Forum Hakkındaki Görüşleriniz, Önerileriniz ve Olası Hatalar

'Forumumuz Hakkında' bölümünde noXious tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Pascalci

Pascalci FLAC

Beğenileri:
    371
    Hadi hocam git başkasına sar. Şurada bi hobim var insanı soğutma. Ne kulaklıkmış ya

AxiAziz bunu beğendi.
  2. artears

artears FLAC

Beğenileri:
    1.167
    Yeni yeni bir ürünü satıştan kaldırdım, bu mesajları da şimdi gördüm, ben de bir şey yazayım dedim.

Öncelikle bir arkadaşımızı bu aşamada mağdur ettim, bu vesile ile kendisinden özür dilerim. Buna mukabil, satıcının dinamiklerini de bilme şansınız yok, o yüzden böyle ezbere konuşmayın.

Kendimden örnek vereyim: senelerdir bu forumda ne zaman bir şey satmaya kalksam hiç denk gelmedi. Bir türlü satış yapamadım, hep başka sitelerden önce ulaşan oldu, ki forum fiyatlarım daha iyiydi. Ama soran çok oldu. Bilgi vermek ve insanların sorularına cevap vermek için çok vakit harcadım, taksit soran çok oldu, önce ürünü göndermemi isteyen oldu, son fiyat diye sorup, mantıklı bir indirim yapmama rağmen %25-30 oranlarında inme beklentisi olduğundan alıcı olmaktan vazgeçen oldu. Bunları hiç buraya getirmeyi düşünmemiştim ama satıcıyı da anlamak lazım. Madem "parayı toparlıyor alıcı, o yüzden satıcı satıştan vazgeçmesin" gibi bir abes yorum geliyor, o zaman "alıcı parayı henüz toparlamamışken mesaj atmasın" da mı diyelim? Nerede kaldı forumdaki yakınlık?

Biraz empati kurun. Dediğim gibi, satıcının dinamikleri farklı olabilir. Benim bu haftasonuna kadar elimdeki bazı şeyleri satmam gerekiyordu. Haftasonundan sonra acelem kalmayacak. Satıştan çekeceklerim olabilir, kimisinin de fiyatı artabilir. Yapamaz mıyım bunu şimdi? Satıştan çektiğim ürün de tamamen bu ihtiyaç nedeni ile satışa koyduğum ama satmayı istemediğim bir şeydi. Ben de çektim satıştan.

İnsanlar gerçekten enteresan olabiliyor bazen...

Sent from my fridge using Tapatalk

yam_tar, zxc, refuserQ ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    879
    Çok rica ediyorum forumumuzda kavga etmeyin. Birbirimizi anlamaya çalışalım. Zaten kaç kişiyiz burada...

mfya, AlperÇ, jamesdean0701 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. florence

florence FLAC

Beğenileri:
    824
    Bunu da gördük.

Kusura bakmayın, üyenin veryansın sebebini okuduğumda ilk tepkim "nasıl ya" diyerek kahkaha atmak oldu.

"Hem belki ürünü çok araştırdım, nasıl satmaz ki!" gibi bir sebebi ilk kez gördüm çünkü. Yahu hadi kızdınız, bunu buraya taşımanızın sebebi nedir? Bir sonraki aşama, "mesaj attım selam vermedi :(" falan herhalde.

A satıcısı, B alıcısına X bir ürünü satmamak için elli bin farklı sebep sunabilir, aranızda tartışırsınız.

Konunun yeri açıkça "özel mesaj" bölümü iken, bunu forumun önüne taşıyıp, üstüne saygı sınırlarını aşıp karşınızdakini tiye almak... Pardon, hayırdır?

yam_tar, mfya, Zenetic ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    Uzun süreden sonra herkese merhaba.

Forumun şu genel, smiley, link, medya ekleme gibi problemleri sanırım çözülmüş oldu. Biraz geç bir çözüm oldu ama problem hiç aramadığımız bir yerdeymiş. Şu an problem giderildi diye düşünüyorum.

Bunun dışında gözünüze çarpan birşey varsa paylaşırsanız çözmeyi deneyelim.

Herkese iyi forumlar. :)

zodiac_tauruss, Cyril, refuserQ ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  6. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.696
    Amaaa bende simdi fark ettim siz yazınca .
    aynen o problem çözülmüş cok şükür
    Artık gönül rahatlığıyla simile paylasabiliriz:gulme

MuttFTS bunu beğendi.
  7. coolblue

coolblue WAV

Beğenileri:
    592
    :yourock

MuttFTS bunu beğendi.
  8. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    785
    :love::cool::azn:hug:))

Oh be dünya varmış :)

9. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.508
    Evet düzelmiş gayet iyi olmuş. Emmmeee bizi memnun etmek zor, smiley kütüphanesinin foruma uygun içerikle genişlemesini talep ediyorum, müzikle ilgili smiley ler istiyoh :naughty

mfya ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  10. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    3.109
  11. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    2.314
    Konu yukarıdayken yazayım.

Arkadaşlar sattığınız ürünü raporlarsanız çok seviniriz. İlan başlığı "Satılık AAA" şeklinde bir başlık oluyor ve insanlar o ilan ilgisini çektiği için tıkladığında "Silinebilir, Kapanabilir" vb yazılar oluyor. Yöneticiler olarak belki de en az baktığımız yer satım ilanlarıdır. Hem biz göremeyiz ki zaten görsek bile düzen açısından sizin raporlamanız gerekmekte hemde ilana tıklayan arkadaşlara saygısızlık olmakta.

sensable ve coolblue bunu beğendi.
  12. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.692

Bir de ürün ve fiyat bilgisi silinmiş ilanları arşive kaldırmak yerine tamamen silsek.

Adı üstünde arşiv!

13. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    2.314
    @DefinitioN Büyük oranda o şekilde yapılıyor zaten. Arada gözden kaçanlar olabilir tabii

14. Pascalci

Pascalci FLAC

Beğenileri:
    371
    Ewet en azından piyasaya fiyatını bilmis oluruz

15. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    Ornek resimleri (gifleri) link olarak veya buraya ekleyerek veya bana mesajla gondererek ulastirirsaniz hallederiz.

O kismi kolay :coolsmiley:

Chaturanga, refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  16. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    372
    Forumda SBAF'taki gibi loaner programi baslatsak nasil olur?

Kisaca toplanan bagislarla ekipman alinacak, isteyen kidemli/guvenilebilir uyeler arasinda dolasip incelenecek, mumkunse bulusmaya getirilecek sonra da forum icine satilip, kalan para ve yeni bagislarla yeni ekipmanlar alinacak. Bagis geliri ve harcalamalar da sadece belli bir tutar uzerinde bagis yapan kisilere seffaf olacak, bir google sheet'te bu kisilere acik olarak tutulacak. Ekipmanlar icin anket acilabilir sadece bagis yapanlarin katilabilecegi sekilde, hatta satmakla ugrasmak istemeyen uyeler ekipman bagislayabilir; hem incelenir hem satilir yeni ekipmanlara kaynak olur.

Uyari gibi olsa da fikrimi belirteyim; bu ileri demokrasiyle pratikte mumkun degil, site yonetiminin aktif olarak ustlenmesiyle ve , sevdigim bir tabir olmasa da, Roma'da Roma'li gibi davranmakta anlasanlar arasinda mumkun. Olursa bir nevi toplum icin odyofili olur, yeni incelemeciler yetisir :) Hem de incelemenin tarafsiz oldugundan emin oluruz, sonucta kendi paramizla almis olacagiz.

17. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    657
    Daha once benzer bir para toplama durumu oldu, Bagis diye bir konusu var.

Kulaklik almak icin baslandi, beklenen kadar cok bir para birikmedi, ne yapilacagina da karar verilemedi, daha sonra yonetim parayi yedi gibi dusunuldu vs vs.

En son biz de parayi su anki forum altyapisina (Xenforo ve ucretli temasi) harcadik.

O zaman PayPal de acikti, yurtdisindan urun almak daha kolaydi. Simdi birikecek para, i dolar kuru ve PayPal durumu ile verimli kullanmak zor olabilir.

tsn141 ve prostheticwhim bunu beğendi.
  18. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog WAV

Beğenileri:
    1.816
    Arkadaşlar malumunuz forumda emek verilerek hazırlanan inceleme konularının hızla ilk sayfadan aşağı düşmesi gibi bir durum var, bu nedenle bazen güzel incelemeler gözden kaçıyor. Bu meseleye şöyle bir çözüm oluşturulamaz mı ne dersiniz:

Ana sayfadaki "son ileti atılan konular" ve "son ikinci el konuları" sekmelerini bulunduran pencereye "en son incelemeler" sekmesi eklensin.

Bu sekmede hangi konuların görüneceğini haliyle admin arkadaşlar belirleyecek, çünkü sistemin açılan hangi konunun bir inceleme konusu olduğunu bilmesi mümkün değil.

Ama şöyle bir şey yaparak bu yükü de azaltmak mümkün olabilir: İncelemeyi yapan arkadaş, konusunu açtıktan sonra "araçlar/rapor et" seçeneğini kullanarak "bu bir inceleme konusudur" şeklinde rapor etsin, ilgili arkadaşlarda gördükleri zaman, en çok bir kaç gün içinde konuyu ilgili sekmeye taşısınlar.

Ne dersiniz?

Cyril, Yabguz, zodiac_tauruss ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  19. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    3.109
    Uzun zaman önce aynı öneriyi yapmıştım. Şimdi bulmam çok zor ama o dönem dikkate alınmadı. Sebebi neydi hatırlamıyorum tabi.

Şu dönem bence daha da kritik bir konu oldu bu, zira her gelen yeni başlık açıyor forumda. Yeni gelenleri ezmeye gerek yok diyebilirsiniz ama o başka bir tartışma konusu. Sürekli inceleme yazan biri olarak 1 incelemenin (2 paragraflık izlenim değil, inceleme) bile ne kadar emek harcattığını çok iyi biliyorum.

Ama maalesef kendi fikrimce "daha az önemli" başlıklar üste çıktığı anda inceleme kayboluyor.

Nazım, Picasso16 ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  20. guneysar

guneysar MP3

Beğenileri:
    6
    Hocam bence altyapı izin veriyorsa uygulanabilirliği kolay bir durum. Ayrıca mobilde bu seçenekler alt alta, onun yerine sekmeli hale getirebilirsek daha fonksiyonel ve estetik olur diye düşünüyorum. Ayrıca VirtuFortuna hocamın dediğinden yola çıkarak yeni üyeleri de ayrı bir başlık altına toplayabilir miyiz acaba? Mesela 50 gönderi ya da cevap altındakilerin açtığı başlıklar da bir yerde toplanabilir gibi geldi.

Sayfayı Paylaş