Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' bölümünde Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. AlperÇ

AlperÇ MP3

Beğenileri:
    94
    Siz hangi oyunu oynuyorsunuz acaba? Eğer prof değilseniz 144 olması bence gereksiz kaldı ki zaten ekran kartınız da öyle aman aman değerleri veremeyecek bir çok oyunda yüksek ayarlarda. Bırakın 144 e yaklaşmayı 75 i bile geçmekte zorlanacak. Tabii oyuna bağlı bu. Sonuç olarak bu yırtılma vb prof olarak size çok önemliyse bütçenizi arttırıp kesinlikle gsync almanızı öneririm, freesenyc ihtimaliniz kalmamış çünkü. Ama bu kadar önemli değilse 60-75 hz çok daha uygun fiyatlı monitörlere yönelmenizi tavsiye ederim. Gereksiz, ihtiyacınız olmayan bir harcamadan kurtulup paranız cebinizde kalır.
    Kasa olarak da psu ile birlikte olan ilk yazdığınız kasayı alırdım. Tabii şekil vb zevk işi ama performans olarak bence eşit düzeydeler. Üstelik psu da dahil onda.
    Son olarak kendinizin toplamasını öneririm, en olmadı sistem toplayan bir kaç siteden temin ederim, ki ben öyle yaptım yine olsa yine yaparım.
    VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 13 Haziran 2018 02:51
    akaelos bunu beğendi.
  2. NFA

NFA Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Uygundur hocam bütçeyi biraz daha arttırıp samsung c24fg73 düşünebilirsiniz. Başlıca bonusları: daha yüksek renk doğruluğu %125 srgb (piyasadakiler %100 dolaylarında). Siyah derinliği daha yüksek 3000 dinamik kontrast ( piyasa 1000~). Curve panel. 1ms tepki süresi modunda daha az ghosting.

akaelos ve fosther bunu beğendi.
  3. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.802
    Taa 15 sene once ilk topladigim bilgisayar icin Lian Li marka aluminyum bir kasa almistim. Daha yeni topladigim dorduncu bilgisayar icin de kullanacaktim. Ancak bu kasayi gorunce dayanamadim:

Daha dün 6 ay sonra kasanın içini açtım, zerre toz yoktu. Halbuki yukarıdan bakınca kasanın içindeki ışıklar görünüyor. Bağlantıların tümünün yukarıda olması da büyük avantaj. Altında kocaman üç tane fan olmasına rağmen acaip sessiz. İçeride hemen hemen her yüzeyi sesi emen ağır süngerimsi bir madde kaplı. Grafik kartının dikey durması da avantaj, hem de abuk subuk adaptörler kullanmadan.

Ucuz değil ama diğer parçalardan 3-4 kat uzun süre kullanılacağını düşünürsek göründüğü kadar da kötü değil aslında. Aynı kalitede daha ucuz versiyonu da var aslında, ama altı tane hard diskim olduğu için bunu tercih etmek zorunda kaldım.

Son düzenleme: 13 Haziran 2018 12:22
    fosther, refuserQ ve zodiac_tauruss bunu beğendi.
  4. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.884
    Sinerji bilgisayar'a da bakın fiyatlar 1-2 tık daha uygun oluyor.

fosther bunu beğendi.
  5. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.864
    Merhaba. Herkese teşekkürler tekrardan. Kasa olarak vatan bilgisayara bağlıyım montaj icin pek bilgim yok. O yüzden kendileri montaj yapacak :) Sanırım corsair 600 watt kasada karar kıldım gibi duruyor.

refuserQ, mfya ve Synchronicity bunu beğendi.
  6. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    730
    O kasa gayet yeterli olur. Ben 1060'ı Asus b350 plus anakarta takmayı planlarken tüm slotları tamamen dolduracak ve tam kapasite çalışacak şekilde hesap yapmıştım 600w ölçmüştüm. Corsair markası da kötü değil sanırım. Bu bakımdan içiniz rahat olsun, hem sistem verimliliği hem de f/p olarak yerinde bir tercih bence.

Hayırlı olsun.. .

7. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.615
    Kısaca RONALDO

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  8. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    107
    abi yıllardır frikik atamayan adam frikik attı, hem çok ballı hem de çok çalışıyor :D

9. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.076
    Ronaldo'lar hep kazansin, fakat Messi'ler hep kaybetsin.:D

furkan kocyigit bunu beğendi.
  10. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.123
    yıllardır frikik atamayan derken onun gibi topa vuran futbolcu yok,kendisi atmamıştır:)

furkan kocyigit bunu beğendi.
  11. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    107
    ölü yaprak vuruşu abi, vuran çok topçu gördüm ama harika gol tartışmasız :D

complete bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş