Fiio X5iii Android Dap İzlenimlerim

'Müzik Çalar İncelemeleri' bölümünde karanehir35 tarafından 1 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.412
    Balanced çıkışı zaten yeteri derecede güçlüydü bence, genelde IEM lerle kullanıldığı düşünülünce. Ancak acaba USB Out desteği verdiler mi çünkü ilk çıktığında ilerde güncellemeyle bu desteğin geleceği yazıyordu ama bir türlü gelmedi.

2. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.889
    yazılımla gücü yükseltilen ilk dap herhalde. enteresan.

refuserQ, mfya ve Chaturanga bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.412
    Yazılımla dizaynı değişen DAP ta çıkarırlar yakında :D

refuserQ, mfya ve mattiadestro bunu beğendi.
  4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.720
    Dötle dizaynı değişen telefon çıkarmıştı bir ara Apple :D

ilkercom ve VirtuFortuna bunu beğendi.
  5. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Cihazdaki çevrimdışı sıkıntısı hala devam ediyor mu?
    Bir de ben müziklerimi telefon üzerinden Spotify ve apple müzikten dinliyorum benim bu cihaza geçmem ses kalitesi açısından bir şey değiştirir mi?
    Yani bu cihaza geçmiş olsam bile yine bu uygulamalardan dinleyeceğim, haricen kayıpsız formatta müzik indirip cihaza atıp dinleme gibi bir arzum yok. Kulaklığım sony mdr1a

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    750
    Muzigi telefon isliyor nereden dinlerseniz dinleyin, dolayisiyla x5 telefondan daha iyi calacaktir.

7. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler. Peki İphone touch 6 nasıl bir seçim olur?

8. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.412
    X5 3.Nesil'den telefonunuza göre daha iyi ses alırsınız ancak şu anda X5 ten daha yeni Android DAP lar var onları da araştırın bence. Fiyat olarak X5 i uyguna bulduysanız o ayrı tabi.

9. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Farklı bir android dap olarak Sony zx2 dikkatimi çekti fakat pek ucuz bir cihaz değil. Sizin önerebileceğiniz bir model var mı?

10. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    750
    Butcenizle beklentilerinizi ilgili konuya yazarsaniz daha iyi olur. iPod touch da x5 kadar calmaz benim tecrubeme gore ayrica.

11. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    730
    Birkaç ay önce denediğimde Spotify offline sorunu devam ediyordu lakin üzerine Spotify en az 19 kez güncellendi X5 ise 2 kez. Sorun giderilmiş olabilir. Tidal ile aradaki ses farkını hissettikten sonra zaten Spotify kullanmayı bıraktım. Tidal X5iii üzerinde tertemiz çalışıyor çok şükür bir sıkıntı yok.

iPod touch konusunu bu başlık altında konuşmaya gerek bile yok... O kadar uzak aletler.

Ayrıca X5 ile 1A'yı uzun süre keyifle dinledim. Uyumları da çok iyiydi bence.

Sametsamet bunu beğendi.
  12. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Sanırım Dap önerileri için konuya ilgi yerde devam etsem daha iyi olacak. Değerli yanıtlar için teşekkürler.

13. godsmack82

godsmack82 MP3

Beğenileri:
    31
    Foruma girmiyordum uzun zamandır denizde görevdeydim. Olay tamamen Spotify ile alakalı. Ayda bir kez x5 üzerinden spotify hesabınıza giriş yapmanız lazım. Yani ayda bir kez online olmadığınız zaman offline şarkılar da gidiyor cihazdan

prostheticwhim, mfya, Sametsamet ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    730
    Aynen öyle. FiiO ile yazışmalar sonucunda da aynı sonuca vardım. Bazı cep telefonlarında da Spotify uygulamasının böyle bir hatası var. Aradan aylar geçti ama Spotify, hâlâ aynı.

prostheticwhim bunu beğendi.
  15. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    21
    Offline şarkıların gitmesi olacak iş değil.

16. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.412
    Üyeyken offline müzikleri indirip daha sonra sürekli kullanılmasının önüne geçme yöntemi.

Tidal de siliyor mu bilmiyorum ama Tidal'de de belirli bir aralıkta (Haftalıktı sanırım) en az bir kez online olmanız gerekiyor aksi takdirde programı yeniden online olana kadar kullandırmıyor diye biliyorum.

17. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    730
    Hiç alakası yok. Spotify ile bu durum 1 gün arayla bile olurken tidal 1 ayda bile hiç online olmadan sorunsuz çalışıyor.

Spotify başta cihaz hafızasını iki ayrı cihaz olarak görüyordu bu sebeple çakışıyor deyip siliyordu. Sonradan bu durum düzeldi fakat şu an hatırlayamadığım bir sebep yüzünden yine aynı sorun oluyordu. Ben de en sonunda Spotify hesabını komple kapattım.

Cihaza yeni 1.2.1 güncellemesi geldi, Spotify hâlâ kullanan varsa belki uyum sorunu çözülmüş, sıkıntı giderilmiş olabilir. Bilgilendirirseniz sevinirim, zira ne kadar kötü desem de bazen Spotify arşivini özlüyorum.

18. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    21
    Evet Tidal bu konuda daha istikrarlı. 3 senedir spotify kullanıyordum aracımda da android ana ünite var ve spotyfy yüklüydü. Tabii offline kullanabilmek için indiriyordum. Ama her açtığımda bir problem sürekli online olmak istiyor online olunca internetten çalıyor mobil internet yetişmiyor tam uzun yola çıkıcam bir bakıyorum online-offline müzikler uçmuş çok sövdüm ve komple sildim spotify ı. Tidal kullanıyorum kafam rahat. Sorun genelde cihazlardan değil spotifyın saçma sapan güvenlik önlemlerinden kaynaklanıyor bence.

refuserQ, mfya ve coolblue bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş