Ses konusunda başarılı bir telefon tavsiyesi rica ediyorum

'Konu Dışı' bölümünde HanKaĞaN tarafından 1 Ocak 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. HanKaĞaN

HanKaĞaN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Merhaba;

Şimdi bu başlık forumdaki odyofil hocalarıma hakaret gibi gelebilir; "Telefondan müzik mi dinlenir?" diye, haklısınız da, afedersiniz... :)

Benim şuan için telefon almam gerekiyor ve bu seçimimi ses konusunda en başarılı olan modelden yana yapmak istiyorum; Tabi sizin fikirleriniz sayesinde...

Akıllı telefon bazında düşünürsek: Benim bugüne kadar ses çıkış şiddeti ve kalitesi bakımından iPhone 3GS kadar başarılı bir telefonum olmadı. Çok telefon kullandım ve denedim ama onun gibisini görmedim...

Geçtiğimiz salı günü, bir çok tekno-market gezdim, HTC 10 hariç çoğu modeli test ettim ama ses konusunda başarı göremedim.

Bana lütfen bu konuda başarılı bir model tavsiye edin. Fiyatın bir önemi yok. Saygılarımla.

refuserQ bunu beğendi.
  2. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    186
    HTC one m8 10 kadar iyi olmasa da hoparlörü şiddetli ve güzel çalan alet sıfırını kaçak 900 a getirten bi abi vardı ben aldım sıkıntısız kullanıyorum. HTC den daha çok arkasında duruyor aletin. Ekran da güzel ön kamera idare eder lakin arka kamera ışık ister. Hızı da gündelik olarak iPhone 5s e göre iyi. Bu fiyat segmentinde iyi bi alet bence. Metal kasası büyüklüğü felan da çok iyi. Şarjı da 1 günü çıkarıyor. Tavsiyemdir

3. Gitan

Gitan MP3

Beğenileri:
    56
    Vivo telefonların müzik konusunda rakipsiz olduklari söyleniyor,meizu larin pro modellerinde ayni şekilde basarili oldugunu soyleniyor.hepsinde ciddi ses çipleri var.Ama tr de pek çok insan markalara direk burun kiviriyor yada getirtemiyor.
    Bilindik marka olarak HTC ve Apple ses konusunda başarılı.
    Ak4961 ses cipi kullanan telefonları bi araştırın.bi arkadaşım türk markası reeder p10c almıştı onda denemistim baya etkilenmistim.

4. HanKaĞaN

HanKaĞaN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Hocam ben kendi hoparlörünün ses kalitesi ile hiç ilgilenmiyorum. Benim için önemli olan, kaliteli bir kulaklığa verdiği ses şiddeti ve kalitesi. M8'i bir süre önce denedim, ses kalitesi güzel ama, ses şiddeti düşük. HTC 10'u denemek istedim ama, hiç bir yerde bulamadım. Beğenirsem alabilirim. Sizin uygun fiyata aldığınız kişi, HTC 10'da getirir mi?

Hocam AK4961 kullanan cihazlara baktım: ZTE Axon 7, Axon 7 Mini, Nubia z9 ve sizin dediğiniz Reeder kullanıyor. MediaMarkt'ta Axon 7 Mini'yi test ettim. Açıkçası ses şiddeti, kalitesi ve Dolby Atmos pek beklediğim gibi değildi. Belki tekno-market ortamında pek de sağlıklı bir test yapamamış olabilirim, tekrar test ederim. Diğer tavsiyeleriniz olan Vivo, Meizu ve Reeder gibi markaların işlemcileri MediaTek. Açıkçası ben Snapdragon 820'li bir cihaz almak istiyorum...

5. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    186
    HTC lenovo huawei ve bikaç marka daha getiriyordu. HTC 10 dahil. Bence m8 in kulaklık çıkış şiddeti gayet yüksek jvc FX 750 ile ortayı geçemiyorm.

6. Gitan

Gitan MP3

Beğenileri:
    56
    En iyisi denemek hocam bence.Malum yuksek ücret vereceksiniz ve belki de en önemli özelliği müzik çaları sizin gözünüzde.Bence zor beslenen bi kafaustu ve kulakiciyle bos bi gününüzde gidip mümkün olduğunca denemelisiniz.Maalesef denemeden almak insani mutsuz edebiliyor gecen inanilmaz bir hevesle kulaklık aldim (Sony xb90).Çok araştırmama karşın büyük bi mutsuzluk yaşattı.Elimdeki 20-30 liralık kulakliklarin kablosu bundan iyi ve daha dayanıklı duruyor.Performans 10 numara ama takıldım kablo yapısına ürünü kullanasim gelmiyor.Halbuki birçok inceleme okumuştum ve genel olarak kablo yapısına iyice diyorlardı:)

7. HanKaĞaN

HanKaĞaN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    İlginç hocam. Bense 3GS'e göre sesini az bulmuştum. Siz hangi formatla ve player ile deniyorsunuz. Hariçten size özel yaptığınız bir ayar, yüklediğiniz bir uygulama ve format varsa bende onu uygulayayım. HTC 10'u kaça getirir acaba?

Doğrudur hocam, haklısınız. Belkisi fazla; Benim için en önemlisi müzik ve ses kalitesi gerçekten. Normalde ZTE Axon 7'nin tasarımını hiç beğenmedim. HTC 10'un da öyle. Ayrıca HTC'nin ekranı Super LCD olduğu için, bir Amoled ekran keskinliği bulamıyorum ve ekran ışığı da az geliyor bana. Ayrıca kamera performansını da başarılı bulmuyorum. MediaTek işlemcili telefonları da pek tasvip etmem ama, ister ZTE olsun ister HTC veya Vivo, Meizu... Ses kalitesi tam istediğim gibi olduktan sonra, diğer kriterlerimin hepsini görmezden gelebilirim...

8. SoundMeister

SoundMeister MP3

Beğenileri:
    57
    1 Ocak 2017 tarihi itibariyle ses konusunda HTC 10'un üzerinde bir telefon yok. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yalnızca ses değil kamera konusunda da en iyi telefondur. Almışken HTC 10 almanızı tavsiye ederim.

Arizona Dream ve sertac bunu beğendi.
  9. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    218
    HTC 10 almanızı tavsiye ederim. Şu an kutu içeriğine de en iyi kulaklığı koyan markadır kendisi. Ha kulaklığı fazla ekipman test etmiş çoğu kulağı doyurmaz o ayrı konu ama burada değindiğim ses konusuna özellikle önem vermesidir. Bence de üstteki arkadaşın dediği gibi henüz üstüne bir cihaz çıkmadı.

SoundMeister bunu beğendi.
  10. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    186
    İphone 3gs de kullandım tabi o zamanlar kayıpsız değil 320 kbps MP3 atıp dinlerdim. Iphone 4s gibi güzel değil 3gs yapay veriyordu. Ben m8 de onkyo kullanıyorum boomsound kapatarak gayet fazla geliyordu. Tabi ifi nano var onu Bağlarım arada onun gibi olamaz. Bana özelden yazın ben numarasını vereyim konuşun. Anlaşırsanız alırsınız . Ben m7 almıştım zamanında sıkıntı çıktı adam geri alıp ister paranı vereyim, ister bi kontrol edeyim ister para kat üzerine m8 vereyim demişti. Tamir etti içini açmadan geri gönderdi. Çok iyi adam tabi garantisi yok babamın oğlu değil sonçta. Bana çok iyi davrandı destek konusunda gerek gece yarısı uzaktan bağlantyla root atması gibi. HTC 10 ile iPhone 7 karşılaştırdım kamerasını htc gece felan da çok iyiydi. Teknkseyirde izleyebilirsin. Hız zaten bu yakın zamanda çıkan telefonlar sıkıntı olmadıkça kasmıyor. Son bi ayrıntı htc her mart yeni amiral gemisi tanıtır eskisi yavştan ucuzlamaya geçer. Ocak 12 yi bekleyin diye twitterdan duyurmuştu bekleyin biraz sonra alın bence çok acil değilse.

11. HanKaĞaN

HanKaĞaN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Eyvallah, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Eyvallah hocam. Bekleyeceğim bakalım. Hem Samsung, Harman'ı satın almıştı. HTC 10 müziği ön plana çıkardığı için, Samsung'dan da Galaxy S8'de, elindeki Harman kozunu kullanmasını bekliyorum. Hem Samsung'u hem HTC'yi bekleyeceğim bir süre.

Picasso16 bunu beğendi.
  12. HanKaĞaN

HanKaĞaN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    HTC 10'u dün hiç beklemediğim bir yerde, tesadüfen geçerken uğradığım Turkcell mağazasında teşhir ürünü olarak buldum. Ve ses konusunda dediğiniz her şeyde haklısınız; Kulaklığa verdiği ses konusunda HTC 10'dan daha iyi bir telefon yok. 3GS'in verdiği ses şiddetini aynen veriyor; Kulağıma özel yapılandırmayı yapmadığım ve FLAC formatta bir müzikle test yapmadığım, MP3 formatta müzik dinlediğim halde çok beğendim...

Ancak kullanılan ekran panelini hiç beğenmedim. Kağıt üstünde okuduğum özelliklerde Super LCD paneli gördüğümde zaten olumsuz düşünmüştüm, test ettiğimde de bunun ispatını yaşadım. Netlik, keskinlik ve ışık seviyesi çok düşük. Ses yeteneği ne kadar iyi ise, ekran kalitesi o kadar kötü. Konu ve forumumuz ile alakalı bir durum değil bu. Sadece benim sesten sonra ikinci derecede önem verdiğim kriterin ekran olmasından dolayı düşüncelerimi paylaşıyorum. Ekranı beğenseydim direkt alacaktım ama beğenmediğim için "bir düşüneyim" durumu oluştu...

HTC bugün (12.01.16) yeni bir telefon tanıtacakmış. Umarım aradığım bu kriteri de onda bulurum...

refuserQ ve SoundMeister bunu beğendi.
  13. refuserQ

refuserQ FLAC

Beğenileri:
    903
    @HanKaĞaN Umarım fakat Htc'nin yeni modellerinde Apple gibi 3.5mm jack olmayacağı da söyleniyor bakalım bugün belli olsun da sonra konuşulur :)

14. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ben meizu mx 4 kullanıyorum açıkçası ses yüksekliğinin dışında şikayetim olmadı. iyi bir kulaklıkla meizu ürünlerini(pro5-pro6 vs.) tavsiye ederim.
    zaten mx4 zamanında f/p ürünüydü.

15. koraygundogdu

koraygundogdu MP3

Beğenileri:
    28
    xiaomi note pro kullanıyorum. hepsini de test ettim htc10 dan daha iyi bir ses kalitesine sahip şahsım adına konuşuyorum.

karanehir35 bunu beğendi.
  16. Atilla

Atilla MP3

Beğenileri:
    59
    Htc 10 ile ses yüksekliği ve kalitesi bakimından biraz karşılaştırabilirmisiniz acaba?

17. ahmetcan44

ahmetcan44 MP3

Beğenileri:
    81
    Ses yüksekliğinden ziyade kalitesi hakkında konuşulmasını beklediğim bir başlıktı, hayal kırıklığı oldu. Kalite nasıl arkadaşlar? Şöyle 3-5 terim kullanarak anlatabilecek birileri yok mu? :)

baran88 ve DrWhite bunu beğendi.
  18. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN FLAC

Beğenileri:
    712
    Klasik olacak belki ama lg v10 uygun bir iemle gayet güzel ses veriyordu. İlla telefonla dinlenecekse deneyebilirsiniz.

19. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    1.013
    zte axon 7 bi kaç haftadır elimde, kulaklık çıkışının ses yüksekliğini değerlendirmeyeceğim, son sesi benim için fazlasıyla yeterli ama sesi yüksek vermekle adam gibi sürmek çok farklı şeyler olduğu, telefonda ki amfi katından bu beklenmeyeceği için ve portable amfiyle halledilebileceği için, iki modu var çıkışın standart modda yani 4961 AKM kullanıldığında dengeli daha flat çalan hatta biraz soğuk çalan bir alet axon, süper modda ise AKM 4490 kullanıldığında herşey daha kalınlaşıyor ve ısınıyor bir anda, güç de bir buçuk katı diyebilirim, bu mod renksiz bir amfiyle çok iyi işler çıkarıyor sıcak, gövdeli, ve detay açısından da başarılı, ben bu modda dac performasından memnun oldum.süper modda k10 la dinlemelerimde midler kalın ve detaylı iken diğer kısımlar dengesiz geldi fakat standart modda genel detay ve denge açısından daha iyi buldum,

ikinci kısımda stereo hoparlörler dolby atmos destekli ve açıkken cidden surround işini beceriyor 30-40 cm mesafede özellikle, dolby kapalıyken ses yüksekliği ve detayı artıyor ama son seste bozulma oluyor ama zaten o ses çoğu yer için fazla ve çok dikket çekeceği için önemli değil :D hoparlör çıkışı muhtemelen en iyisi, ya da en iyilerinden.

telefonun gece çekimleri çok iyi değil ama gündüz iyi ve yeterli, ekran çok kaliteli, 2k cözünürlük ve piksel yoğunluğu başarılı, pil 2 gün gidiyor bende ve çok memnunum, genel olarak gece çekimleri ve kulaklık çıkış gücünün daha da iyi olması (iemler ve çoğu earbud hatta portable kafaüstüler için yeterli ama he400s de zorlanıyor tabi) dışında isteyebileceğim bişey yok bu telefondan.

tavsiye ederim :ok

Son düzenleme: 13 Ocak 2017
    ahmetcan44 bunu beğendi.
  20. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    33
    arkadaşlar ses yüksekliğinden çok kalitesi önemli bizim için bir dap ile yarışabiliyor mu? yarışabiliyorsa dap almak mantıklı gelmiyor bana... htc yeni modelini tanıttı yeni modeliyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş