SENNHEİSER HD 4.40 BT İNCELEMESİ

'Sennheiser' bölümünde Zenetic tarafından 22 Ocak 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488

Hocam hazır hevesim geçmişken göndereyim size takılın 1 hafta :)
    Basslar güçlü ve dolgun ancak eksiklikleri de bariz hissediliyor.
    Çözünürlük ve hız olarak, bazı yoğun basslı elektronik müziklerde hafif roll-off etkisi mevcut.
    Burda kendinize dürüst olup bence " 669.90₺'ye ne bekliyorum"a dikkat etmek lazım.
    Sonuçta giriş seviyesi bir kulaklık olduğunu unuttuk sanırım, çünkü beklentiler yükselmiş buraya bir güncelleme gibi ek bir açıklama bırakayım;
    Audiophile kulaklığı değildir! :)
    Gündelik olarak mp3 veya streaminglerin en yüksek çözünürlüğünde iş görüyor.
    Yazılanları okuyunca hafif bi hype sezdim aman dikkat :)
    669.90₺'ye henüz subwoofer gibi bassları olup, diğer frekansları ezmeden film, oyun falan olmaz öyle :)

Film ve oyun performansını soran arkadaşımıza cevaben;
    Cihaz kapalı kapsül tasarımından mütevellit öyle 7.1 veya 3d gibi film ve oyun için geliştirilmiş değil.
    Özellikle oyun oynarken bt microfon özelliği oyuncu kulaklıkları gibi ağız bölgesine odaklı değil (zaten mikrofon olayını pc de açamadım), oyunda mikrofonu unutun.
    İş görür, günü kurtarır, daha fazlası değil.
    Zaten cihaz giriş seviyesi ve müzik dinlemek için olduğundan bu tarz bir incelemeye gerek duymadım.
    Genelde birçok kulaklığı müzik türlerine göre seçtiğimiz durumlar varken öyle hepsi için bir kulaklık kullanmayı tercih etmem.
    ( Film, oyun, müzik, telefon görüşmeleri vs. gibi işleri tek kulaklıktan iyi sonuç beklemek pek doğru değil.)

Bazen fiyatına göre gayet iyi dediğimizde beklentiler aşırı derecede yükselmiş oluyor maalesef ve dh incelemelerine doğru gitmekten korkar oldum biraz.

Son düzenleme: 3 Mart 2018
    mfya, Chaturanga ve SalihArslann bunu beğendi.
  2. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam bu açlık Çin liler yüzünden yaa onlar K3 Pro daki gibi fiyatı uygun olup sizi çok şaşırtabiliyor. Gönderim noktasında sizin için sıkıntı olmazsa bakabilirim hatta Philips 55pus7502 a bağlanıp bağlanmadığı noktasında bir şeyde karalarım. Sanki bende meyil beats solo 2 ye kayıyor gibi :))

3. omrtuna

omrtuna Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    incelemelerinizi keyifle okudum öncelikle teşekkür ederek merak ettiğim noktalara geçmek istiyorum, kulaklığı burada bulunan mağazalarda olmadığı için deneyimleme fırsatım olmadı ilginç bir şekilde almaya karar verdiğim andan beri çok büyük bir talep olduğu söylendi, nereye gitsem stok yok.

Kulak padleri hafızalı sünger ve pürüzsüz bir yapıda duruyor terleme yapacağını ve çabucak aşınacağını düşünüyorum, kulakçıkları taktıktan itibaren basınçla küçülüyor mu yoksa göründüğü gibi biraz fazla mı büyük?
    Geçmiş yıllarda bir kere bt kulaklık kullanma fırsatım olmuştu ama ciddi derecede ses kayıpları oluyordu aptX bu durumu ne kadar önlemiş sizce?

EDİT; Kulaklığı indirimli almak isteyen olursa https://www.webdenal.com/sennheiser...f4aqhcuGwl2Ye-Cuzu0Wx5UPFMHVKK58aAt3UEALw_wcB Sennheiser onaylı bayii

4. SonyPro

SonyPro FLAC

Beğenileri:
    86
    Mediamarktta denedim. Giriş seviyesi konusunda haklısınız. Yüksek çözünürlük beklememek lazım. Baslar derin ancak yayvan değil. Tiz doyurucu değil. Midler her zamanki perdeye sahip. "telefonla eğleneyim audiophili değilim vakit geçireyim" kulaklığı olmuş.

5. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    22
    Bu yorumdan sonra 670 vermek biraz fantazi gibi olur. .)

6. omrtuna

omrtuna Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    mfya bunu beğendi.
  7. Ibanez

Ibanez MP3

Beğenileri:
    31
    Bu fiyat seviyesinde metal müzik için kablosuz bir kulaklık yok mu? :(

8. Ibanez

Ibanez MP3

Beğenileri:
    31
    Arkadaşlar bu kulaklık için yoruma ihtiyacım var. Progresif metal dinleyicisiyim. Evde shure srh440 ve apple kulak içi kulaklık kullanıyorum.

Beni tatmin eder mi?

9. omrtuna

omrtuna Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Bu konuda en iyi yorumun bile seni tatmin etmemesi gerekir zira dinlediğim müzikler tür bakımından ne kadar geniş yelpazeli olsa bile sana "bence iyi" demekten öte gidemeyeceğim sanırım konudan farklı olarak teknik detaylar dahilinde bass ile öne çıkan şarkılar bu kulaklık ile biraz hissiyatsız kalıyor, bu dinlenemeyecek anlamına gelmiyor şüphesiz, ama "Sony Extrabass" serisi ile dinlenilen elektro & trap vb bass ile güçlenen, derinlik kazanan şarkılardan alınan haz ile bu modelden alınan haz "bana göre" bir değil. Yapabileceğim en iyi öneri Sennheiser Türkiye facebook sayfasına mesaj atarak en yakın satış noktasıyla ilgili bilgi al ve belirtilen satış noktasında Sennheiser yetkilisi birileri var mı öğren, varsa bizzat sana yönlendiriyorlar teknik detayları ve gerekli incelemeni yetkili kişi ile daha kolayca gerçekleştirir ve kulak zevkine göre testlerini yapabilirsin. @Ibanez

Son düzenleme: 14 Mayıs 2018

Sayfayı Paylaş