysanız bu ürünün bile sizi çok memnun edeciğini düşünüyorum.

Bir de alırsanız ikinci el satmak isterseniz sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem. Daha üst bir iem alıcağanız zaman elden rahat çıkarırsınız.

Ayrıca 350 lira ile androidli olan bir dap bulacağınızı zannetmiyorum.ileride Onun yerine bir dacamp kombosu da düşünebilirsiniz böylce eger telefonunuz destekliyorsa dacampla telefonu dap gibi kullanarak spotify dan müzik dinleyebilirsiniz.

Spotify dan ziyade kendi flac arşivinizi oluşturmanızı daha çok tavsiye ederim.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mfya bunu beğendi.
  2. .~.

.~. Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Belkide haklısınızdır hocam. Ben sadece bir hevesle test amaçlı giriş seviyesi dap almayı düşünmüştüm. Ancak onun yerine dacamp çok daha mantıklı olabilir. Hem bilgisayar ile de kullanabilirim.

Hocam kulaklık konusındada şuan aklımda iki seçenek var biri sizin önerdiğiniz it01 diğeride bi ara çok övülen tfz king, acaba bu ikisi arasından hangisini siz tavsiye edersiniz.

akaelos bunu beğendi.
  3. breezeblocks

breezeblocks MP3

Beğenileri:
    6
    ben kendim kullanmadim ama 250 civarına ararken rock icin herkes ostrykc06 tavsiye etmis. sadece yalıtımına kotu diyorlar. ne kadar kotu kimse ne burada ne de headfi de cevap vermediği icin kararsiz kaldim ben de. siz de inceleyebilirsiniz.

4. sphynx

sphynx MP3

Beğenileri:
    9
    İt01 elinde kalmaz en azından 400TL civarına ikinci el satarsın. Denemiş olursun, benim de hedefim it01, bütçe ayarlıyorum şu an.

akaelos bunu beğendi.
  5. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    522
    Şöyle bir tüyo vereyim, yakın zamanda sıfırı bu kadar çok satılıp da henüz ikinci ele düşmemiş ürün sadece it01 gördüm. Forumda henüz ikinci el görmedim. El altından takas oluyor fakat satış yok. O kadar beğenilmiş olmasının sebebi harika kulaklık olması değil, fiyatının üstünde çalması. İt03 bile daha iyi çalmasına rağmen f/p olarak bu kadar iyi değil.

Bence 300 liraya kadar elektronik müzik ve benzeri tarzlar için ikinci el bulunabilirse it01 şimdilik en iyi seçim gibi görünüyor.

akaelos ve Zenetic bunu beğendi.
  6. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Hocam 200 dolar a meridian explorer 2 var. N11 de 725 liraya satıldığını gördüm. Chaturanga hocam meridianı cayin 5nii den daha çok sevdiğini söylemişti. Cayin n5ii 370 dolar civarında. Siz bence ilk kulaklık alın sonra dacamp bakarız bende bakıyorum çünkü :)

7. .~.

.~. Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. IT09 almaya karar verdim. Yarın sipariş vereceğim.Dacamp konusunuda ise en azından kulaklığım gelmeden sipariş vermeyi düşünmüyorum. Öncelikle kulaklığın bi tadına varayım ardından dacamp ile de ilgilenirim.Ancak yakın zamanda dacamp düşünmesemde sizin dacamp konusunda ki önerilerinizi yakından takip edeceğim.

akaelos bunu beğendi.
  8. barocka

barocka MP3

Beğenileri:
    93
    Biri zil mi dedi? :) Yaptığım incelemeye de yakında ekleyeceğim; IT01 mühendisleri zil için ayrı çalışmışlar sanki, bu kulaklık bi çok konuda harika işler çıkartıyor, ama zil sesi yeteneklerinin zirve yaptığı nokta gerçekten..

Bu şebeple, iyi kaydedilmiş zil barındıran parçalardan haberdar eden olursa çok makbule geçer... :)

Son düzenleme: 15 Nisan 2018
    .~. bunu beğendi.
  9. babacano99

babacano99 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    iphone kulaklık + fiio a1 amfi mi?
    yoksa direk kz zs5 mi?

cevap verenlere şimdiden teşekkürler

kullanılacak araç: iphone 6s p.

10. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Kulaklik ve amfi çok ayrı şeyler biraz daha ilginiz ve bütçeniz ile ilgili bilgi verirseniz size daha kolay yardımcı olabiliriz.

Kz zs5 in tizlerinin çok sivri olduğu söyleniyor herkese göre olmayabilir.

Apple Earbud ise forumda sözü bile geçmeyen bir kulaklık neredeyse

Ayrıca amfi ihtiyacınız iphone telefonla apple earbud kullanacaksanız ihtiyacınız olacağını zannetmem.

11. Kalimenjero45

Kalimenjero45 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Merhabalar ben 1more triple driver aldım ve 1 saat boyunca denedim.İlk 10 dksı biraz garip gelsede alıştığımı düşünüyorum.Belki burda satışını yapıp it01 alma ihtimalim de var çünkü aşırı övülüyor insan ister istemez merak ediyorum.Kulaklık şimdilik hoşuma gitti ama dediğim gibi it01'e de geçebilirim imkanım olursa son olarak Barocka metal dinlediğini düşünerek Aeternam grubunu önerebilirim 2017 de spotifye gelen iki albümü var sonradan ekleme 1'i zil sesleri şahane ben de bir kulaklıkta zil seslerinin nasıl geldiğini çok dikkat ederim bu yüzden bu gruba bakarsan memnun kalacağını düşünüyorum.1more saklama kutusu mıknatıslı ben buraya kulaklığımı koyduğum zaman kulaklık metal ve kulaklığın içindeki parçalara bir şeyler olmasın bunun hakkında fikri olan yardım edebilir mi ?

12. LuciferM

LuciferM MP3

Beğenileri:
    7
    Herkese çok teşekkürler tekrar. Beyerdynamic Byron'u aldım. Sizlere de söylemek istedim :)

Sayfayı Paylaş