Amfi-DAC bağlantısı için kısa RCA kablosu

'Genel Tartışma' bölümünde mavi tarafından 11 Mart 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    898
    Dostlar selam.

JDS Labs OL DAC ve Grado RA-1'i bağlamak için düşük kaliteli (veya çok pahalı) olmayan RCA to RCA kablosu arıyorum. Mümkün mertebe kısa olması tercihim.

Tavsiyesi olan var mıdır?

IMG_20180311_123138.jpg

Son düzenleme: 24 Mart 2018
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog WAV

Beğenileri:
    1.816
    Size sadece bir çift kablo lazım olduğu için pek maliyet etkin sayılmaz ama bir seçenektir:
    https://www.dukkanhifi.com/p-3179-iFi-iRACK-Kablo-Seti.html

Edit: Yalnız alacak olursanız bilginiz olsun, kabloların kalınlığı ve sertliği nedeniyle oldac'in ra1 üzerinde tam olarak nerede duracağına kablolar karar verecektir, söylemedi demeyin :)

mavi bunu beğendi.
  3. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    898
    Teşekkürler Turan Bey, lakin bu kabloları satın alabilmem için kendilerine amfi ve DAC'ı vermem gerekecek tahminen : )

Ucuz, birkaç on liralık bir bütçe çözümü aramaktayım ; zira OL DAC da RA-1 de üstün nitelikli kablonun performansını gösterebileceği bileşenler değiller.

Yurtdışında - özellikle JDS Labs sitesinde - 5 - 10 dolar arası oldukça güzel ve kaliteli çözümler var ; fakat orada da kargo ve bekleme sıkıntısı devreye giriyor.

4. akifb

akifb MP3

Beğenileri:
    159
    O fiyatlara Belkin iyi ama bulması zor. Bütçeyi artırırsan https://www.audiosanctuary.co.uk/chord-company-c-line-stereo-interconnect.html

mavi bunu beğendi.
  5. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    2.314
    Beceriniz var ise iyi marka kabloları işinizi görecek uzunlukta alıp kendiniz yapabilirsiniz. DhLabs gibi markalar sadece kablo olarak uygun fiyatlara bulunuyor.

mavi bunu beğendi.
  6. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    898
    Bu konuda biraz becerim var, lakin şu ara zamanım kısıtlı. Tahminen Belkin veya Hama ürünlerine bakacağım.

Fikir veren herkese teşekkürler!

7. snairs

snairs Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    AudioMinor'e özel sipariş ile yaptırdım gayette başarılı istediğiniz boyutta üretebilir.

mavi bunu beğendi.
  8. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    44
    Meridian Explorer 2 - > Objective 2 RCA - > AKG K702 ekipmanlarına önerebilrceğiniz RCA kablo var mıdır? Belkin marka kablolar var n11 de.

9. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    785
    Biraz geç bir cevap olacak ama sonradan tekrar sorulursa diye ben de not düşeyim;

Yakın zamanda 2*RCA to 3,5mm kablo ihtiyacım oldu. Kabeldirekt markası tavsiye edildi ben de düşünmeden aldım. Amazonda 3 feet uzunluktaki 5 dolar civarına bulunuyor (+6 usd kargo). Ucuz yollu iş görecek düzgün bir kablo gibi. Yorumlar da fena değil.

Daha sonra prolink markanın kablosunu test ettim. O da 15 TL civarında alınabilir. Açıkçası fark hissetmedim. Sanırım ikisi arasındaki fark sadece görsellik :) sonuçta giriş seviyesinde bile değiller. Benim basit sistemimde iş yaptılar ya o bana yeter.

EthnicMusic bunu beğendi.
  10. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.898
    Hala var mı bilmıyorum ama forumaaudio'dan 2 ay once qed audio performance audio 40 aldım...Düşünürseniz 60 cm de vardı...Güzel bir kablo,bass'ları biraz vurgulu,sesi sıcak...Diğer gümüs ve bakır karısımlı kabloma göre ses daha müzikal.

Sayfayı Paylaş