Usb audio player ayarları yardım

'Genel Tartışma' bölümünde Nightfall tarafından 5 Mayıs 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Nightfall

Nightfall MP3

Beğenileri:
    26
    Merhabalar, müzik dinlemek için note 5 telefonumla birlikte audioquest dragonfly black 1.2, fiio e12a amfi ve usb audio player üzerinden Tidal kullanıyorum ama ne yaparsam yapayım bütün şarkılar 44100 hz ve 16 bit olarak çalışıyor. Android sample rate değişken rate de, bit perfect açık. Neden değişmiyor oranlar. Bilen birisi ayarlar konusunda yardim edebilir mi?

2. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    100
    hz ve bit değerleri yüksek olduğu halde mi oluyor abi bu sorun?

3. Nightfall

Nightfall MP3

Beğenileri:
    26
    Tüm şarkılarda istisnasız.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 5 Mayıs 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 5 Mayıs 2018 ---
    Sadece 44100 hz ve 16 bit yaziyor hangi şarkıyı açarsam açayım.

4. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    100
    dediklerini yanlış anlamış olabilirim ama eğer bit değeri yüksek değilse onlar değişmez. kbps değeri değişkenlik gösterse bile bit değeri değişmeyebilir. eğer 24bit parça denediğin halde yine aynı sorun olduysa, o kadarını bilmiyorum ben :)

5. Nightfall

Nightfall MP3

Beğenileri:
    26
    Tidal hifi olarak ayarlı ve flac kayıtları çalıyor içlerinden hiç mi 16 bit ten yüksek ya da hz i 44100 den yüksek şarkı yok yoksa benim bi ayar mı yapmam gerek farklı onu anlamıyorum :)

furkan kocyigit bunu beğendi.
  6. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    100
    şimdi anladım abi :D bence bir 24bit dene çünkü öyle bi sorun olacağını sanmıyorum

7. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488
    Akıllı telefonlar üzerinden TİDAL Hİ-Fİ seçeneği ile maksimum olarak 16bit 44.1khz elde edilebilir.
    Masaüstü versiyonda master destekli bazı şarkılarda 24bit seçeneği var.
    16bit 44.1khz örnekleme ile sabit kalması normal yani.
    Mobil sürümde 16bit 44.1khz üzeri format desteklenmiyor.

Chaturanga, Nightfall ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  8. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    100
    üstat son noktayı koymuş. bilginden çok emin değilsen boş yapıp yorum yapmayacakmışsın, bunu anladım :b

Nightfall bunu beğendi.
  9. Nightfall

Nightfall MP3

Beğenileri:
    26
    Anladım hocam, teşekkür ediyorum :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Mayıs 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 6 Mayıs 2018 ---
    :) olur o kadar, demek ki sabitmis akıllı telefonlarda.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    UAPP Tidal üzerinden MQA (Tidal Masters) parçalarını bulup açarsanız 24Bit 192Khz e kadar değer görebilirsiniz. Dragonfly Black ve Red'e bir süre önce MQA oynatma desteği (yazılımsal) gelmişti. O güncelleme cihazınızda yapılmadıysa UAPP çalan MQA parçasını 24Bit 192 Khz gibi gösterse bile Dragonfly'ın çıkışından alacağınız ses 16Bit 24bit 44.1 Khz de kalır. O yüzden Dragonfly Black'in MQA güncellemesini de yapın.

Ancak dediğim gibi Dragonfly güncellenmemiş dahi olsa UAPP Tidal üzerinden MQA parçalarını açtığınızda parçanın durumuna göre 24Bit 192Khz e kadar değerler görebilirsiniz. Kendi telefonumdan aldığım bir ekran görüntüsü aşağıda, bu parça 24Bit 44.1 Khz lik bir MQA parçası.

Aşağıdaki parça ise 24Bit 192Khz lik bir parça.

--- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Mayıs 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 6 Mayıs 2018 ---
    Hocam söylediğiniz Tidal'in mobil uygulaması için geçerli ancak konuda sorulan USB Audio Player pro üzerinden Tidal'e giriş yaptığınızda mobil üzerinden de 24Bit 192Khz e kadar destek var.

Bundan tam anlamıyla yararlanmanın yolu MQA destekli harici bir DAC kullanmak.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2018
    Synchronicity bunu beğendi.
  11. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488
    Cevap için herkes adına teşekkür ederim Hayri abi, ben soruyu yanlış anlamışım demek.
    Gerçi mobil cihazlarda offline olarak 16/44.1 büyük avantaj.
    24/192khz telefon-dac için biraz ütopik bana kalırsa(bechmark haricinde), ama soruya doğru yanıt gelmiş oldu böylece.

Chaturanga bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    USB Audio Player Pro bit perfect olarak harici DAC a Android üzerinde herhangi bir işlem yapmadan parçayı yollayabildiği için bu mümkün oluyor. Tidal'in kendi uygulamasına da bit perfect harici DAC desteği gelmesi güzel olurdu.

16Bit vs 24Bit konusu başka bir konu elbette çok ciddi fark duymuyoruz zaten ama ben yine de elde etme imkanım varsa 24bit tercih ediyorum :aznDuyduğumuz fark psikolojik mi değil mi oralara girmeyeceğim kavga çıkıyor böyle şeylerde :evl

13. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488
    Kavgaya karşıyız ;).
    O farklılıkları elbette ekipman uygunsa duymak mümkün.
    Hatta imkan el veriyor ise her zaman yüksek kalite ile uzun zaman dinlemek lazım.
    Ancak streaming ile telefon+dac ile dinlenen 24/192 yerine, dap ile dsd,wav. 24/192 flac
    dinlemeyi tercih ederim (eğer yüksek kalite diye aranıyorsak):)
    Ekipmanların uyumu da çok önemli oluyor, çünkü istenen kalite oldukça yüksek.
    Gerçi şu sıralar dinlediğimden keyif almaya çalışıyorum.
    Dap'ı bile sırf günlük kullanım senaryosu yüzünden kullanmadığımdan sattım.
    Yoksa kemer yerine kablo dolamak lazım.:evl

Chaturanga bunu beğendi.
  14. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Hoşunuza giden cihaz neyse onda karar kılıp bir süre müziğin tadını çıkarmak en güzeli. Ben elimdeki harici DAC ın sesini tam zevkime göre bulduğum için tek başına DAP kullanmıyorum. Tek başına bana bu sesi verebilecek DAP ların fiyatları dinlediklerim arasında gördüğüm kadarıyla 700 dolarlardan başlıyor. Şu an için gerek duymuyorum zaten o kadar para da veremem.

15. Awésomé

Awésomé MP3

Beğenileri:
    172
    Telefonun dacını tanıması da güzel. Tanımasa Snapdragon'unkini mi kullanır acaba? Bu arada 20 dakikalık deneme sürümü garip olmuş :)

Düzenleme: İster dahili DAC isterse de Snapdragon DAC kullanmak için ayar varmış.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 7 Mayıs 2018
  16. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.339
    Tabi ki UAPP bir music player programı zaten. En ayırt edici özelliği harici DAC larla en başarılı kullanım sunması. Genelde o yüzden daha çok harici DAC kullananlar satın alıyor ancak, harici DAC bağlı değilken de cihazınızdaki müzikleri oynatabilir.
    Bu arada UAPP nin en büyük eksiği Tidal offline desteklememesi gerçi bu UAPP nin değil Tidal'in kendi tercihi başka bir yazılımın offline dosyalarına erişim izni vermiyor ki buda kopyalanmaya karşı anlaşılabilir bir durum. Kısacası herkes haklı :)

17. Awésomé

Awésomé MP3

Beğenileri:
    172
    Evet telefonun dahili DAC ını kullanarak Tidal üzerinden 24bit dinlenebiliyor. Tidal Hifi kullansam bu programı alırdım. Gerçi 24bit benim kulağıma ve deneyimime fazla gelir ama kaliteli müzik göz çıkarmaz :)

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chaturanga bunu beğendi.
  18. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    488
    [​IMG]:((

Şimdi kaşındırmadı değil:evl, ne güzel idare ediyordum ben.:D
    Poweramp'ta khz olarak andorid üzerinden hangi değerde çalındığına dair bilgi vermiyordu.

Son düzenleme: 7 Mayıs 2018
    Chaturanga bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş