Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' bölümünde digitalcrimes tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. GoreGrind

GoreGrind MP3

Beğenileri:
    33
    N5ii çok rahat okuyor, sacd iso dosyalarını. Ben sorunsuz çalıştırıyorum.

2. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    90
    selamlar. tiz ile midlere bass'tan daha fazla önem veren biri için, ikisinin de aynı fiyatta olduğunu düşünürsek hidizs ap100 mü ibasso dx80 mi?

3. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    1. Zishan z2 mi xduoo x2 mi

Duyduğuma göre zishan ın sesi çok fiyatının çok üstündeymiş ikiside şuan aliexpress de indirimde 35 dolar ikiside

2. Cayin 5nii mi ibasso dx80 mi

Cayin 5nii android dap olarak çok hoşuma gitti. Bu fiyat bandında önerdiğiniz android dap var mı(400$)

İlkini dışarısı için alıcam diğerini ev için zaten dışarıya 2-3 albüm aldığım için zishan ekransız olması problem değil?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. denizdilli

denizdilli Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. Telefondan ve araba ile bir yerlere gitmekten uzaklaşmak için müzik çalar aldım ve bu ikisinden de müzik ile kurtuldum.
    Şu anki sistemim şu şekilde :
    1- Fiio m3
    2- Fiio a1 anfi
    3- Sony mdr xb950ab
    4- Soundmagic es20
    Genel olarak bass severim, kısaca tiz den daha çok severim. Kulaklıktan belli olmuştur.
    Müzik tarzı olarak metal, hiphop ve ağır arabesk hariç çoğu müzik çeşidini dinlerim. Özellikle R&B...
    M3+A1 ikilisi yerine ikinci el bir X3 alsam sizce nasıl olur...
    Şimdiden herkese teşekkür ederim...

5. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.827
    olur neden olmasın? cayin n3, fiio x3, bulabilirseniz hidizs ap100 hepsi olabilir.

@akaelos zishan güzel alet, stok op-amp ile fena çalmıyor. shanling m2s ayarında çalıyor diyebilirim. farklı op-amp'lar ile (burson v5i ile dinliyorum şu anda sıcak, gövdeli bir karaktere kavuştu) farklı ses imzaları elde etmek mümkün.

bu saatten sonra bence dx80 alınmaz. ikinci el, uygun fiyatlı vs. denk gelmediği sürece tabii. cayin n5ii için yorumlar iyi. bütçeyi 500 dolara çıkarabilirseniz dx150 çıktı daha yeni, ona bakılabilir.

Pax, Chaturanga ve akaelos bunu beğendi.
  6. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Dx150 ye bir bakayım zishan v2 yi alıyorum dışarı çıkarken yanıma almalık istedim

elektrik elektronik okumak istiyorum belki sizin gibi ileride bende içini kurcalarım.

Chaturanga bunu beğendi.
  7. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    40
    Ben de aynı hataya düşüp dışarıda hiç kullanımım olmayacağı halde Dap ve kulakiçi kulaklık aldım. Masaüstü sistemler fiyatına göre (Dac/Amp) daha iyi ses veririr. Örneğin şuanda n11 de satılan Meridian Explorer 2'yi 700 tl civarı bir fiyata alıp, yanına bir amfi ekleyerek bilgisayar ile Cayin n5ii'nin verebileceği sese hatta deneyen bazı arkadaşların dediğine göre daha iyi bir sese ulaşabilirsiniz. Üstelik bu sistemle kafaüstü kulaklıları da sürebilirsiniz. Cayin N5ii kafaüstü kulaklıklar için pek önerilmiyor.

akaelos bunu beğendi.
  8. denizdilli

denizdilli Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Teşe
    Teşekkürler, belirttiğiniz modellere de bakacağım...

9. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Masaüstü sistem toplamayı aklımdan çok geçirdim ama üniversiteye gideceğim. dapımı yanıma almayı düşünmediğimden ama müzik de dinlemek isteyeceğimden ucuz yanımda taşıyacağım f/p bir taşınabilir dap baktım.

Xduoo x2 gibi ama zishan z2 nin ses yorumlarını daha iyi gördüm ondan alıcam (şuan fiio x3ii var ama işte yeni dapda bakıyorum) dapı yanımda götürme riskine girmeyeceğim. İkiside suan 138 lira civarında

Birde masa üstü sistemler hakkında hiç bilgim yok o işe girersem ben kafa üstü bi kulaklık da alırım durum durağım pek yok. :D

10. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    40
    Dün bende baktım dediğiniz modellere. Bunlar Cayin N3'ten kötü olduğunu yazanlar vardı. Bence o kadar da iyi değildir sesleri. Fazla bir şey beklemeyin.

11. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    35 dolar hocam mp3 çalardan ziyade hifi giriş kalitesi olsun öpüp başıma koyarım :D

Şunu da ekliyeyim kafama masaüstü sistemi de soktunuz 2 saattir masa üstü sistmlerle ilgili inceleme okuyorum :)

12. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    40
    :gulme Yani artık kötü telefonlar kulanmıyoruz. Onların verdiği ses bile belli bir seviyeye gelmiş. 135 TL' ye alınan bir DAP ne kadar müzik zevki verir tartışılır doğrusu. Deneme şansın varsa dene. Evde İEM ile müzik dinlemenin bir mantığı var mıdır? Bilmiyorsam tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatsın.

akaelos bunu beğendi.
  13. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Bende note edge var :(

EthnicMusic bunu beğendi.
  14. EthnicMusic

EthnicMusic MP3

Beğenileri:
    40
    Bende de Xiaomi Mi 5 var. Acaba Xduoo x2'nin sesi Note Edge'ye göre nasıldır? Ekstra cihaz taşımaya değer mi?

15. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Ha birde ileride içine opamp falan takarım kurcalarım diye istedim elektrik elektronik mühendisligi okumayı hedefliyorum. Evde iem kullanmanın mantığı hocam müziği sessiz yerde dinliyorum.

16. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Şu yorumu gördükten sonra x2 den vaz geçtim bir forumdaşımız 3-4 iem aldım ama ses konusunda bir farklılık göremedim sonra farkettimki xduoo x2 her iem de aynı sesleri verdirtiyor gibi bir şey

17. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    829
    Masa üstü bilgisayar sistemi toplamak mı istiyorsunuz. Eğer öyle ise biraz belki yardımcı olabilirim.

18. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Hocam meridian explorer 2 baktım chaturanga hocam önermişti dac amp olarak

Ama tavsiyenize de açıgım bütçe cayin 5nii yani 1600 lira civarı şuan elimde fiio x3ii var.

19. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    829
    Hocam bilgisayar noktasında yardımcı olabilirim diğer türlü Chaturanga önerisi sizin için daha iyi olur.

20. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    109
    Hocam taşınabilir olamasına karar verdim şuanlık kulaküstülürde pek ulaşabileceğim fp ürünü göremedim 300 dolar bandında benim bütçemi genellikle aşıyorlar.

Aslında kafa üstü daha kafama yatıyor Zaten buraya gelişim beats audio studio almamla oldu aldım ve ne yani o herkesin ağzının suyunun aktığı alet bu mu demiştim meğer zaten bilenler yaklaşmıyormuş :)

SalihArslann bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş