Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' bölümünde digitalcrimes tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. TrakyaLee

TrakyaLee Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Selamın aleyküm beyler herkeze öncelikle hayırlı ramazanlar geçen 2-3 ay içinde para biriktirip ibasso it03 aldım
    yine para biriktiriyorum ve güzel bir dap almak istiyorum 1000- 1500 tl arası sıfır veya 2.el olur hafıza konusu 64 ten yukarı ve hafıza kartı desteği olan bu iem ibassoit03 bass sevdalısı birine basları tutarlı veriyor gerçi telefondan hissettiğim bu note 8 kullanıyorum
    ath cks 77x gibi her sesi bas yapmıyor ama bozulmasa onunla devam edicektim yani yinede seviyorum değişik tarz lara itti beni ibasso her tarzdan sevmeye başladım ama basın yeri ayrı
    bu fiyat aralığında güzel bir cihaz ve deneyimlediğiniz hoşnut kaldığınız cihazlardan tavsiye verebilirsiniz
    aklımda herhangibir dap markası yok
    2.el olanlarda ileride kafa üstü bir kulaklık almayıda düşünüyorum genel anlam da sürebilir bir cihaz olabilir
    İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum
    Aklıma gelmişken kardeşim kafa üstü istiyor abisinden gördüğünü yapıyor ne yapalım ekstra bir konu açmak istemedim 100 200 tl
    arasında yaşı ufak olduğu için daha bu seviyeden başlatayım dedim sadece bass Aşığı başka birşey dinlemiyor
    abi al diye diye yedi beni onun içinde onerileriniz olursa sevinirim
    Bayağı uzun oldu teşekkür ederim :D

2. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    100
    shangling m5 bakabilirsin hocam internette vardı ikinci el, biraz pazarlık yapmayı unutma :D

3. TrakyaLee

TrakyaLee Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    inceleyim bir :D saoulun

4. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Hocam noktalama işaretleri kullanırsanız memnun oluruz.

Okumaya başladım herhangi bir noktalama vs olmayınca devam etmekte zorlandım.

Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  5. TrakyaLee

TrakyaLee Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Kusura bakmayin acele ile yazdim islerim vardi.
    Okumaniza zorluk çıkardıysam kusura bakmayin.

6. hakikitosunpasa

hakikitosunpasa Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Emektar İpod Video'm öldüğünden giriş seviyesi DAP almayı planlıyorum, Shanling m2s, Sony nw-a45, cayin n3 , fiio x1, x3 3rd gen gibi cihazlarla ilgili araştırma yaparken incelemeler arasında kayboldum :)
    Birbirinden ses kalitesi anlamında çok farkı olan aletler midir, kulaklık olarak jvc ha fxz200 kullanıyorum, dinleme tecrübesi olup aydınlatabilecek biri varsa mutlu eder.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2018 00:23
  7. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    695
    N3, M2s ve X3 3rd tecrübe ettim. Aralarında elbette farklar var fakat bunlar kullanılan kulaklığa göre çok ciddi de olabilir, belli belirsiz de.

M2s ve N3 yakın cihazlar, aralarındaki en büyük fark N3 bass konusunda daha iyiyken M2s mid konusunda konusunda iyiydi. Her ikisi de küçük cihazlar fakat kullanım olarak M2s daha hoş gelmişti.

X3, diğer ikisinden hemen hemen her alanda daha üst seviye çalıyor ve cihaz arayüzü olarak da çok daha iyi. Güç olarak da diğerlerinden daha yüksek, benzer oranda fiyatı da yüksek.

Jvc ha fxz200 kulaklığı hiç bilmiyorum. ses olarak uyum da çok önemli. O yüzden benim söyleyebileceklerim bu kadarla sınırlı.

8. hakikitosunpasa

hakikitosunpasa Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    teşekkürler, sağolun

9. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    100
    tiz seviyorsanız kesin n3. yok midleri daha iyi olsun, bassları uzasın diyorsanız bence m2s

10. zagorino

zagorino MP3

Beğenileri:
    60
    Ana muzik kaynagi olarak Tidal kullaniyorsaniz MQA destekli Meridian Explorer 2 bir tercih olabilir, forumda incelemesi ve cesitli karsilastirmalari da mevcuttu.

11. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Yalnız @Ziya arkadaşımızın almayı düşündüğü AMP gördüğüm kadarıyla 1200 Euro gibi bir fiyata sahip, balanced dahil farklı giriş çıkış opsiyonları olan bir cihaz. Bu amfiye Meridian Explorer 2 uygun düşmeyecektir.

Forumda 2.el masaüstü DAC lar var o ilanları incelemesi daha uygun olabilir veya Massdrop'ta ara ara indirime giren farklı model balanced DAC lar var.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2018 12:03
  12. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ben de n3 almak üzereydim ama yorumlardan sonra meridiana kaydım biraz. Tidal ve spotify kullanıyorum. Sizce n3 yerine meridian daha mı doğru tercih olur.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Yalnız Cayin N3 başlı başına bir müzikçalar, Meridian Explorer 2 (ME2) ise bir harici DAC.

ME2 yi ya bilgisayarınıza bağlayarak dinleyebilirsiniz ya da USB Out tan besleyebilecek bir telefon veya DAP a ihtiyacınız olacaktır.

Ben Cayin N3 e bağlayarak ikisini kombo yaptım, bu şekilde taşınabilir müzikçalar niyetine kullanıyorum. Yani müzikler Cayin N3 te ancak sesi ME2 üzerinden alıyorum.

Amacınız tek cihaz alıp telefonsuz ve taşınabilir olarak müzik dinlemekse bir DAP bakın. Cayin N3 ü ben pek ses olarak tavsiye edemeyeceğim, bunu ME2 ye kıyasla söylemiyorum, genel olarak sesini biraz metalik buluyorum özellikle zillerde.

Ekleme: Daha önce bir incelemesini yapmıştım ancak o dönemde çok fazla cihaz denemediğimden olsa gerek çok sorun görmemiştim, ancak uzun süredir elimde olduğu için şu anda daha net konuşabilirim. Bence biraz daha fiyat artırılabiliyorsa farklı DAP lara bakmak daha uygun olur.

Shanling M2S, M3S daha uygun olabilir.

Not: Aune M1S önermiştim ancak uzun zaman önce incelediğim bir cihazdı aklımda yanlış kalmış ses olarak Cayin N3 ü Aune M1S e tercih etmişim zamanında. Ben tam tersi gibi hatırlamıştım o yüzden önerimi geri aldım :)

Son düzenleme: 22 Mayıs 2018 22:53
    mattiadestro bunu beğendi.
  14. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Öncelikle bu açıklayıcı yorum için teşekkürler. Şimdi şöyleki müziği sadece tidal ve spotify gibi uygulamalarla dinliyorum, bazen de apple müzik. Sadece telefon ve pc aracılığıyla dinliyorum müziklerimi. Önceleri n3 ün bir pc ya da telefondan daha iyi olabileceğini düşünüyordum fakat bu yorumlardan sonra açıkçası kafam biraz karıştı. Toparlamak gerekirse sadece tidal ve spotify kullanan ve bunu telefon ve pc aracılığıyla kullanan biri olarak bana önerileriniz ne olur?

15. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Alacağınız cihazı hem PC ile masabaşı olarak hem de taşınabilir şekilde kullanacaksanız iki seçeneğiniz var,

- Harici DAC olarak ta kullanımı destekleyen bir DAP alıp masadayken bilgisayara bağlamak,
    - Cep telefonuna bağlanarak ta kullanılabilen harici bir DAC almak,

Sizin için ilk seçenek daha uygun olabilir. Bir DAP alıp onu her iki durumda kullanabilirsiniz.

İkinci durum biraz zahmetli olabilir. Hareket halindeyken telefonunuza bağlı başka bir cihaz kullanımının size uygun olup olmadığına karar vermeniz lazım.

Ben belirttiğim üzere ME2 yi bu şekilde kullanıyorum ancak telefonum düzgün şekilde doğrudan beslemediği için Cayin N3 e ME2 yi bağlayarak yanımda taşıyorum. Cayin N3 e bağlı Micro SD karttaki müziklerimi ME2 üzerinden dinliyorum bu şekilde. Cayin N3 doğrudan Tidal veya Spotify desteklemeyip sadece Bluetooth ile telefondan alarak destekliyor, ses tatmin edici değil çünkü telefondan Cayin N3 e bluetooth ile aktarılan kayıplı müzik datası Cayin N3 tarafından ME2 ye yollanıyor sonra kulaklığa ulaşıyor.

ME2 yi telefonla kullanımım ise çok randımanlı değil çünkü LG V20 telefonum her zaman yeterli enerjiyi vermiyor.

Ancak telefonum beslediğinde UAPP kullanarak aldığım ses en iyi senaryo oluyor benim için. Bu durumda aldığım ses Cayin N3 e bağlı olarak aldığım sesten daha iyi.

Mobil kullanıma daha uygun DAC larda var piyasada (Dragonfly Red ve Dragonfly Black gibi) ancak öyle yada böyle harici DAC kullanımı uğraştırıcı olacaktır eğer çoğunlukla hareket halinde müzik dinliyorsanız.

Ben alıştım ve rahatım ayrıca ses kalitesi olarak bir çok daha pahalı DAP tan iyi ses alıyorum karşılığında azıcık zahmete katlanıyorum :) Ama tercih sizin.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2018 02:23
    Pax bunu beğendi.
  16. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Müziklerimi çoğunlukla evde dinlerim hareket halinde pek dinlemem. Elimde ibasso it01 ve sony mdr 1A kulaklıklarım mevcut. Son olarak da bunları besleyebilecek bir dap arayışı içine girmiş ve kararımı n3 şeklinde belirlemiştim ama dediğim gibi yorumlardan sonra tekrar düşünmeye başladım. Sizin son yorumlarınızdan hareketle bir ev dinleyicisi olarak n3 yerine kaliteli bir dac alıp telefonla kulaklık arasına onu bağlamamın daha uygun olacağını mı söylüyorsunuz.

17. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Ev dinleyicisi iseniz ve dışarda telefonumla dinlesem de yeter diyorsanız bu durumda bilgisayarınıza bağlı olarak kullanacağınız bir masaüstü DAC düşünmek tabi ki anlamlı olabilir. Ve böylece taşınabilir olmayan diğer masaüstü DAC larda alternatifleriniz arasına girebilir.

Ancak iş burada bitmiyor. Örneğin JDS Labs OL DAC, Grace Design SDAC, Schiit Modi 2 gibi 99 Dolarlık masaüstü DAC lar var. Ancak bu DAC lar dan müzik dinlemek için bir de AMP almak gerekiyor çünkü kendi üzerlerinde kulaklık çıkışları yok. Örneğin O2 gibi masaüstü bir AMP (Massdrop'ta 95 dolar) la kombo yapmanız gerekecek. Yani öyle ya da böyle yine kargo ve vergi hariç 200 dolarlık bir bütçeye geliyor.

Veya bütçeniz varsa Chord Mojo hem bataryalı ve taşınabilir olması (tabiki telefona ya da bir DAP a bağlanarak kullanılıyor ME2 gibi, ama avantajı telin şarjını yemiyor) hem de PC ye bağlı olarak ta kullanılabilmesi açısından düşünülebilir.

Veya forumda incelenmiş olan DAC Portable cihazı da benzer şekilde, dahili bataryası da var.

Ancak DAP almaya karar verirseniz mutlaka harici DAC olarak kullanılıp kullanılamadığına bakın Cayin N3 bu şekilde kullanılabiliyor örneğin.

Bir de unutmadan neye karar verecekseniz verin yurt dışından sipariş verecekseniz şu anda gümrük vergisinin %40 olaral uygulanmaya başladığı görülüyor bunu da dikkate alarak forumdaki 2.el pazarına göz gezdirin bence :)

Sametsamet bunu beğendi.
  18. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Olaylar farklı boyutlara ulaştı
    Anlaşılan o ki yeni bir araştırma sürecine gireceğim

19. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.874
    dap alın geçin, uğraşmayın. elinizdeki kulaklıklar da zor sürülen şeyler değil. ikinci el düşünürseniz, ikinci el bölümünde m3s var, uzun süre sizi idare eder.

Pax ve mfya bunu beğendi.
  20. Sametsamet

Sametsamet Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    M3s android miydi? Tidal vb. Uygulamaları direk kullanabiliyor muyuz cihazda?

Sayfayı Paylaş