Cayin N5ii

'Müzik Çalarlar Genel' bölümünde Nazım tarafından 24 Kasım 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    Aliexpressten aldim. Dhl ile hizli gelir. Fakat 369$ a da satin alsaniz bile(yazışıp pazarlikla) yolcu yaninda gelmeyecekse %20 gumruk vergisini de ekleyince 3.75 dolar kurundan 1660 TL tutuyor(1383 TL normal gumruksuz fiyati). Forumda fastfalcon http://www.techno-fi.net/konu/fiio-f9-pro-579-₺-cayin-n5-ii-1549-₺-ibasso-it01-429-₺.7894/ hesaudio.com uzerinden bu urunu getirtip 1549 TL e satiyor. Bu urun ozelinde, gumruge takilma ihtimalini de dusunup, Turkiye den almaniz daha mantikli gozukuyor(Ifi micro idsd black icin, ornegin, belirlenmis Turkiye fiyati yuksek ve yurtdisindan temin edin derdim. Bu cihazda fark cok az ve o farka risk almaya degmez). Cihazin ilk serilerinde donanim sorunu yaşayanlar head-fi da olmustu ve saticilari uzerinden degisime gittiler(bende su ana kadar hic sorun olmadi). Ondan kolay iletisim kurabileceginiz satici da onemli.
    Not: Ben siparisi ürün ilk çıktığı zamanlar verdim. O zaman bu sekilde bir Turkiye satışı yoktu.

Son düzenleme: 20 Şubat 2018
  2. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    42
    Cevap için teşekkürler. 2 ay sonra ABD - Kanada gezim olacak. Bir bakayım duruma.

Yorum için teşekkürler.

3. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    Merhaba,
    http://en.cayin.cn/download/show?id=13546 adresinde v3.3en yeni firmware versiyonu çıktı. Rastgele ve arada olan muziğin aniden donması gibi problemler giderilmiş(hissedilmeyecek düzeyde seyrek hale geldi). Bluetooth APT-x desteği geldi. Kullananların mutlaka indirmelerini tavsiye ederim.. Uzunca bir süredir bu versyon ile aynı olan 3.06en beta versiyonunu kullanıyordum .

Son düzenleme: 7 Mayıs 2018
  4. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.553
    USB out la ilgili sorunlar için bir düzenleme var mı bu güncellemede?

5. tbone

tbone Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Merhaba,

Dün akşam bendeki cihaz OTA ile 3.5 firmware'ini aldı. Cayin'in Web sitesinde belirtilen geliştirmeler aşağıdaki gibi;

1. Enhance USB Audio output (PCM upto 96kHz completed*)
    2. Rectify playback time error in selected time zone setting
    3. Rectify misalignment in selected pages of user interface
    4. Other bug fixed and optimizations.

İlk izlenimim kullanımda performansta hafif bir performans iyileşmesi olduğu. 3. parti yazılımların da yüklenme hızı artmış gibi hissettim.

Cihazın ses karakterinde bir değişiklik ise gözlemlemedim.

mattiadestro bunu beğendi.
  6. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    Ben ilk çıktığı gün indirdim.. 96khz uzeri örneklemede gürültü devam ediyor. Konu WIP(work in progress) geliştirme aşamasindaymış. 96khz e kadar olan parcalarda(16 bit/24bit) noise önemli ölçüde azalmış ama hala dinlerken hissediliyor hassas kulaklıklar ile. Ifi micro idsd black teki dahili iprufier ile 96khz altı icin ortadan kalksa da aslinda usb cikisinda bu aralikta da az da olsa gurultu devam ediyor.

Bu release şu ana kadar yaptıklari gelistirmeleri en azından hayata geçiren ara bir release gibi düşünülebilir. Sorun ile ilgili gelisme olsa da tam geçmiş değil

mattiadestro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş