Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' bölümünde Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    25
    G7 almadan önce bende böyle düşünüyordum quad dac sabre chipleri sound quality için biçilmiş kaftan.
    G7+Tidal+Uapp ve her zaman elinizin altında :ok:ok:ok

2. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    81
    Bu arada soylemeden gecemiycem ainursauron mk3 modu yuklemeni tavsiye ederim xda da konusu var tamamen dap a donusturuyor cihazi ben htc 10 da kullaniyorum lg de dusunemiyorum

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    29
    Öyle diyorsunuz da 10V çıkış veren telefonlar.

4. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    25
    Şimdilik g7 nin tadını çıkarıyorum ayrıca yüksek empedance adaptörü sipariş ettim sonucu merak ediyorum. Ancak ilerde değerlendirebilirim.:ok

5. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.695
    Şekli yeter :cool:

6. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    81
    Onemli olan kac V verdigi degil ne kadar dengeli oldugu

7. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    81
    Bu acidan bakarsak xaominin 500ohm a kadar besleyen telefonu vardi karanehir hocam da yanlis hatirlamiyorsam ona bi sorun b3nce

8. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    653
    Lg v30+ ile telefondan iyi kalitede müzik dinleme serüveni benim için bitmiş oldu :)
    Tanıtım videoları içinde bulunan çipler falan dinlemeden anlaşılacak şeyler değil.
    Keşke çalıştırabildiği formatları en azından iyi derecede çalabilseydi, telefondan müzik dinleme olayını anlamak biraz geç oldu ama güç olmasın :)
    Tek artı yanı 50ohm üzeri kulaklıklarda daha iyi çalması.
    Sürekli merak etmişimdir telefondan iyi müzik dinlenir mi diye, kendi tecrübelerim biraz hüsran dolu.

9. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.505
    Ufak bir 3.5mm uzatma kablosu + 75 ohmluk bir empedans adaptörü (Veya VE Monk Plus kulaklık alabilirsin) hocam. Bu şekilde her kulaklıkta yüksek empedans modundan yararlanırsın.

Synchronicity bunu beğendi.
  10. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    653
    Elimde ara kablolar var araya direnç atarak denediğimde yüksek empedans modu aktif oluyor, iemlerle ses bulanıklaşıyor.
    Kafaüstüleri bir nebze olsun daha iyi çalıyor bu şekilde.
    Kendi halinde de detaylarda sıkıntı var, hep bir şeyler eksik gibi çalıyor.(quad dac falan biraz pazarlama stratejisi gibi geldi bana, daha önce de lg kullanmadığım için merak etmiştim)
    Giriş seviyesi bir cayin n5ii şart oldu.
    Yani kısaca ben telefonun ses çıkışını beğenemedim diyeyim :)

mfya bunu beğendi.
  11. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    25
    @Chaturanga
    Üstad uzatma kablosu neden gerekiyor acaba empedance adaptörü tek başına yeterli değil midir?

12. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.505
    Uzatma kablosuna empedans adaptörü, ona da kulaklık (hangi kulaklık olduğu fark etmez) takılıyken telefona bağladığınızda LG nin quad dac lı telefonlarında yüksek empedans modu aktif oluyor malum.

Aradan empedans adaptörünü çıkarmadığınız takdirde bu setupın bir anlamı kalmıyor.

Yukardaki bağlantıyı yapıp, LG de yüksek empedans modunun aktif olduğunu kontrol ettikten sonra "uzatma kablosunu telefondan çıkarmadan" aradaki adaptörü çıkarmanız ve kulaklığı doğrudan uzatma kablosuna takmanız gerekiyor.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 9 Ağustos 2018 11:14 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 9 Ağustos 2018 11:11 ---
    O zaman kullandığın İEM ler kolay sürülüyor diye tahmin ediyorum. Biraz güç isteyen İEM iniz varsa dener misin hocam? Ben şu ana kadar bulanıklaşmaya hiç rastlamadım (V20 de) ve kesinlikle sadece ses yükselmiyor detay seviyesinin de iyi etkilendiği benim açımdan net.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 9 Ağustos 2018 11:16 otomatik olarak birleştirildi ---
    Şunu da ekleyeyim 250 dolara kadar giriş seviye olarak adlandıracağım DAP ları aratmayacak bir ses veriyor LG nin Quad DAC ı, ancak tabiki daha yukarısı için yarışamaz. İmkan varsa DAP tabi ki tercih edilmeli.

Carpediem bunu beğendi.
  13. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    25
  14. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.505
    Bu sanırım doğrudan hifi dac a geçirebiliyor değil mi. Kullananlar vardı konu da yazılmıştı. Yani bunu alırsanız empedans adaptörü de gerekmiyor.

Ama bunun doğrudan hifi dac ı aktif edebilmesinden dolayı devreye otomatikman 50 ohm üzeri bir direnç kattığını düşünüyorum.

Benim tavsiyem sıradan kısa boylu bir 3.5mm uzatma kablosu + empedans adaptörü kullanıp yukarda anlattığım şekilde daha sonra adaptörü aradan çıkarmak.

15. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    25
    Doğrudan yüksek empedansa geçiyor mu emin olamadım ama siparişi iptal ettim. Arada direnç sese etki edecektir diye düşünüyorum evet basit bir ara kablo bulsam daha iyi olacak sanırım. kısa basit ama kaliteli bir kablo nerden bulabilirm acaba arama yapayım biraz çok teşekkürler uyarınız için.

16. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.505
    Forumda kullanan arkadaşlar tek başına o kablonun yüksek empedans moduna geçirdiğini yazmıştı. Birkaç sayfa gerilerde olabilir.

17. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    81
    Kablo saran arkadaslarda mevcut

18. Carpediem

Carpediem MP3

Beğenileri:
    25
  19. PehliOne

PehliOne Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    O kademelerin birisi left, diğeri right ve diğeri ise mikrofon hattı. Buradaki kimsenin kulaklığında mikrofon olduğunu zannetmiyorum, o yüzden çokta önemli değil. Tabi bilmediğim exstra'dan bir özelliği daha varsa bilemem.

Bu arada hali hazırda Tidal Aile hesabı yapan varsa, ömürlük üye arıyorsanız katılmak isterim. 3 Aylık trial kullanıyorum. Apple Music'den tidal'a geçtim, kullandığım ekipman(tabi bunlara ekipman denebilirse) bir adet beats studio v2 kulaklık ve galaxy s8+ ve ben bile bu ekipmanlarla arada bu kadar fark duyduysam, prof. kulaklığı ve dac'i olanlar neler duyuyor düşünemiyorum. iTunes üzerinden 1.000'in üzerinde satın alınmış müziğim var, hifi 1000+kbps'den sonra aac 256kbps'ye geçince hepsine boşa para vermişim resmen.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2018 20:44
  20. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    81
    Senin neler hissettigini dusunebiliyorum kardesim yillar once bende ayni hislere kapilmistim bu hobiye bulastiysan evet masrafli ama asla pisman olmayacagin bir masraf

Sayfayı Paylaş