Oyun için kulak içi kulaklık önerisi

'Kulaklık Genel' bölümünde Ahmetg tarafından 12 Mart 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Değerli arkadaşlar, PlayStation'da 6-7 saat oyun oynayan biriyim. Elimde Astro A40 kulaklık ve Astro mixamp pro amfi var.
    Sorum şu, dolby sanal 7.1 destekli amfime uygun kulak içi veya earbud tipi bir kulaklık ne olabilir?

Beklentim dolgun ses. Beni ortama sokmalı ambiyansı yaşatmalı. Elimdeki kulaklık (A40) bunu başarıyor ama kulak üstü olduğundan 6 saat kullanılamıyor.

Sony xb70ap kulaklık aldım fakat tizleri çok parlıyor. Doygun ses alamıyorum. Oyunun ambiyansını veremiyor.

Urbanears medis earbud kulaklık tatminkardı. Fakat piyasada yok.

Teşekkür ederim.

2. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    369
    Medis fiyatina yakin Lker i8 ve Senfer XBA 6in1 oyun / film icin iyi diye okumustum inceleme veya yorumlarinda. Kullandigim tek hybrid kulaklik Altone 350 cok iyi bu konularda, v seklinde olsa da orta frekanslar cok temiz ve net, oldukca sarici bir atmosfer yaratiyor.

7.1 olayi kulaklikta pek olacak is degil ama, onu destekliyorum diye satilan bir kulaklik varsa da yalandir, simule etmeye calisiyordur en fazla, kulaklik en fazla stereo olur, kayit/ ses kaynagi 7.1 ise yine benzer sekilde duyarsiniz ancak akustik olarak duzgun yerlestirilmis bir 7.1 bir sistemle kiyaslanabilecegini dusunmuyorum.

Uzun sure kullanima uygun Koss KSC75 gibi yari acik kafa ustu kulakliklara da bakabilirsiniz, oyun/film performansi bence cok iyi ama disa ses verir, ayni odada baskalarini rahatsiz eder.

https://audiobudget.com/product/LKER/i8

https://audiobudget.com/product/Senfer/XBA-6in1

Merak edip baktim da Asus ve Razer cidden gitmis 5 dinamik suruculu true surround kafaustu kulakliklar yapmis. Yakinda kulak ici de cikarirlar kesin 7 yollu 16 suruculu, belki bize de yarar; denedigim Steelseries Siberia kafaustu kulaklik bayagi iyiydi muzik icin de :)

Son düzenleme: 12 Mart 2018
  3. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Hocam kulaklıkta 7.1 olayına ben de pek inanmıyorum ama ciddi bir fark var standarda göre. Sanal 7.1 diyorlar. Bir de senin araştırdığın gibi razer ve Asus'un true 7.1 kulaklıkları var. Ama çoğu oyun desteklemiyor. Sanal olsa da amfi güzel olunca ses 3 boyutlu bir atmosfer oluşturuyor. Örneğin dağın eteğinde savaşırken gelen sesin arka-yukarıdan mi yoksa arka-aşağıdan mı geldiğini ayırt edebiliyorsun.
    Söylediğin kulaklıklara bakacağım. Teşekkür ederim.

4. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    104
    Arkadaslar yeni baslik acmak istemedim bana 200tl alti sadece oyun amacli bazende ufaklik uyurken film izlerken kullanabilecegim overear ve kulagi rahatsiz etmeyecek oyun kulakligi gerekiyor ne tavsiye edersiniz?

Sayfayı Paylaş