lg hifi plus ve vestel v3 5040

'Müzik Çalarlar Genel' bölümünde Mert Alan tarafından 6 Nisan 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Pascalci

Pascalci FLAC

Beğenileri:
    371
    Bazı kablolar epedansıni yüksek gösteriyor internetten araştır

2. cemilsen

cemilsen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Siz bu dac i harici kullanıyorsunuz sanırım. Deneme imkânınız var mı empedansı düşük kulaklık ile

3. Pascalci

Pascalci FLAC

Beğenileri:
    371
    Sen ne istiyorsun anlamadım. Cihaz gücü otomatik ayarlıyor. Biz ya iem kablosunu değiştirip yüksek empedasli gösterip yada sana dediğim kabloyu takip harici ses bağlantısı diye gösterip sesi yüksek alıyoruz. Bilgisayarda da aynı şekilde

4. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.505
    LG harici telefonla da kullandığınızda (yüksek empedanslı kulaklık bağladığınızda) yüksek empedans modu aktive oluyor. Bunu yöneten DAC ın kendisi, telefondaki yazılım değil.

DAC bu moda geçiyor. LG deki yazılım sadece hangi moda geçtiği konusunda bilgi veriyor. İsterseniz o yazılım üzerinden kapatabiliyorsunuz ama ilk algılamayı DAC yapıyor.

LG harici cihazda bu modülü kullandığınızda tabi ki yazılımsal olarak hangi moda geçtiğini göremiyorsunuz. Ama aldığınız ses gücünden farkı rahatlıkla anlıyorsunuz.

Ben S4 le bu modülü denedim.

5. cemilsen

cemilsen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Cevap için teşekkürler.

6. Awésomé

Awésomé MP3

Beğenileri:
    190
    Bu konu hakkında 7 mayıs ve sonrasında mesajlarım var. 15 cm boyutunda bir kablo bu.

7. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    Bende hifi plus yok, lakin okuduklarımdan şu kablo meselesi ile ilgili şöyle bir hisse kapıldım.

Sanki herhangi bir ara kablo ile de aynı şey olacak gibi. Monster'in kablosunun ekstra direnç sağladığını sanmıyorum. Ki zaten kablolu ve kablosuz aynı ses şiddetini vermesi bunu destekliyor.

Bütün olay önce ara kablonun cihaza bağlanması ve daha sonra kulaklığın takılmasında, gibi duruyor. Sanırım cihaz kendisine 3.5 luk bir giriş takıldığı anda direnç ölçümü yapıyor. Biz de ilk olarak ara kabloyu takarsak, uçları birleştiremediği için direnç o an sonsuz. Daha sonra uç çıkarılıp yeniden takılmadığı için de tekrar ölçüm yapmıyor. Biz kulaklığı taktığımızda eski ölçümle devam ettiği için yüksek ohm'lu bir kulaklığa davrandığı gibi davranıyor, sanırım.

8. Dolphin

Dolphin Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Hifi plus kesinlikle işe yarıyor. Beats audio özellikli Hp pavilion dv6 dizüstüne bağladığımda sonuçlar anında farkedilecek kadar iyi. Tavsiye ederim.

ceylansinan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş