Earbud Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    Bu başlıkta earbud kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

2. exp16

exp16 MP3

Beğenileri:
    1
    Öncelikle herkese merhabalar.

100-200tl arası
    sıfır veya ikinci el olması çok farketmez
    önceliğim yurtiçi olmazsa yurtdışındanda alabilirim
    metal,rock,hard rock, ağırlıklı olmak üzere, klasik ve trans ve diğer müzik türlerinide dinlerim
    insanı yormicak tizlere sahip sahip olması lazım ve dengeli bir kulaklık arıyorum.
    izolasyonu iyi olmak zorunda değil sadece bende ki sesi dışarı vermesin yeter

3. hulki

hulki FLAC

Beğenileri:
    60
    Çok fazla küpe kulaklık tecrübem yok ama benim duyduklarım:
    Yuin PK2/PK1 sürmesi biraz zor (en azından bir fiio e5/e6 istiyor) ancak ses kalitesi çok iyi.
    Senn MX980 ses kalitesinin PK! kadar (veya daha) iyi olduğu söyleniyor, dinlemedim. Ancak sürme sorunu yok
    AKG K319 modüler ve aksesuarı bol bir küpe kulaklık. Ses açma kapama özelliği de var. Ses açma parçası biraz büyük ama çok işe yarıyor. Sesi de gayet güzel. Performans/fiyat oranı en yüksek olan bana göre.

4. exp16

exp16 MP3

Beğenileri:
    1
    cevap için teşekkürler. yuinler daha öncede gözüme çarptı fakat bunlarında tipi japon pazarında 5 liraya satılan kulaklık gi yaa :cheesy: şaka bi yana yuin ler son tercihim olucak nedeni ise onların yanına bir de amfi almam gerekicek ki bu da ekstra bir maliyet anlamına geliyor. sanırım bunların içinden mx980 i araştırıp bakıcam.

5. ta2mtf

ta2mtf FLAC

Beğenileri:
    12
    Sevgili dostlar ufak bir referans olustursun;
    Yuin PK1 150 ohm dur ,fiio e5-e6 ile iyi bir ses vermez. Belki e11 veya oyle orta sinif bir amfi gerekir.
    Yuin PK2 ,PK1 in dusuk empedans li modelidir,tr de fazla deneyen yok ama teoride pek bir amp gerektirmez,yabanci yorumlarda PK1 kadar iyi olmasa da ses karakterinin benzedigi soylenir.
    Sadece benim sahsi gorusum degil; pek ragbet gormedigi icin top tier 2 earbud var(yuin ok serisini saymiyoruz) PK1 ve MX980,
    MX980 cok farkli bir deneyim,PK1 in tam zitti,malzeme kalitesi muhtesem,bir soylentiye gore BMW design works tarafindan tasarlanmis ses de tam tersi, PK1 deki sicak renkli ses yok, cok detayli genis sahneli ama soguk ve ciddi bir ses karakteri var. Ben ce tam odyofil tarzi,muzik degil ses caliyor. Aksesuarlari filan hos,tasima cantasi gercek deri,kulakliklarin alt kismi ve ses ayar potu aluminyum. Ama su da hep soylenir 170 usd verilmez diye,zaten PK1 e de bence 170 usd verilmez.
    Bu iki tatli kucuk sey de uygun fiyata bulundugunda alinmasi,dinlenmesi,yasanmasi gereken bir tecrube yoksa gidip 350 TL para verilmez.
    Ben ikisini de cok sevdim hatta PK1 geri almak istedim ama satilmisti,Rocoo P 80mW cikisa sahip oldugu icin PK1 iyi olacakti. Son soz ,MX980 de amp ihtiyaci duyuyor pek al tak dinle tarzi degil,belki E5-E6 olur ama ampsiz normal bir DAP ta pek olmaz.
    Sevgiler,saygilar

6. exp16

exp16 MP3

Beğenileri:
    1
    Abi afedersiniz ama kafam feci bir şekilde karıştı :b şimdi ben bunlardan hangisini ne kadara alayım ? daha öncede dediğim gibi ağırlıklı olarak rock,hard rock,metal dinlerim bunların yanında da arada bir trans,klasik vs... dinlerim. hani bütçeminde mak. 200 tl. şimdik benim aklımda yuin+amfi vardı ama sizin bu dediklerinizle kafamda tüm yuin olayı yerlerde. sadece şunu sorucam;
    2.el olarak yuin+amfi mi aliym ? yoksa direk 2.el mx980 mi ? ya da 140 liraya brainwaz alsam bunlardan daha mı çok ses verir ?
    ya da siz diyosunuz ki her ihtimalde amfi alman lazım kaçış yok... o zaman ne oluyor temel soru şuymuş o zaman;
    yuin mi ? mx980 mi ? brainwaz m3-m4 filan mı ? aslında demek istediğim bu iki kulaklığa muadil iem(ler) hangisidir ?

7. ta2mtf

ta2mtf FLAC

Beğenileri:
    12
    bu konuyu tamamen unutmuşum, ear-bud in muadili iem yada tam tersi olmaz bence. yurtdışı alışveriş imkanı varsa yuin-pk2 alın amfi derdi yok,yurtiçi olsun denirse sahibindende omx-980 satan var 200 TL ,alınır ,temiz ve faturalıymış. Mx-980 kulak kancalı olanı bu.

8. exp16

exp16 MP3

Beğenileri:
    1
    cevap için teşekkürler.

9. neo1990

neo1990 FLAC

Beğenileri:
    6
    ben umut abinin mx980 i dinledim ve earbuddan beklnmicek bir sese sahip ozellikle ben hicbir earbudda boyle bas duymadim seside gercekten cok temiz ve dengeliydi tasarim desen zaten 10 numara bence bunu alin derim :ok

10. LedZeppelin

LedZeppelin MP3

Beğenileri:
    8
    Öncelikle herkese merhabalar :) sitedeki ilk iletim ve tecrübelerinizden faydalanmak isteyen birisi olarak sizden ilk ricam.Aşağı yukarı 2-3 saatlik incelemelerim sonucunda varolan modellerden ilgimi ceken incelemeler, diger kulaklık tavsiye talepleri gibi konuları okuduktan sonra buraya bende talebimi bildirmek istiyorum.Ayrı bir konu acmak yerine kulak ici ve ear bud şeklinde tavsiye yapılacak konuların ikisine de görülmesi acısından kriterlerimi yazıyorum bilgili her arkadasımdan cevaplar bekliyorum :)

Bütçem 150 tl civarı ancak aradıgım özelliklere göre buralara kadar cıkmanımın değip değmeyeceğinden emin değilim
    -tercihim 0 olup,
    -alım yerimin türkiyede hatta istanbulda görüp deneyerek alabilecegim bir model olması ilk tercihimdir.Ancak yurt dışı alıma da açığım fakat bulup deneyebilecegim bir ürünse önce dinlemek isterim.
    -Genelde alternatif rock dinleyen birisiyim bu acıdan bas-tiz-mid dengesi ne yönde nasıl olmalı tam bir fikrim yok
    -kulaklığı kullanacagım yerler ise genel itibariyle ev olmasına karşın,ulaşım(minibüs-otobüs-uzun yol) ve spor yaparken de dinlemeyi düşünüyorum.
    -bir madde de ben ekleyeyim.2-3 gündür yaptıgım arastırmaların neticesinde kulaklığı kullanacagım yerlerin laptop ve samsung galaxy gio telefonumun olması beni biraz düşündürdü.Bütçeyi daha da artırmak ister ve sağlardım ancak bu cihazların sağlayabilecegi ses kulaklığın performansını ortaya koymayacaksa önce sağlam önereceğiniz bir player sonrasında kulaklık almak isterim elbette
    -başlıkta "earbud" tavsiyesi yapılır denmiş ancak istediklerime uyan kafa üstü kulaklık tavsiyesi olacak arkadaslar varsa onları da duymak isterim.

Amacım sizlerin burada önereceklerini arastırıp arama listemi daraltmak ve son kalan secenekleri deneyerek karar vermek.
    Mesajlarınızı bekliyorum tecrübeli arkadaşlarım :)

11. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    Türkiye'de deneme şansı ile birlikte earbud tavsiyesini verilemez bırakıyorsunuz :)

12. LedZeppelin

LedZeppelin MP3

Beğenileri:
    8
    Konu başlığına uyumsuz olacak ancak fazladan konu açmadan acılan konulara bakıp oralara isteklerimi yazmak istedim o açıdan her tarzda kulaklıga ve istediğim şekle uyacak ortak kanılar ( misal bu kulaklıkla asla pişman olmazsın gibi yargılarla) denemeden de alabilirim :)

13. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    Earbud istiyorsanız ve denemeden alabilecekseniz, bana göre Yuin PK2 alabilirsiniz.

IEM olarak 100TL civarına Vsonic GR06 alınabilir.

Konu başlığına uyumsuz olması önemli değil. Uymuyorsa yeni konu da açabilirsiniz :ok
    (Ayrıca ilk mesajınız silindi mi, nereye gitti?)

14. LedZeppelin

LedZeppelin MP3

Beğenileri:
    8
    konuyu kirletmemek adına yeni konuda ve sadece ear bud degil kanal tipi kafa üstü tiplere de uygun oldugum için konu acıp sildim iletilerimi :)

açtığım alabilecegim yerleri de link olarak belirtirseniz ben de o arada önerdiginiz ürünleri inceleyeyim :)

15. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    619
    IEM dinlemediğim için earbud sınıfında bir şey arıyorum. Acaba Yuin'in pk2 ve ok2'si hakkında neler diyebilirsiniz? (rock/metal/drumn bass ve dubstep dinlerim)

16. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    PK1 ve PK2 bildiğim kadarıyla Grado'lara benziyor.

OK serisi PK'ların biraz daha parlak olanı. (Ortalarındaki delikten dolayı)

MX980 ise bunlardan biraz daha detaylı, sahneli fakat biraz daha parlak/soğuk gibi olanı denilebilir.

17. kaganisko

kaganisko MP3

Beğenileri:
    0
    cx 880 i cx980 e tercih ederim sert metalde ama mx için farklı olabilir. cx 980 de baslar fazla yapaydi ve ritim gitarla ana gitarı boğuyordu. cx 880 in basları daha doğaldı ve gitara çok iyi eşlik ediyordu. Ama bu dediklerim cx lerde geçerli. mx lerde durum farklı olabilir. Bir de dandik bir mp3 çalarda denedim ikisini de.

18. Engin

Engin Yönetici

Beğenileri:
    871
    Yazının başındaki model numaralarının yanına da "cx"leri eklersen sağlam olur. Atlarla eşekler karışmasın..

19. blackrx

blackrx Guest

20. kaganisko

kaganisko MP3

Beğenileri:
    0
    @Engin Saol öneri için, düzelttim :ok

Sayfayı Paylaş