Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' bölümünde zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde başlatılan konu.

1. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    840
    Bu akşam bende Bose QC 35 dinledim. Aktif gürültü engelleme inanılmaz iyi çalışıyordu. Çok işlek bir caddede yanımdan geçen otobüsün sesini duymuyordum.

2. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    439
    Tyll'in veda yazısından :) https://www.innerfidelity.com/content/thats-itim-out
    İzolasyon için güzel olduğunu düşünüyordum da Tyll'in emekliliğinde bu sebeple tercih edeceğini okuyunca ilginç geldi :)

"For sure I'll be buying some Bose Quiet Comfort 35 wireless, over-ear headphones. It's LOUD driving around in Putt. So loud that hearing damage is quite possible after long exposure. Good noise canceling headphones are a must, and the Bose QC35 is the best I'm aware of.
    Read more at https://www.innerfidelity.com/content/thats-itim-out#IQMyKYACwqmj9PTo.99"

3. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488
    Qc35'in, kendi segmentinde ki cihazlara oranla biraz sorunları var maalesef.
    Aşırı derecede yüksek anlık seslerde gürültü engelleme kısmı ters çalışıyordu.
    Arabanın kapısını hızlıca kapatmak, yanınızdan geçen aracın egzos patlaması gibi yüksek ses şiddetlerinde gürültü engelleme maalesef ekstra gürültü oluşturuyor.
    Sessizleştirirken hışırtı hissiyatı da biraz olsun anlamsız geldi bana.
    Kulağınızda iken hafifçe bastırdığınızda da geçerli bu durum.
    Sessiz bir ortamda yere yüksek ses çıkaracak birşey düştüğünde de gürültü engelleme doğru çalışamıyordu.
    Ancak sürekliliği devam eden motor sesi, sokak gürültüsünü çok iyi şekilde absorbe edebiliyor.
    Müzik performansında da ciddi sıkıntılar farkettiğimden(özellikle yüksek seslerde) 4 aylık kullanım sonrasında, kendimce her eksiğini anlatmış olsam da bir arkadaşım kulaklığa resmen aşık oldu ve kendisi şu anda mutlulukla kullanıyor.
    Gürültü engellemede başarılı olduğu kadar diğer hususlarda da başarılı olsaydı gerçek bir takdiri hakederdi.
    Uzun zaman dinlemeden, gerçekten etkileyici bir kulaklık, şimdi 2. versiyonu ile satışta, fiyatı ise 2200-2500 arası.
    Bu meblağları gözden çıkardıysak şayet hayırlı olsun ;)
    "Benim öznel görüşüm, kesinlikle fiyatı kadar çalabilen bir kulaklık değildir".

4. Symstic

Symstic Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. K702 düşünüyorum kullanım alanlarım rekabetçi oyunlar (Pubg, Cs ve Ranbow six siege vs.), müzik (her tür) ve film olacak. Bilgisayarda harici ses kartı (Sound blaster z) ile kullanacağım sürmede sıkıntı yaşarmıyım. İkinci el almayı düşünüyorum başka tavsiyeleriniz veya önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim kafam karışık biraz.

5. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
  6. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.874
    oyunlarda bayağı iyi k700 serisi. müziklerde genel olarak her türe gider, elektronik ve popta çok tat vermeyebilir ama. bas az gelebilir.

blaster z ile 702'nin %100 potansiyelini kullanamazsınız muhtemelen ama idare eder. daha sonra amfi bakılır.

Son düzenleme: 19 Mayıs 2018
    Chaturanga, Pax ve Symstic bunu beğendi.
  7. Falconakin

Falconakin Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    sennheiser cx5.0 almayı düşünüyorum kullanan ve deneyimleme şansı olan olduysa bana bu kulaklık hakkında bilgilendirme yapabilir mi ürünün fiyatı 210 tl civarına geliyor bu fiyata alınacak bir ürünmüdür genel itibari ile telefondan trap müzik dinliyorum electro ses karakterim bass dan yana beni tatmin edebilir mi?

8. Falconakin

Falconakin Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Yardımıcı olabilecek yok mu?
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 19 Mayıs 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2018 ---
    Aklımda şuan 2 kulaklık var audio technica cks990 kutusuz satışı yapılan modelden ve sennheiser cx5.0 hangisini önerirsiniz bariz bir fark olur mu aralarında ?

9. cio_cio

cio_cio Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar selam. Amerika'da olan bir arkadaşımdan kulaklık isteyeceğim. Max 250 dolar bütçe ayırdım. Kablosuz ve kafaüstü istiyorum çünkü telefonda ve tablette kullanacağım ve malum artık telefonlar kablo girişini kaldırıyor yavaştan. Bass ağırlıklı müzikler dinlemiyorum, bol bol film izliyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var :)

10. Falconakin

Falconakin Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Selamın Aleyküm trap dubstep ve slow yabancı müzikler dinliyorum genelde bass ağırlıklı sennheiser cx5.00 almayı düşünüyorum sizce benim isteklerime karşılık verir mi ?

11. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488
    Sennheiser cx 5.00 fiyatlarına çıkabiliyorsanız, kesinlikle IT01 denemenizde fayda var.
    Kendi test ettiklerim açısından F/P kralıdır.
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/ibasso-it01-inceleme.12587/

Falconakin bunu beğendi.
  12. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    695
    Hifimyfi mağazasında cx 5.00 230 liraya satılıyor. Arkadaş sanırım bu fiyat üzerinden tavsiye istiyor.

Falconakin ve Synchronicity bunu beğendi.
  13. Bybreak

Bybreak Yeni Üye

Beğenileri:
    0
  14. alemreis

alemreis Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Merhabalar daha çok House ve Ethnic tarzada müzikler dinliyorum ,Hali hazırda evimde kaynak olarak Bilgisayar ,HRT Music Streamer 2 Litte Dot Mk II ve Sennheiser hd 518 dörtlüsü var kulaklığımı yükseltmek istiyorum fiyatından dolayı Fidelio X2HR ve ikinci el HE 400i arasında kaldım dinlediğim müzik tarzına hangisi daha uygundur yardımcı olur musunuz.

15. Falconakin

Falconakin Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Evet haklısınız yazımı bu şekilde düzeltmek daha doğru olur.
    Hifimyfi sitesinden 230 tlye satılıyor ve hediye çeki ile birlikte 205 tl ye denk geliyor tam olarak.

16. jetmatikmmr

jetmatikmmr Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Öncelikle merhaba.

Ben 1.5 senedir cks77x kullanıyorum. İlk bass tattığım kulaklık quad beat 3 olmuştu. Belki komik gelebilir ama ilk defa biraz da olsa bassı onda tattım. Daha sonra 150tlye cks77x'e gecis yaptim. Ipadde ve iphoneda dinlerken gayet güzel bass ve ses veriyordu. Fakat telefonum Lg G4 ve besleme sorunu olsa gerek basslar ve ses duzeyi berbat kalıyor. Kesinlikle telefonum yüzünden. Insan hep daha fazlasını istiyor. Ilk bütcem 350 400tlydi. Cks1000 modelini sıfır 450 500tl civarına buldum dh forumda. Birkac incelemede de gayet iyi oldugunu okudum bunun hakkinda ne dusunuyorsunuz? Durum şu ki spotifydan karadeniz, türkce pop ara sırada yabancı veya Djlerin basslı olan müziklerini dinliyorum. Cks 77x in bassları beni eskisi gibi doyurmuyor ama yeterli duzeyde. Tiz ses agirlikli muziklerde de gercekten kulagimin icinde kas varmışta kasılırmışcasına rahatsız ediyor. Tok sesli basslı müziklerde ise bana muthis geliyor sonucta quad beat 3 den terfi ettim :) yani butce belli maximum 500tl daha fazlasini vermemin imkanı yok. Ideali 400 450tl civarı benim icin. Gercekten verdigim parayi hakedecek takıp ipadden sarkilarimi dinlerken cks77x den daha farkli daha net daha guzel bassli bir kulaklık almışım diyebilecegim marka model onerileriniz nedir? Bu arada arkadasimin marshall major 2 bluetooth olan modelini denedim bass boosted muziklerde kulagimin bile titredigini hissediyordum cok hosuma gitti. Kulak üstü olanlardan da önerebileceginiz varsa onlar da olabilir. Audio technicanın f/p ürünleri yuzunden onu tercih ediyorum baska marka model önerilerinede kesinlikle açığım.

Örnek üç şarkı;

1-) Umut timur, vermedin

Bu sarkıda basslar ve diger herseyden cok memnunum

2-) Gökhan keser, kimi sevsem açıldı kısmeti

Bu sarkida orta derecede rahatsızlık veriyor. Bassları yetersiz hissediyorum.

3-) Hadise, farkımız var

Bu sarkiyi actigimda ise kulagim kasiliyo kulagimi tirmaliyor cok ince ve tirmalayici geliyor. Bu sarkilari dinlemiyorum bu yuzden zaten 3 4 boyle dinledigim sarki var.

Durum bu....

Sayfayı Paylaş