Sony A15 - A35 - WM1A - WM1Z Karşılaştırma

'Müzik Çalar İncelemeleri' bölümünde mavi tarafından 3 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.993
    Genel olarak doğru özetlemişsiniz. "WM1" bu arada :)

selcukatay bunu beğendi.
  2. SonyPro

SonyPro FLAC

Beğenileri:
    91
    @mavi teşekkürler.

mavi bunu beğendi.
  3. Onur668700

Onur668700 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Herkese iyi akşamlar.
    Sony mdr 1000x ve sennheiser hd650 kulaklıklarım ile kullanabileceğim taşınabilir bir cihaz arıyorum . Daha önceleri fiio x5 3gen de karar kılmıştım. Çinden çok uygun fiyata getirteceğim. Fakat sony nw wm1a kafamı çeldi. Sizce (yukarıda belirttiğim kulaklıklar için) 3 katı kadar para verip nw wm1a almam daha mantıklı mı olur? Fiio ya para verip sonradan pişkan olmaktan korkuyorum. Diğer önerilere de açığım.

4. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    864
    Bahsettiğiniz Sony kulaklığı bilmiyorum ama hd650 yi wm1a süremez. Aslında hd650 yi taşınabilir herhangi bir Dap ın hakkıyla sürebileceğini sanmıyorum.

Yatırımıza gelecek olursam bütçenin aslan payı kulaklık olmalı. Siz sevdiğiniz kulaklığı bulun. Hd650 için masaüstü sistem tavsiye ederim.

DefinitioN ve Onur668700 bunu beğendi.
  5. Onur668700

Onur668700 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Cevabınız için teşekkür ederim . Amacım hd650 yi evde kulanmak olduğu için masaüstü bir amfi alacağım . Fiio k5 veya sedef se3 var aklımda . sizce hd650 için yeterli olur mu?

6. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    864
    @Onur668700 masaüstü sistemlere hakim değilim malesef. İlgili başlıklar altında bütçenize göre tecrübeli forumdaşlar öneri vereceklerdir.

Onur668700 bunu beğendi.
  7. fuzulikartanesi

fuzulikartanesi Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Sony WM1A ile sennheiser hd800 kulaklığını balance kablosu ile kullanmak istiyorum. Yüksek sesle müzik dinleme alışkanlığım yok ama tını kalitesi sahne genişliği ve derinliği benim için önemli. Bu konuda tavsiyede bulunabilecek bir arkadaş var mı?

8. akaelos

akaelos FLAC

Beğenileri:
    135
    Hd800 masa üstü sistemlerle kullanılan bir kulaklık wm1a yeterli bir kaynak olabileceğini sanmıyorum tabi forumda benden çok daha iyi bilenler var

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    865
    WM1A (ve haliyle WM1Z), Sennheiser HD6xx serisi, HD 7oo ve HD 800(S) kulaklıkları dengeli çıkıştan kısmen doyurucu denebilecek seviyeye kadar sürebiliyor.

Kastettiğim burada yalnızca ses yükseliği değil, akım isteyen kulaklıkları zayıf amfilerle sürdüğünüzde seste hissedilen sıkışmışlık, cılızlık ve frekans dengesi kaybı da rahatsız edici seviyede olmuyor WM1A ile dinlerken.

Peki bunu tavsiye eder miyim?

Bu kulaklıkları dışarda kullanmayan çoğunluk için kısa ve net cevap : Hayır.

Portatif müzikçalarlarların amfi sistemlerini tasarlayan mühendisler, pil gibi dehşet ölçüde darboğaz oluşturan bir kısıtlama doğrultusunda bu aletleri optimize ederler ve bu optimizasyon, bu cihazların amfi "kudretini" ciddi ölçüde düşürür (ek not : bu "kudret" yalnızca çıkış gücüyle alakalı değil).

Dolayısıyla portatif müzikçalarlar, halihazırda masa üstü sistemler için tasarlanmış düşük hassasiyet / yüksek empedanslı kulaklıklar için prensipte biçilmiş kaftan değildirler.

Bu açıdan, teknik değerleri iyi 100 dolarlık bir DAC + örneğin Objective2 gibi elektriğini doğrudan şebekeden alan 100 dolarlık bir amfinin kombinasyonu dahi HD 800 ile size 1000 dolarlık WM1A'nın dengeli çıkışından daha üstün bir ses performansı sunacaktır.

Yine de belirteyim, Sony WM1A dengeli çıkıştan Sennheiser HD 660s ile hiç fena olmuyor, biz @VirtuFortuna ile Kanyon @hifimyfi mağazasında denediğimizde bu ikiliyi beğendik, hatta birimiz beğenmenin de ötesine geçip kriz mriz demeden elini cüzdanına götürdü : )

(yazar notu / gelecek projesi :
    Meçhul bir gelecekte, kendisinin sivri tizlerini ses kalitesini düşürmeden dizginleyebilecek portatif bir kaynak bulduğum vakit kendime bir adet HD 700 edinme arzusundayım.

Dışarda ; şehrin sakin olduğu zaman & mekanlarda kullanmak üzere : )

Gecenin birinde bir kez, arkadaşın HD 700'ünü eve doğru yürürken Kadıköy sokaklarının sessizliğinde denedim ; bahsettiğim sivri tizlere rağmen, o sahneyle, o midlerin berraklığıyla "allahım sana geliyorum!" dedim.

Açık kulaklıklar dışarda, artan hava sirkülasyonuyla birlikte daha da organik bir tını ve daha gerçekçi / 3 boyutlu bir sahne sunabiliyorlar ; onları evlere hapsetmeyin dostlar! )

refuserQ, mfya, Synchronicity ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. fuzulikartanesi

fuzulikartanesi Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Vermiş olduğunuz cevaplar için gerçekten çok teşekkür ederim. Biraz kendimden bahsetsem durum daha anlaşılır olacak. Gemide kaptan olarak çalışıyorum dolayısı ile gemiye gidiş gelişlerde sınırlı bir valize 4 aylık elbise ve şahsi eşyalar almak mecburiyetindeyiz. Akıllı telefonlar sayesinde kimi arkadaşlar gemiye dizüstü bilgisayarını bile getirmez oldu. Normalde QLS QA360 alıp sedef lambalı anfinin balance çıkışı üzerinden sennheiser hd800 beslemeyi düşünüyordum. Bende 2012 senesinden beri sennheiser hd558 ve 2014 sensinden beri ibasso dx90 var. Taksime çıkan yokuşta ki metan elektronikte daha önce dx90 ile hd800 ikilisini denedim. Sahne genişliği ve derinliği beni dx90 ile bile çok etkiledi. Kamaramda müzik dinlerken acil bir durum olaması durumunda telefon ile arandığımda telefon sesini duyabilmeliyim o yüzden kulaklık kesinlikle açık olmak zorunda bu yüzden çok yüksek sesli müzik dinleyemiyorum ve buna da alıştım artık istesemde yüksek sesle evde bile dinlemiyorum. Bana hd800 ile sony wm1a mı önerirsiniz yoksa dx90 ve ya da qls qa360 lambalı sedef anfi mi önerirsiniz. Bu arada lambalı sedef anfilerde balance çıkışlı olan ne derece büyük bilmiyorum. Sistemin yarı taşınabilir olması çok önemli.

11. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog WAV

Beğenileri:
    1.769
    Bildiğim kadarıyla sedef lambalıların hiç birinin balanced çıkışı yok. Bir de lambalılar çok ısınıyor, gemide sıkıntı yaratmaz mı?

12. fuzulikartanesi

fuzulikartanesi Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Hiç lambalı anfi kullanmadım ama anfiyi yatakta değil komidin üstünde tutmayı planlıyorum eğer anfili bir seçemek önerilirse. Sedef'in balance çıkışlı anfisi var diye biliyorum.

13. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    22
    Iem ler için dac yeterli ancak iyi kulak üstü kulaklıklar için harici anti şart hemde iyi anfi.

14. fuzulikartanesi

fuzulikartanesi Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Sony iletişim numarasını kullanarak sony wm1a olup olmadığını öğrenmek için bayilerin telefon numaralarını aldım. Üsküdar, Pendik, Kozyatağı, Maltepe bayilerini aradım hiçbirinde sony wm1a ürünü kalmamış. Kozyatağı Carrefour en son 2 sene önce sattık o günden sonra hiç satmadık dedi. Sony merkez stok takip sistemi olmadığından bayilerinde olup olmadığını bilmediğini söylüyor. Bu ürünü alabileceğim bayi bilen arkadaş var mı? Anladığım kadarıyla yeni ürün çıkacağı için bayiler 2016 yılında piyasaya sürülen ürünü rafta tutmak istmiyor. Bu konu hakkında bir duyumu olan arkadaş var mı?

15. artears

artears FLAC

Beğenileri:
    1.117
    Kanyon mağazasını da arayın derim. Orada olabilir. Yoksa da, sipariş verince neyi isterseniz getirtiyorlar...

Sent from my fridge using Tapatalk

refuserQ ve mavi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş