Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' bölümünde zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde başlatılan konu.

1. BoranB

BoranB Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Herkese merhaba Techno-Fi sakinleri!Uzun süre okuyucu olarak takip ettiğim foruma üye olmanın zamanı geldi diye düşündüm ve buradayım.

Neyse lafı fazla uzatmadan soruma geçeyim,Sony EX110’umun bozulmasından sonra IEM arayışındayım.Gözüme Tin Audio T2’yi kestirdim,flat karaktere yakın olduğunu söyledikleri için.KZ ZSA da radarımda.ZS6 denemeyi düşünüyordum fakat kulaklarım küçük olduğu için atladım onu.Aliexpress’ten daha önce bu kadar yüklü tutarda alışveriş yapmadığım için garanti olayı konusunda çekincelerim var.NiceHCK ve AK Audio Store ile AliExpress üzerinden iletişime geçip NiceHCK’nın 1 sene,AK’nın da 6 ay garanti verdiğini öğrendim.Benim derdim kulaklığın kasasının içindeki elemanların sağlam olması(sürücü gibi),yoksa kabloda temazsızlık olsa yeni kablo alırım sorun değil.İki mağaza arasında 50 TL kadar bir fark var.Sizce hangi mağazadan almalıyım?Bu arada farklı model önerilerine de açığım.Teşekkürler şimdiden.

2. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    79
    Nice hck

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Dersolmaz

Dersolmaz MP3

Beğenileri:
    34
    @BoranB hocam 2 urun farklı fiyat farkı bundan birisi eski connectorlere sahip. MMCX de sorun olduğundan sistemi yenilediler. Eğer uzun kullanım düşünüyorsanız Nicehck da yer alan pahalı olanı almak gerekiyor. Yada wooeasy de güvenilir satıcıdır.

4. Montagnes0

Montagnes0 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Selamlar arkadaşlar. https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-akg-m220-pro-headphones
    Şu kulaklığı alma niyetindeyim fakat 50 dolar olması ve stüdyo kulaklığı olmasından kararsız kaldım. 50 dolarlık bir aletin performansı ne olur ve ilerde dac+AMP ile telefonla dinlesem nasıl sonuçlar alırım

5. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.993
    Bu mesajı yeni görüyorum. İyi bir soru bu, ve hobiye yeni başlayan herkesin bilmesi gereken bir cevabı var.

Merdivenleri çok hızlı çıkarsanız pek bir şey anlayamazsınız. Daha önce verdiğim bir örneği vereyim: Bir odyofil arkadaşımla ortak bir arkadaşımız vardı. Kendisi müzik dinlemeye meraklı ve evine de odyofil tipte olmasa veya bize hitap etmese de fena olmayan bir kulaklık almış biri. Direk laptoptan dinliyor tabi. Ama sonuçta böyle bir pazar olduğunun ve çok fazla ekipman olduğunun vs. farkında birisi.

Bu arkadaşa Lotoo Paw Gold dinlettik. Kulaklığı hatırlamıyorum ama düşük seviye olmayan çok iyi bir IEM'di. Birkaç şarkı dinledikten sonra "ee ne var normal çalıyor işte" dedi. Bunu söylerken cihazın fiyatını da bilmiyor bu arada. Hani bir blind test değil ama sonuçta önyargısız şekilde dinledi.

Dolayısıyla yavaş yavaş ilerlemeniz çok önemli.

Yabguz, doğan özen ve endia bunu beğendi.
  6. .~.

.~. Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Arkadaşlar merhaba ben Tin Audio T2 ve Shozy Hibiki arasında kaldım sizce rock ve slow için hangisi daha mantıklı. Birde bunları güvenilir 2.el olarak nereden bulabilirim. Bunun yanında maalesef telefonum bozuldu ve bu yüzden s3 mini ile bir süre idare etmem gerekecek. Sizce max 150tl bütçe ile dac amp olarak ne öneririrsiniz. Ben LG G5 BangOlufsen Hifi Plus Modülü üzerinde duruyorum siz ne düşünürsünüz?

Bunlara ek Final Audio E2000 / E3000 e nedersiniz?

@fosther siz ne dersiniz bu konuda sanırım Shozy Hibik kullanıyorsunuz.

EDİT: Bide dac/amp olarak soundblaster e1 ve fiio a1 var bunlar telefon ile uyum sorununa sebebiyet veriri mi? Yada f/p olarak daha mantıklı önerisi olan var mı?

Son düzenleme: 13 Temmuz 2018

Sayfayı Paylaş