HIBY R6 yeni android dap

'Müzik Çalarlar Genel' bölümünde complete tarafından 5 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    3.139
    DHL ve FedEx kesinlikle açıyor paketleri.

PTT'de işiniz şansa kalmış. LZ-A5'in üzerinde 5 dolar yazıyordu gümrük uygulayacaklarmış. İlk defa PTT'de ürünüm takıldı.

refuserQ, mattiadestro ve Zack bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.954
    lz'nin kutuları büyük, takılması normal ya. a4 almıştım bende, eşşek kadar kutu nasıl takılmadı şaşırmıştım.

3. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.547
    Ben LZ A4 + K3 Pro almıştım 4+4 dolar yazmışlardı geçmişti :D

Son dönemde bence kaçak göçek olmasın diye ekstradan inceliyorlar gümrükte.

mattiadestro bunu beğendi.
  4. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    En son 10 Ocak 2018 de gelen Cayin N5ii ye %20 odemek zorunda kaldim. Beyan 30$ di. Acmis marka ve modeli aliexpressten aratmis 399$ i gormus geri adim atmadi. Konusup 280$ uzerinden vergilendirdi. Aliexpress te alisveris hareketini gormek istedi uygulamadan. Cin gibiler.. 30-35$ lik bir transaction ve arkasindan kalani ayri bir urunmus gibi almak , olabiliyorsa, en iyisi

DarthSidious, Zack ve prostheticwhim bunu beğendi.
  5. Zack

Zack Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    DAP'ın FiiO F9 Pro ile uyumlu olduğunu çok yerde okudum. Berkhan Bey de yazdı bunu. iBasso IT01 (16 ohm) ile uyumunu merak ediyorum. IT01 benim zevkime daha uygun olacağını tahmin ediyorum. Berkhan Bey ve diğer dostlar denemediyseniz bile teoride tahmin yürütebilir misiniz?

Hiby R6:

--- Arka arkaya atılan mesajlar 7 Şubat 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 7 Şubat 2018 ---
    Haydaa IT01 balanced cable değilmiş...

6. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    3.139
    Değil ama balanced kablo takabilirsiniz alıp.

R6'yı balanced çıkış haricinde ben pek tavsiye etmem. 600 dolarlık fiyat single çıkış için biraz yüksek bana kalırsa.

Yalnız Joe seri üretimde olan versiyonlarda Balanced / SE farkının daha az olacağını belirtmişti.

IT01 dinlemedim ve teknik rakamlar üzerinden çıkarım yapmayı doğru bulmuyorum, bir şey söyleyemem.

Zack bunu beğendi.
  7. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.197
    karanehir35 bunu beğendi.
  8. kronik

kronik Yeni Üye

Beğenileri:
    1

kim görmek istedi hocam, gümrük memuru mu? kimi 280$a ikna ettiniz? sormak istediğim ben mersindeyim eğer takılırsa istanbula mı gitmem gerekli?

9. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    Hayir gelmenize gerek yok. Eger vergilendirilirse, %20 odersiniz ve adresinize gönderirler.

10. kronik

kronik Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    kime ödeyecem hocam, kapıya getiren ptt memuruna ödesem yetiyor mu? yoksa bir yere gödnermem mi gerek?

11. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    Genelde size yazı geliyor. Ben şimdiye kadar direk yerinden aldığım için onu bilmiyorum ama mantıken ya en yakın ptt şubesine yada teslim eden kişiye ödersiniz. Merak etmeyin, vergi çıkarsa devletimiz ödemeyi almak icin size gerekli kolaylığı sağlar :)) !!

Son düzenleme: 30 Mart 2018
    Yabguz, Picasso16, refuserQ ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. sphynx

sphynx MP3

Beğenileri:
    9
    Ya Karacailyas'ta kargo müdürlüğüne ya da Yenişehirdeki upim'e gidersiniz. Eskiden karacailyastı ama şimdi yenişehir sanırım. En iyi ihtimalle de bulunduğunuz ilçedeki ptt müdürlüğünden alırsınız.

13. -Hardwell-

-Hardwell- Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    SalihArslann bunu beğendi.
  14. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    IFI IEMatch olmadan yuksek empedans değerinin bazı IEM ler ile oldukça uyumsuz olduğu konusunda reviewlar var. Hatta yeni R3 te bu göz önünde bulundurulup olması gereken değerlere düşürüleceği belirtilmiş.Ibasso IT01 için çok gerekli değilken, IT03 kullananların IEMatch ile kullandığında oldukça pozitif etkileneceği, Campfire Audio Andromeda (5BA) gibi bir IEM2de ise R6 tercih ediliyorsa mutlaka gerekli olduğu; bazı IEM lerle de kullanılsın/kullanılmasın oldukça uyumsuz oldugu(64 Audio Fourte ) belirtilmiş. (https://twister6.com/2018/03/17/hiby-r6/4/)

Oldukça responsive ve kaliteli UI'ı olduğunu göz önünde bulundursak bile, ses konusundaki eksiklikleri giderilmiş, Hiby R6 MK2 beklenmeli gibi bir izlenim oluşmaya başladı bende :)

Chaturanga ve Pax bunu beğendi.
  15. returnity

returnity MP3

Beğenileri:
    105
    Bu iematch meselesi aslinda teorik olarak bir empedans adaptorunden cok da farkli degil. Ayarlamaniza gore degisecek sekilde devreye birkac ohm'luk direnc katiyor, yani direnci azaltma gibi bir fonksiyonu yok diye biliyorum.

Dolayisiyla yuksek cikis empedansli kaynaklarda kullanilirsa Andromeda gibi hassas bir kulakligi zaten tizlere abanmis calarken daha da "teneke" sound'una yaklastiracaktir. HiBy ile kullanilirsa da benzer bir sonuc beklenmeli sanki. Ben olsam bu DAP'i alacaksam "ne de olsa iematch ile hallederim" demezdim.

Iematch daha cok 0'a yakin cikis empedansli kaynaklar icin oneriliyor. Ancak o senaryolarda da cozunurlugu belirgin olcude bozdugu soyleniyor. Ifi'in idsd modelleri icerisindeki dahili iematch modulu icin boyle bir durumdan bahsedilmiyor bu arada. Cozunurlukten odun vermeden empedansi ayarlayabilen, cok daha basarili bir implementasyon oldugu soyleniyor.

16. CongoFather

CongoFather FLAC

Beğenileri:
    509
    Evet ben IEMatch ile çözüm olacagi yorumunu work-around çözüm olarak görüyorum ve sese harici bir componentle bir mudahele daha oldugu için tercih etmem ve daha doğru bir DAP almayi tercih ederdim.

17. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    865
    Bir it03 kullanıcısı olarak tecrubelerimi paylaşayım. Bildiğiniz gibi kulakligin empedansı düşük bir deger 8ohm. Empedans tepkisi grafiğine baktığımızda bass frekanslarda empedans 7.2ohm gibi çok düşük bir değere düşüyor.

Yüksek çıkış empedanslı kaynaklara (örn. Telefon) it03 ün verdiği tepkiye gelecek olursak;

1- Tizler parlayıp daha delici oluyor
    2- Bass miktarı bir tık artıyor. Fakat basslar çok gevşiyor sıkılığını kaybediyor. Vuruş şiddetindeki düşüş dramatik oluyor. Burada kaynağın yüksek çıkış empedansından dolayı basslarda yeterli sönümleme (damping factor) gerçekleşmiyor.
    3- Midler en az etkilenen bölge olmasına rağmen bence gereğinden fazla yakına geliyor. Özellikle vokaller adeta yüzünüze söylüyor.

Yukarıda saydığım handikaplar düşük çıkış empedanslı Dap ımda (wm1a) bana göre yaşanmıyor.

Hiby r6 da çıkış empedansı değeri yanlış yazılmış olabilir mi (10ohm)? Belki biri ölçüp internette paylaşmıştır gören duyan buraya yazsın lütfen.

akaelos, Chaturanga ve CongoFather bunu beğendi.
  18. Slim Sam

Slim Sam Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    HiBy Music Creator 7 days ago
    Boat Kunanuntakij Firstly, R3 uses HiBy OS, R6 uses android system. R3's price is only half of the R6. It's smaller and lighter than the R6. Secondly, it has near-zero output impedance compared to the 10 of the R6, which makes it sound more neutral with some multi-driver IEMs. Thirdly, (this should be only a temporary advantage until R6 gets its own systemwide sound enhancements) MSEB and the equalizer will work on TIDAL music as well as local music, as well as on any future supported online music services.

returnity ve Chaturanga bunu beğendi.
  19. returnity

returnity MP3

Beğenileri:
    105
    WM1A'dan aşırı derecede memnun olsam da şu an kickstarter'daki R3, Tidal kullanabilmek için gayet alınabilir gibi duruyor. Üstüne üstlük BT bağlantı ile telefondaki muzik dosyalarını bile stream edebiliyor okuduğum kadarıyla.

20. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    135
    Yok hocam head fi de her yerde belirtilmiş 10 ohm olduğu

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pax bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş