Ekipman Kütüphanesi

'Ekipman Kütüphanesi' bölümünde DefinitioN tarafından 29 Aralık 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.372
    Eline saglik Ali abi.
    Ibasso dx80 ile özdeslestiginden inceleme gibi yazman daha hos olmus.
    Dx80'le nice senelere diyorum.

Italoman bunu beğendi.
  2. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    1.028
    Yok Ahmet hocam, malum sebeplerden dap değişikliğine gidemedim. Bir de gelen dx80'in performansındaki gelişimi görünce bir süre daha devam kararı aldım.

karanehir35 ve refuserQ bunu beğendi.
  3. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    766
    Fiio X5 3rd Gen (3üncü Nesil)
    On.JPG Arka.JPG Sag.JPG Sol.JPG Alt.JPG

Bu aralar çok soru aldım, herkesin hayrına olsun diye ilk minnoş incelememi yapayım bari dedim :)

Aslen x5 2nd gen ile karşılaştırdım onu da yakın zamanda kullandığım için, bir noktada Ibasso dx80 ile kıyasladım ama çok detaya giremedim çünkü kullanalı 1 yıl oldu.

Kısaca kişisel görüşlerim şöyle:
    • 3rd gen hem saf müzik moduna hem de android moduna sahip
    • 3rd gen de 2nd gen gibi çift sd kart destekliyor ancak yüksek boyutlu sd kartların cihazın kulanımına daha az etkisi olduğunu düşünüyorum (arayüz hızı olarak)
    • 3rd gen balanced çıkış var 2nd gen'de yok.
    • 3rd gen hızlı şarj seçeneği var
    • 2nd gen'le 3rd gen'in benzer ses imzası var ama genel olarak 3rd gen'in daha iyi olduğunu söylenebilir.
    • 3rd gen'in şarkı ileri ve geri sarma tuşları yeni tekerlekli ses ayar kısmına alışık olmayanlar için başlarda sıkıntı yaratabilir, ses açıcam derken şarkı atlamışlığım var bir kaç kere :)
    • 3rd gen'in bluetooth ve aptx codec desteği var.
    • 3rd gen 384kHz/32-bit işleme yetisine sahipken 2nd gen 192kHz/24-bit işleyebiliyor.
    • Ibasso DX80 kadar geniş sahnesi yok ancak bu fiyat bandında android seçeneği sunması sebebiyle x5 3rd gen benim için daha tercih edilir durumda.
    • 3rd gen'de dahili hafıza 32gb, 2nd gen'de dahili hafıza yok.
    • 3rd gen 2nd gen'e göre nötr’ün biraz daha sıcak tarafında, daha canlı, vurgulu ve müzikal bence
    • 3rd gen'de 2nd gen'e göre sahne daha derin ve geniş, alt frekanslar da daha iyi.
    • Bass’ın kuvvet ve detayı 2nd gen'e göre daha yüksek.
    • Tizlerde 2nd gen daha önde ve parlak. 3rd gen'in daha yumuşak bir tiz sunumu var, ilk dinlemede 2nd gen daha detaylı hissi verebiliyor ancak ben pek fark olduğunu düşünmüyorum detay olarak.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Nisan 2018
    stonejoint, mfya, pazac ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  4. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.921

Hidizs AP100

Aslında forumda çokça bilgi mevcut. Yine de hazır kulaklığım ile fotoğrafını çekmişken bunu da yazayım dedim :)

• Baslar oldukça iyi. Derine inme, şiddet, doku gayet güzel.
    • Üst midlerde ve özellikle tizlerde sertlik var. Parlak kulaklıklar ile hoş olmuyor. Daha karanlık karakterli kulaklık tercih etmeli.
    • Amfi katı kuvvetli, düşük dirençli kulaklıklarda (özellikle ba ve multi ba'lı arkadaşlarda) dip ses sıkıntısı var. Bunun yanında frekans cevabını da değiştirdiği için kulaklığın karakteri de değişiyor.
    • Kullanım oldukça ilkel, arayüz temiz, gereksiz bir şey yok. Cue desteği var. DFF okuyor.
    Flare R2A

Kulaklığı alalı neredeyse bir sene oldu ancak kablosunu değiştirmişken aklıma geldi yazmak :)

• Alt baslar başarılı, vuruş olarak büyük sürücülü kulaklıklar kadar olmasa da yeterli.
    • Midbas çekinik. Ancak doku ve hız olarak gayet iyi. Sıkı ve iyi çözünürlüklü basları var.
    • Tizler roll-off'lu. Yalnız 5 khz bölgesinde bir pik var. Tam sibilans bölgesine geldiğinden sibilanslı kayıtları affetmiyor.
    • Kayıt seçiyor. Bas her şarkıda aynı kuvvette vermiyor. Bazı şarkılarda gayet yeterli iken bazılarında yetersiz kalıyor. Bunu midbas eksikliğine bağlıyorum.
    • Bakımı zahmetli. Silikon uçlarla kullanmak imkansıza yakın. Tizler erken düşmelerine rağmen çok ısırıyorlar. Headfi'da sallama çay poşeti ile zar oluşturanlar var, ben çok verim alamadım.
    • İnternette övülen çok incelemesi olmasına rağmen almak mantıksız. Ya sürekli comply uç alınacak, ya da kendiniz yapacaksınız. Ürünün fiyat skalasında da çok iyi kulaklıklar var artık. Zaten yenisi çıkacak deniliyor.

sserkogss, Pax, Özen ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.691
    Auglamour RX-1

61aH-7WXzCL._SL1000_.jpg

Forumda şu sıra pek popüler olan RX-1 hakkında izlenimlerim.

*8 günlük dinleme sonucudur.
    *Kulaklığın ham(pişmemiş) halidir.

Artıları:

1-Görece sağlam yapısı.
    2-Fiyatının hakkını vermesi.Hatta yer yer çok daha ötesi.
    3-20 dolarlık fiyatına göre baya iyi tizleri
    4-Fiyatı nispetinde temiz,detaylı ve dengeli ses yapısı
    5-Vurmalılarda doğal ve etkili sunumu
    6-Mid-baslarının görevini fazlasıyla yapması
    7-Kolay beslenmesi
    8-Yüksek ses gücü
    9-EQ ayarlarına verdiği olumlu tepkiler.**
    10-Vokal performansı
    11-Akıllı telefonlarla uyumu.**

Eksileri:

1-Sub-basları yetersiz.Yüksek seslerde mid-baslar görevini o kadar abartıyor ki (iyi yapıyor anlamında) bunu sub-bas sanıyorsunuz.Ama değil.
    2-Sahnesi yeterince doğru değil.Ayrıca gövdeli midleri hormonlu hissi verdi bana.Hafiften şişkinlik hissediyorsunuz bu frekansta.EX1000 midleri gibi dolu dolu değiller.
    3-Baskafalar ve dinledikleri türler için uygun değil.
    4-Kulaklık ve beraberinde gelen uçlar rahat değiller.Yürürken ya da yatarken kullanmak zor.
    5-Enstrüman ayrımı ve enstrümanları sahneye konumlandırması üst düzey değil.Fiyatına göre değerlendirmek lazım.
    6-Kablo kalitesi berbat.O kadar ki arapsaçı gibi oluyor durduğu yerde.

**Sonuç:
    Bu fiyata mid ve tizler için daha iyisi zor.Alın ve 2. kulaklık olarak kullanın gerekirse.Hele akıllı telefon ve poweramp ile tizlere EQ yapın da bu fiyata neler yapabiliyor görün.Cidden inanılmaz.Sizi telefon+poweramp+Tiz EQ manyağı yapabilir.Kısık seste bile etkileniyorsunuz.Sahi ben bunu kaç dolara almıştım diyorsunuz kendinize. ???

Son düzenleme: 20 Haziran 2017
    s4vaş, sserkogss, Pax ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. netknight

netknight MP3

Beğenileri:
    177
    Ultimate Ears Super.fi 5vi

B001DERZKO_5vi_Contents.jpg 41roml3cYhL._SY300_.jpg

Artılar

+
    hafif sıcak, doğal, temiz, berrak bir sunum kesinlikle yapaylık söz konusu değil
    + oldukça önde mid'ler, özellikle erkek vokaller epey önde ve harika
    + fiyatına göre epey geniş sahnesi var
    + super.fi 5'ten farklı olarak kablosu mikrofonlu ve iphone'da çalışan şarkıyı durdurma özellliği var
    + kablosu yumuşak ve kolay sarılabilir, ayrıca narin değil. sar, at cebe hiçbir şey olmaz. ayrıca kulağın üstünden takıldığı için, kabloya dokunulduğundaki mikrofonik etkisi daha az oluyor.
    + "exclusive top fire armatür" sürücülü bir kulaklık. dolayısıyla hız konusunda eksiği yok(dinlemeler ağırlıkla metal müzikle yapılmıştır).
    + izolasyonu iyi, özellikle de double flange uçla. 5 üzerinden 4'ü hakediyor rahat. otobüste, metroda dışarıdaki sesi almıyor, dışarıya da ses vermiyor.

Eksiler

- bası çok az, kesinlikle bassheadler için değil(belki köpük uç kullanılarak bir miktar artışa gidilebilir). ama şunu söyleyebilirim; bas miktarı az ama sıkılar.
    - midler önde dedik, sonra tizler geliyor ama tizler de çok güçlü değil. davulun zillerinde veya splash'te roll off meydana geliyor, erken kesiliyor. ama yine de ben zevkle rock-metal dinliyorum. kıyas yaparsak lead guitar soloları, distortion'dan az önde ve belirgin. bateride de kıyas yaparsak eğer, tom ve trampet kick'ten daha güçlü ve net geliyor.
    - distortion ile yaylılar artı klavye ambiyansı gibi katmanlar yanyana gelince, yaylıların duyumunda istenen netlik sağlanamıyor(bknz: enstrüman ayırımı).
    - artık üretilmiyor ve piyasada bulunması epey zor. logitech, ultimate ears'ı satın aldıktan sonra ismi logitech ultimate ears 600vi oldu ve update edilerek bası biraz daha arttırıldı (deniyor yorumlarda).

sonuç olarak 2.el 100 tl'ye aldığım, genellikle de sansa clip plus ile kombine yaptığım, severek kullandığım, armatür sürücülü bir kulaklıktır. giriş seviyesi için çok iyidir ama sonraki seviyeler için eksiklikleri göze çarpacaktır.

edit: 75 ohm kulaklık adaptörü alıp kullandıktan sonra yorumlarda değişiklik olursa eklemeler yapacağım.

prostheticwhim, sserkogss, s4vaş ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. netknight

netknight MP3

Beğenileri:
    177
    Sony Mdr-Ex50lp

31i5E8PRPbL._SX355_.jpg 41YIz2wRy4L.jpg

Artılar

+ hafif, minik kasasıyla kulakta inanılmaz rahat, hiç yormuyor kulağı. small silikon uçla birlikte kullandığınızda kulağınızda olduğunu unutuyorsunuz (ilginçtir halen lenovo g580 laptop'ımla birlikte kullanmamın en büyük sebebidir bu rahatlık ve sunduğu konfor).
    + kutu içerisinden 3 boy silikon uç ve 1 adet yaka klipsi çıkıyor, fiyatı için fena sayılmaz. L tipi jack olması da ayrıca kablonun cepte/günlük kullanımda daha az dolanmasını sağlıyor.
    + tizheadler'i doyuracak kadar önde tizleri olan bir kulaklık, özellikle de ince/üst tizleri fiyatına göre çok iyi. elektrogitarın distortion tonuna doyuracak cinsten. enstrumantal rock/metal ağırlıklı müzik dinlediğimden bu durum hoşuma gidiyor( bununla birlikte sibilans konusuna eksi(-) maddelerde değineceğim).
    + müzik hızlanmadığı, katmanlar karışmadığı sürece detayları sunması fiyatına göre fena değil. bu arada kulaklığın hafif de renkli bir sunumu var.

Eksiler

- Tizleri parlıyor, sibilansa sebebiyet veriyor. p, s, ç gibi harfler patlıyor.
    - Fiyatından beklenildiği üzere sahnesi dar.
    - Her ne kadar kutunun üstünde "rich bass" ibaresi yer alsa da baslar miktar olarak zengin değil, bassheadler'i memnun etmez. ve en önemlisi kimi zaman uğultu haline gelebiliyor. Bu uğultu durumu da özellikle midleri negatif anlamda etkiliyor.
    - Fiyatından beklenildiği üzere genel çözünürlük ve enstrüman ayrımı düşük.
    - Kulağa pek derin girmediği için izolasyonu vasat.

sonuç olarak 43 tl'ye bimeks'ten zamanında idareten satın aldığım, laptop'ımla kombine yaptığım, rahatlığını sevdiğim şirin bir kulaklıktır. gerek yüzyüze konuştuğum 1-2 kişi gerekse de netten okuduğum yorumlar, sony mdr-ex10lp'nin yarı fiyatına da olsa bu kulaklıktan daha iyi olduğunu söylüyor. ne kadar doğrudur, bunu da en iyi her iki kulaklığı kullananlar bilir diyelim.

Son düzenleme: 19 Ocak 2018
    prostheticwhim, sserkogss, Özen ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. niyazicany

niyazicany Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    samsung level over

artılar
    -ses engelleyici
    -nfc
    -tasarım özneldir ancak beğenmeyen ile karşılaşmadım
    -malzeme kalitesi

eksiler
    -ürünün eksi olarak tek özelliği premium malzeme olmasına rağmen yıpranması sporda 2 kez kullandım ve resmen harap oldu
    -tr de satın alınacak yer artık yok
    -parça bulmak imkansız

Özen, mfya, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.691
    Arkadaşlar konu aktif.Dilediğinizce not paylaşabilirsiniz.

Tüm notlar ilk sayfaya eklendi.Gözden kaçanlar varsa lütfen bildiriniz.

refuserQ ve coolblue bunu beğendi.
  10. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    44
    AKG K702

Artılar

- Enstrumantal müziğe uygun geniş sahne.
    - Dengeli, gövdeli, tonalitesi iyi tiz ve midler: Keman, viyolin, trumpet dinlemek için birebir, sibilans kesinlikle yok.
    - Enstrüman ayrımı çok iyi.
    - Konforlu: Uzun süre kullanımda herhangi bir rahatsızlık vermiyor.
    - Değiştirilebilir kablo.
    - 265$'lık abisi K7XX'e göre daha uygun fiyatlara bulunabilmesi.

Eksiler

- Güçlü bir amfiye ihtiyaç duyması: O2 kullanıyorum ama okuduğum yorumlara göre daha iyi bir amfi ile daha iyi ses verdiği söyleniyor.
    - Baslar nispeten yetersiz: Benim gibi standart bir kullanıcı için burn-in'siz hali ile bile fazlasıyla yeterli ama bir bas kafaya göre değil.
    - Çok uzun burn-in süresi: 200,300,500 saat gibi sürelerden bahsediliyor. Benim deneyimime göre de bu doğru. Ürünü sıfır aldım, 100. saatinde ve ilk aldığım haliyle arasında uçurum var diyebilirim. Sıfır alıyorsanız satmaya niyetlenmeden önce kesinlikle iki kere düşünün. Aynı şey K7XX için de geçerli.
    - Dışarıya çok ses vermesi.
    - Kutu içeriği zayıf.

Ekleme: K702' de "Bass Mod" diye bir modlama var. Bu mod ile baslar güçlenip midler gövde kazanıyor. Yeni üretim ürünlerde fabrikasyon olarak uygulanmaya başlanmış. Jelatinini kendim açtığım K702 Bass Mod'luydu.

Son düzenleme: 4 Nisan 2018
    VirtuFortuna, prostheticwhim, pazac ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. ludwig bach

ludwig bach MP3

Beğenileri:
    139

Jds Labs C5

+
    Kaliteli malzemeden imal, dayanıklı yapı.
    +Hafifçe önde mid sunumuyla birlikte transparan ses imzası.
    +Güç isteyen kulaklıkları belli bir seviyenin üstüne çıkarabilecek gücü vermesi.
    +Sessiz, tamamıyla karanlık arkaplan.
    +2 aşamalı; müziğe doğrudan etki eden, bas miktarını arttırırken çözünürlükten taviz vermeyen, epey başarılı bass boost özelliği.
    +Ses seviyesinin oldukça hassas olarak kontrol edilmesini sağlayan dijital ses kontrolü (stepped attenuator).
    +Görece dar sahneye rağmen kolayca ayırt edilebilen enstrüman yerleşimi.

-Taşınabilir bir alet için düşük kalan açık kalma süresi (4-5 saat).
    -Kullanım süresine oranla uzun şarj süresi (~3 saat)
    -Er4s ile uzun dinlemelerde rahatsız eden tiz sunumu (Özellikle zillerde ikisi de sözünü esirgemiyor).
    -Çokça dar, sıkışık olmayan fakat havadar da denemeyecek sahne sunumu.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Nisan 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 6 Nisan 2018 ---

Sony Nwz-a15

+Oldukça kolay kontrol edilebilen, başarılı kullanıcı arayüzü.
    +Fiziksel temasa iyi yanıt veren, gevşek olmayan, sağlam tuş yapıları.
    +Gün ışığında da yeterli parlaklığı verebilen ekran.
    +Miktar olarak kendini belli eden fakat diğer frekanslara karışmayan baslar.
    +Hafif karanlık, geriye yaslanmış mid sunumunun olduğu, analitik ses veren kulaklıklarla iyi eşleşen müzikal sunum. (Bu satır kişisel zevklere göre eksi hanesine de yazılabilir.)
    +Fazla önde olmayan yine de yüksek bir roll-offa maruz kalmamış, kontrollü tiz frekanslar.
    +Mid sunumu nedeniyle geriye yaslanmış yine de dar olmayan sahne.
    +Ne sıklıkla şarj ettiğimi unutturacak seviyede pil ömrü. (Tahminlerime göre 20 saat üzeri)
    +Hızlı kütüphane taraması. (~3000 parça, ~30 saniye)

-Çoğu müzik türünde sorun yaratan perdeli, çözünürlüğü pek iyi olmayan midler.
    -Kontrolü elden kaybetmeden verilen yalnız çözünürlükten yoksun hafif grenli tizler.
    -Doku olarak alt düzeyde kalan bas sunumu.
    -Ele hoş gelmeyen malzeme kalitesi. (Bu fiyat seviyesi düşünüldüğünde eksi olarak görülmeyebilir.)
    -Aldığım zamandan bu yana fazlasıyla zorluk çıkartan işlemci gücü. (Albüm kapaklarını görmek istediğimden özellikle her albüm için tek tek ayarlarım fakat bu alet "albümler" sekmesinde kendini resetliyordu çünkü o kadar albüm kapağını process edemiyordu. Çözümü tüm arşivin albüm kapaklarını 300*300'e indirerek buldum.)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Nisan 2018 otomatik olarak birleştirildi ---

Etymotic Research Er4-s

+
    Analitik, müziği olduğu gibi veren ses imzası.
    +Çözünürlüğü, dokusu üst seviyede, diğer frekanslara baskın gelmeyen* bas sunumu.
    +Hızlı davul vuruşlarının altından kolaylıkla kalkan, bas-midbass frekansları.
    +Herkesin sevmeyeceği, hi-hat vuruşlarıyla öne çıkan, oldukça başarılı, iyi beslendiğinde sibilansa uğramadan yüksek çözünürlükte verilen üst frekanslar.
    +Sıcak olmayan, flat olarak sunulan, müzik aletlerini son derece doğru seste veren bir mid bölgesi.
    +Kaliteli, gemici halatı kıvamında kablosu.
    +Dışarıdan gelen sesin tamamına yakınını yok eden izolasyon. (Müzik başlayınca tamamı gidiyor.)

-
    Oldukça fazla mikrofonik etki. (Kabloya yalnızca temas eden bir hoparlörden bile müzik dinlenebileceğine inanıyorum)
    -Ses imzasını tam anlamıyla alabilmek için kulak içinde oldukça ileriye itilmesi gereken, kimilerine göre rahatsız edici kulaklık yapısı. (Beni rahatsız etmiyor ancak bu durumdan zevk almadığım için de eksi hanesine yazdım.)
    -
    Kontrol edilmediğinde, yeterli güç verilip toparlanmadığında uzun süreli kullanımda sorun yaratan tizler.
    -*Baskın gel-e-meyen bas sunumunun nedini olan bas miktarı azlığı sorunu.

Son düzenleme: 6 Nisan 2018
    netknight, karanehir35, refuserQ ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  12. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.691
    Earsonics S-EM6 V2

Not:Kulaklık satıldı gibi.Bu sebeple yazmakta behis görmedim.
    Adsız.jpg

Liste fiyatı 999 euro.2 bas,2 mid,2 tiz toplam 6 sürücülü ve 3 yollu üniversal bir İEM.Kasa önceki versiyona ve abisi S-EM9 a göre ciddi ölçüde küçültülmüş.Benim kulaklarım küçüktür ve fit perfect.

Sürülmesi kolay.Herşeyle tak dinle.Ancak iş ses kalitesi almaya geldiğinde Sony A35 dahi bariz şekilde yetersiz kalıyor.

+-

Artıları :love:

+Amfi ihtiyacı yok.
    +Ayrılabilir kablolu
    +Kasa küçük ve küçük+orta kulaklı kullanıcılar için fit mükemmel diyebilirim
    +Çözünürlük ve detay üst düzey.Enstrüman ayrımı da kalburüstü
    +Baslar bakır kablo ile(NO.5 denemesi yapıldı) yeterli derinlik ve güce sahip
    +Tizler ciddi anlamda iyi.Clip+ gibi yetersiz bir müzikçalarla bile kendini gösterebilen tizlere sahip
    +Midlerin sunumu ve havadarlığı yeterli.Ayrıca yeterince akışkan ve temiz midlere sahip
    +Kulaklığın sunumunu seven biri için son nokta olabilecek potansiyele sahip
    +Hızlı ve dinamik

Eksileri :((

-Stok kablosu yetersiz.Kablo yükseltmesi kaçınılmaz
    -S-EM6 V2 alan birinin mutlaka orta-üst seviye kaynağı olmalı.Eğer kaynağınız ses kalitesi açısından yetersiz kalırsa kulaklık bunu utanmadan yüzünüze vuruyor.
    -Baslar baskafalar için uygun değil.Güçlü ve dominant baslardan ziyade nötr kalıyorlar(Bu bazıları için büyük bir artı da olabilir).
    -Liste fiyatı yüksek.Ancak 2. elde neredeyse VELVET fiyatına gidiyor!!!(Bu piyasa fiyatları konusunu ciddi manada kafama taktım ben:c)
    -Ses bas-mid,bas ve mid frekanslarında biraz daha gövdeli olabilirdi.(Cılız değil kesinlikle.Yanlış anlaşılmasın)
    -Biraz daha dokulu çalsa hayır demezdim.

Genel olarak benim müzik zevkime uyan bir kulaklık olmasa da üst frekansları ve sesin ferahlığıyla kendini özel bir yere koymamı sağlayan bir kulaklık oldu S-EM6 V2.CK 10 benim için efsane detay ve tizlere sahiptir.Onun kadar diyebilirim kendi adıma.İEM dinleyebiliyor olsaydım dolu dolu çalan yüksek çözünürlüklü bir kaynakla eşleştirip devam ederdim.

Kısaca,seveni çok sever ama bana göre değil diyeni çıkacaktır. :wink

Konu kusursuz sesse henüz çok yol var.S-EM6 V2 için de geçerli bu.

Son not:İEMLER hala over-ear noktasında değil bana göre.

Son düzenleme: 9 Nisan 2018
    refuserQ, zoso86, -Hardwell- ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    783
    44cb2b938c880d360915d7b5e0532435.jpeg

JVC HA-SZ1000 Basshead Around Ear

+ Sımsıcak ses karakteri
    + Orta ve üst frekanslar için 30mm ve alt frekanslar için 55mm toplam 2 dinamik sürücü
    + İkili bass refleks kanalı
    + Dünyanın en iyi bass kulaklığı sıralamasında 4. sıra
    + Basshead kulaklığa göre sahnesi çok dar değil
    + Bassları hem çok hızlı çalabiliyor hem de yerine göre yayvan ve uzadıkça uzayabiliyor
    + En düşük frekanslarda bile yüksek çözünürlüklü bass karakteri
    + Elektronik müzik için biçilmiş kaftan
    + Müzikte ne kadar alt frekans varsa eksiksiz hepsini veriyor
    + Fiyatına oranla yüksek performans
    + Pedleri değişebiliyor
    + Güç istemesine rağmen telefonla bile bass ağırlıklı ortalama bir sunuma sahip
    + Katlanabilir yapısı, gerektiğinde çantada rahat taşınabilmesine imkan sağlıyor

-
    Çok fazla güç istemesi sebebiyle gerçek karakteri için amfi şart (1500 mW)
    - Büyük ve ağır olduğundan dışarıda kullanıma pek uygun değil
    - İzolasyon çok iyi değil
    - Tizler ve vokaller geride
    - Kablosu değişebilir yapıda değil

? Yüksek sesle dinlerken yanakları titretiyor, bu durum şahsım için çok zevkli olsa da rahatsız olanlar çıkabilir.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2018
    VirtuFortuna, Pax, Özen ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.695
    Tam katy pery dinlenelik kulaklık :D
    Çok merak ediyorum su kulaklığı ama iste bütçe el vermiyor bu ara

15. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    783
    simgot-en700-suzaku.jpg

SIMGOT EN700 SUZAKU IN EAR MONITOR

+
    Güç ihtiyacı pek yok, telefon ile neredeyse zevkli dinlenecek gücü alabiliyor
    + Düze yakın ses kaakteri
    + Midleri vurgulu ve çözünürlüğü yüksek
    + Yeterli kutu içeriği ve çok şık taşıma çantası
    + Vokal ağırlıklı ve özellikle kontr bass içerikli müzikler için damarlı mid sunumu
    + Hemen hemen her türe gidebilecek ama belli türlerde nirvanaya çıkaracak tuning
    + İzolasyonu iyi

- Bassları yayvan ve yavaş
    - Tizler yeterince uzamıyor
    - Kablosu sabit, ince ve kulaklık ile birleştiği kısımlar biraz hassas
    - Küçük kulaklar için fit sorunu olabilir

refuserQ, VirtuFortuna, Özen ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş