DT1990 Pro icin gorusleriniz?

'Kulaklık Genel' bölümünde Xedos tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Xedos

Xedos Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    arkadaslar binbir gucluk yasiyorum neredeyse bir yildir ve bir turlu tatmin edici bir urune ulasamadim. Aslinda yillardir iem kullaniyordum ama gecen yaz flc8s kaybettigimden beri resmen kalakaldim. Forsteni ile bir miktar oyalandim ama bas rengi beni tatmin etmedi ve hay huy derken bir de neden over ear dusunmeyeyim dedim ve onume beyerdynamic dt1990 pro cikti.

Biraz parlak tizleri varmis (ne guzel), 250 ohm diyorlar ki DIY bir amfim var ve umarim surer, bas karakteri kickbass deniyor ki tam aradigim, e kafaustu ve agira benziyor ama ben de ofiste masamda kullanmayi planliyorum vs vs

Bunca yil iem kullandim. Onemlileri ortofon eq7, senn cx550, rha ma750i, flc 8s, oriolus forsteni gibi orta sinifin uyeleri. Hazirda bir 8-10 tane iem vardir. Ama evdeki televizyonda kolaylik olsun diye kulandigim wireless logitech G933 disinda kafaustu kullanmadim. Hatta onu da hic muzikle denemedim. Sizce iyi midir yeterince? Arkadasim hafta icinde Almanya’da olacagindan oradan gorece ucuza alma sansim da var 500€ gibi bir rakama.

Baskaca bir tavsiyeniz de olur mu diye sormak isterim?

2. sallanansandalye

sallanansandalye MP3

Beğenileri:
    96
    Dt 1990'ı hiç dinlemedim. Dt serisinin çoğunu dinledim. T serisinin üst modellerinden birini almak için para biriktiyorum. Orta seviye bir çok kafa üstü de denedim. Kısaca beyer candır, diğerleri heyecan. Bu arada grado sr225 te tavsiye ederim.

3. Xedos

Xedos Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    grado incelemeleri de güzel duruyor. T1'e filan da bir bakayım o zaman diyeceğim de kafaüstü kullanamazsam rakam kötü patlar. dt1990 o açıdan sınırda gibi.

4. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    861
    Uzun yıllar Grado'nun türlü modelini severek kullanmış bir dinleyici olarak bir ayrım yapmak iyi olur kanısındayım.

Beyer ve Grado birbirlerinin alternatifi olmaktan ziyade tamamlayıcısı olabilirler diye düşünüyorum. Zira ses karakterleri oldukça farklı.

Dt1990 pro, daha ziyade monitoring uygulamaları için uygun ve dolayısıyla detaylı / daha teknik bir sese sahip gördüğüm kadarıyla. Grado'lar ise Dt1990 pro'nun tersine genel olarak kaydı ince detaylarına kadar çözmekten ziyade dinleyiciye keyif vermek üzere üretilmiş, sıcak karakterli, kolorasyonu yoğun kulaklıklar (istisnalarıyla birlikte).

Tahminen Sr225, teknik başarım açısından (ses çözünürlüğü, tizlerin uzaması, sahne hacmi vs) Dt1990 pro'nun belirgin ölçüde gerisinde kalacaktır.

Eğer imkanınız varsa Dt1990 pro'yu denemenizi tavsiye edebilirim, zira T.C.'de kendisine uygun fiyatla ulaşmak pek kolay değil. Öte yandan @fortress34'ün elinde (hala satılmadıysa) Dt1990 pro ile aynı fiyat seviyesinde Beyerdynamic Amiron bulunmakta. İkinci el bölümünde bakabilirsiniz, fiyatı da çok uygun.

Sahibinden'de de satılık bir adet Sr225e var 650 liraya, aklınızda bulunsun.

İyi dinlemeler.

5. sallanansandalye

sallanansandalye MP3

Beğenileri:
    96
    Evet grado ile beyerin ses karakterleri farklı ama zıt karakterli değiller. Ben yine de beyeri tavsiye ederim. Ancak özellikle sr225 in sesi beni etkilemişti. Çogu orta seviye kulaklığa bir ay dayanamamışken sr225 dinledikçe kendine bağlayan bir kulaklık oldu.

6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.720
    Kurun gözü kör olsun, forumda yok ki 1990 kullanıcısı. Benim de çok merak ettiğim bir kulaklık oysa ki.

Sayfayı Paylaş