iPhone 7 flac dinleyebilmek

'Apple iPod / iPhone / iPad' bölümünde C73 tarafından 21 Mayıs 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Herkese selamlar, iPhone 7 telefondan flac nasıl dinlenilir. Destekliyormuş iOS 11 kurulu olması durumunda diye okudum. Elimde 1 Tb yakın flac müzik albümleri mevcut nasıl dinlerim diye araştırdım. Alac formatına çevirip iTunes atıp yüklemek gerekiyor. Birde flac alac player indirmek gerekecek hangi player Bu arada iCloud da kullanıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz. Nasıl bir yol izlemeliyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    975
    FiiO Music uygulamasını indirin; telefonu bilgisayara bağlayıp, iTunes'dan sol menüde "dosya paylaşma" sekmesine basınca sağ tarafta FiiO Music uygulamasını görüyor olmanız lazım. Onu seçip, flac şarkıları oraya sürükleyin ve bitti deyip çıkın. Telefonda uygulamaya girip şarkıları tekrar taratırsanız flac dosyaları görebilir ve oynatabilirsiniz.

mfya ve jamesdean0701 bunu beğendi.
  3. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    263
    Ben dbpoweramp dan tüm arşivi apple lossless formatına çevirdim. Flac ile arasında fark hissetmedim. Böyle de çevirip atabilirsin başka player kullanmadan.

4. metsat

metsat Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    iAudioGate, Onkyo HF Player veya Kaisernote müzik çalar uygulamalarını tavsiye ederim. Bu uygulamalar ücretli. Ücretsiz olanlardan VLC player veya FLAC player’de işi görür.

5. Cyril

Cyril MP3

Beğenileri:
    241
    Onkyo HF Player'ı ben de tavsiye ediyorum.

6. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar birinci seçenek olan FiiO indirdim harika çalıyor. Herkese çok teşekkür ederim. İfi nano bl anlam kazandı.

7. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar onkyo hf player indirdim iPhone 7 gerçekten iTunes kayıtları müthiş çalıyor fakat hd player pack satın alamadım 10 usd yada 50 tl ilk flac dsd kayıtlar için

8. tripanazomi

tripanazomi Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    1- Appstore dan , foobar2000 indirip kurun
    Bu program hemen tüm formatları çalar dosyaları çevirmenize gerek yok.
    2-iphone 7 yi pc ye yada macbook a bağlayın ve pc den itunes i açın.( yüklüyse muhtemelen otomatik açacaktır, yedekleme vb bekleyin bitsin)
    3-sonra itunes dan programın Dosya paylaşımı bölümüne gelin burayı anlatıyorum ( Kısaca itunes yüklensin sonra sol üstten telefon ikonuna tıklayın solda ortada Dosya paylaşımını seçin sonra sağındaki uygulamalardan fooobar2000 i seçin ve onunda sağındaki kutunun altında dosya ekle yi tıklayıp dosyalarınızı ekleyin.

Sonuçta eklediğiniz dosyalar sadece foobar2ooo uygulaması ile çalabileceğiniz dosyalar olacaktır ; bu dosyaları sadece foobardan açabiliceğinizi , farklı bir oynatıcı yüklerseniz onunda dosya paylaşımı kısmına ayrıca gelip dosyaları yüklemeniz gerekir. Bu durumda foobar2000 işinizi göreceğinden başka çalıcıda dosya paylaşmamak mantıklı olacaktır.

Foobar2000 uygulamasını açıp arşivinizi update ederseniz tüm parçaları foobar2000 den çalabilirsiniz. AIFF , FLAC dahil hepsni açar.

1- icloud dan arşiv girerseniz çalmaya internet yetmez. bunun yerine lightning hafızalar yada wifi HDD ler var bunlardan yararlanılabilir.
    2- Tavsiyem arşivinizdeki çok yüksek çözünürlüklü dosyları 24/96 üstündekileri downsample yapmanız. zaten iphone dan CCK kullansanız bile USB DAC müziğe kendi etkisini eklediğinden çok önemli değil . Gerçek kalite müzik dinlemek için iphone yerine DAP kullanmak gerekiyor. Fiio X5iii , Xduoo X20 paranız varsa Astell Kern KANN modeli de fena değildir hani. Aganın eli tutulmaz tabi

Son düzenleme: 23 Mayıs 2018
    hyshot ve Carpediem bunu beğendi.
  9. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar harika bilgiler sağolun. Foobar 2000 bilgisayarımda kurulu özel kurulum. Telefona kurdum şimdi. Evet başka player gerek yok.

10. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar iPhone uygulama içi özel ayarları varmı foobar2000

11. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    21
    bunu bende merak ediyorum.

12. sarabaci

sarabaci Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    VOX player var bide ücretsiz kullanımı kolay hemen hemen bütün formatları çalar

13. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar, onkyo hf paralı yükleyemedim bir yerde hata yapıyorum iPhone 7 kaldırdım yükledim olmuyor
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Hatamı bulamadım

14. tripanazomi

tripanazomi Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Flax Dinlemek için foobar2000 yeterli
    Ama ben dsd de çalıcam , deli ayar yapıcam,NAS taki dsd dahil şarkılarımı da iWiFi ile kontrol ettiğim media player dan çalıcam derseniz ve ayrıntılı ayar istiyorsanız bu konuda onkyo hf player dan biraz daha fazla ayar içeren
    NePlayer uygulamasını tavsiye ederim

Uygulama iOS cihazlarına daha fazla Ayar sunabilmekte olup full paket aslanız bile android de bu ayarlar yoktur

Ekran görüntüsü telefondan
    Uygulamanın güzel tarafı sanpling rate e göre şarkıları çal diyebiliyorsunuz Birde çaldığımız parçanın çözünürlüğünü ve gönderdiğiniz dac ın aldığı çözünürlüğü görebilirsiniz

upload_2018-5-26_7-58-5.png

C73 ve jamesdean0701 bunu beğendi.
  15. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar NePlayer gerçekten harika çalıyor. Arkadaşın dediği gibi daha kalite oynatıyor ifi dac nano hoparlör ve kulaklık coştu herkese keyifli dinlemeler.

16. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    16
    Selamlar iPhone 7 32 gb kullanıyorum hafıza problem varsayalım usb hafıza aldım 128 gb kadar memory var hem dac hem hafıza aynı anda nasıl kullanmağım çünkü lighting çoklayıcı bir tarafı sadece şarj için diye okudum.

17. tripanazomi

tripanazomi Yeni Üye

Beğenileri:
    4

Sayfayı Paylaş