HD598cs ye FiiO Q1 mark 2 almak

'Müzik Çalarlar Genel' bölümünde Penguen tarafından 7 Temmuz 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Penguen

Penguen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar hd598cs vs samsung s9+ sahibiyim ancak gerek telefonun gerekse kullandığım laptop un beslemesi yetersiz geliyor.Besleme için direkt amfi almak yerine DAC almayı düşündüm ses kalitesine de katkı olsun diye.Ancak hd598cs için q1 mark 2 almak ne kadar doğru şimdi 600 700 lira verip hayal kırıklığına uğramak istemiyorum sizce alınır mı.

2. burakksglu

burakksglu Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Bende HD598Cs var Beresford Bushmaster MKII var ayriyeten DAC/Amp olarak. Önceden HTC 10 ile kullanırken güzel bir uyum yakalamıştım açıkçası seviyordum.Fakat DAC/Amp'e taktığımda ses haricinde öyle çok muazzam bir değişim olmadı. Şimdi V30+ ile de kullandım bir süre,HTC 10'a göre daha dingin daha dengeli geliyor ses ama bir şey eksikmiş hissi vardı hep.

Şimdi böyle diyorum diye dengeli kulaklık sevmiyorum diye anlaşılmasın. Birincil olarak Q701 ve Bushmaster MKII beraber kullanıyorum ama HD598Cs DAC ile çok fark sunmayan bir kulaklık.Sadece belki biraz daha "FUN" dediğimiz çizgiye çıkıyor HTC 10 gibi müzikal anlamda boostlanmış DAC'larda.Fiio'nun ise ben şahsen biraz daha dengeli olduğunu düşünüyorum günümüz mobil cihazlarından.

3. Penguen

Penguen Yeni Üye

Beğenileri:
    0

Hocam şimdi hd598cs nin üstüne çıktığım anda amp ihtiyacı ortaya çıkıyor e haliyle masraflar kabarıyor.Ben bir dac ile hissedilir bir şeyler yapılabilir mi diye düşünmüştüm.fiio a1 gibi bir amp almak daha mı mantıklı.

4. Metalingus

Metalingus MP3

Beğenileri:
    54
    Çok büyük farklar göreceğini düşünmüyorum ekstra ağırlık olacak sana, 100 dolarlık dac ve 100 dolarlık kulaklık almak yerine, direk 200 dolarlık kulaklık daha iyi performans verir. O mantıkla yaklaşıyorum. (Q1 mark 2 kullandım birkaç ay.)

5. burakksglu

burakksglu Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ben de katılıyorum üstteki yanıta. Dediğim gibi en büyük fark sesin biraz daha kulağa hoş gelişi olacaktır. Arkadaşımda Fiio X3 MKII ve bu kulaklık var.Hem ben hem o dinlediğimizde daha dengeli bir ses geliyor telefona göre ama seperation,sahne vs. artmıyor pek fazla.

Bu kulaklığın en büyük eksiği sahnesi biraz dar geliyor bazen ve Hi-Hat dediğimiz zillerin bazılarını kaçırabiliyor. Eğer bu yönde bir sıkıntın varsa pek fazla beklentin olmasın DAC'tan.

6. Penguen

Penguen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam o zaman fiio k1 gibi daha ucuz bir şey almak daha mantıklı dediğinize göre. Üstte de yazdım hd598cs den iyi bir şeye geçmek istediğim anda amp ihtiyacı doğuyor.Haliyle bütçe yetmiyor.Ben şimdi mark 2 alsam ilerleyen zamanlarda hd650 yada dengi bir şey alsam mark 2 ile onu sürebilir miyim?

7. returnity

returnity MP3

Beğenileri:
    80
    Su asamada IEM dusunmez misiniz? Kullandiginiz over-ear kulaklik zaten kapali ve bu durumda elde edebileceginiz ses kalitesi zaten kisitli.

O fiyata orta seviye bir IEM ile amfiye gerek duymadan oldukca tatminkar bir ses kalitesi yakalanabilir gibime geliyor.

furkan kocyigit ve burakksglu bunu beğendi.
  8. Penguen

Penguen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Mesela nasıl bir sistem

Son düzenleme: 8 Temmuz 2018
  9. returnity

returnity MP3

Beğenileri:
    80

Hd 598cs'i satsaniz, elinizde amfiye ayirmayi dusundugunuz parayi da eklerseniz 1500 tl civari bir butce olusuyor. Secenekler cok genis bu asamada. Nasil bir sunum aradiginizi soylerseniz daha iyi yardimci olunabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Penguen

Penguen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam 598cs para etmiyor ki o kadar :D

Sayfayı Paylaş