USB Audio Player PRO - Türkçe Desteği ve Türkiye için Geçici %40 İndirim

'Yazılımlar' bölümünde fuzun tarafından 30 Ocak 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. fuzun

fuzun Yeni Üye

Beğenileri:
    12

Uygulamayı zaten açıklamaya gerek yok buradaki herkes bilir. Ama kısaca söylemek gerekirse her Hi-Fi meraklısı için Bit-Perfect özelliği ve özelleşmiş sürücüsüyle olmazsa olmaz bir uygulamadır. Benim tavsiyem DAC ı olanlar ve ileride DAC almayı düşünen herkes şimdi indirimdeyken alsın ileride doların da güçlenmesiyle boşuna para vermezsiniz.

Uygulama 3.4.0 sürümü ile artık Türkçe (sorunları lütfen bildirin. Yeni ve kişisel bir çeviri olduğu için eksiklikleri olacaktır) ve uygulama geçici süreliğine %40 indirimli.

Buradan satın alabilirsiniz / deneyebilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro

Eğer enpara hesabınız varsa bir %50 de oradan gelebilir. Bunu da değerlendirin.

Not: Anlaşılmamasına neden olacağı düşünülen bazı teknik terimler çevrilmemiştir. Çeviride öncelik en işlevsel yerlere verilmiştir.

2. Caglar3438

Caglar3438 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Bu programı indirmeyi düşünmüştüm ancak Fiio e17k yı s7 edge e bağladım ve direkt olarak algıladı telefon. Ouick connect ile sesi telefon veya fiio üzerinden almak saniyelik bir işlem. O yüzden gerek duymadım. Acaba bu programı indirsem ek bir katkısı olur mu?

3. fuzun

fuzun Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Olacağını düşünüyorum çünkü her ne kadar sistem algılasada mevcut sürücüler bizi tatmin edecek seviyede değil. Uygulamanın açıklamasına göre kafalarına göre resample yapabiliyorlar.

Bence bit perfect garantisi verdiği için bu kullanılmalı. Hazır indirimdeyken alın beğenmezseniz iade edersiniz. Türkçe desteği son sürümde eklendi ama bunu unutmayın.

4. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    237
    15 lira diyor. alalım diye tıkladım 21.50 lira oldu. ödeme sayfasına gidince 30 olur. :D

3 veya 5 lira olsa eywallah da 21 lira bence pahalı. Yerel fiyatlandırma yapmaları lazım. onlar için 5 dolar para değil ama biz yarım gün çalışıyoruz 5 dolar için.

SoundMeister ve ismail nas bunu beğendi.
  5. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    :D:D:D
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 31 Ocak 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2017 ---
    hocam merak ettiğim bu programın direk bağanan cihazlara(fiio vs.) ses olarak ciddi bir etkisi olur mu..

6. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.340
    Arkadaşlar yakın zamanda Meridian Explorer 2 ve 4-5 gün öncede LG V20 aldım. Meridian Explorer 2 nin youtube'da bir videoda bu program aracılığıyla Android telefonla kullanımı vardı. Ancak videodaki telefonda Micro USB portu var.

LG V20 de ise USB Type C girişi var. USB Type C den USB full e çevirici aldığım takdirde, LG V20 ile bu programı kullanabilir miyim sizce? Micro USB - USB OTG çeviriciyle aynı kapıya çıkması lazım mantık olarak ama bilemedim. Bir başka konuda UAPP, Streaming uygulamalarından müzik dinlerken de devreye giriyor mu? Yoksa telefonun dahili playerında çalan müzikler için mi kullanılabilir sadece?

Güncelleme: UAPP nin sayfasında yazıyormuş Tidal desteklediği.

()

Son düzenleme: 31 Ocak 2017
  7. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    Peki Tidali ya da Spotify bu programla nasıl kullaniyoruz ? İndirdim ama bu programla kullanmadım bu servisleri.

8. fuzun

fuzun Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Adama şimdi sordum dedi ki zaten %40 indirim yaptım böyle olmasının sebebi güzel devletimizin topladığı vergidenmiş. Eğer insanlar DAC alacak parayı buluyorsa buna da bu parayı vermeli şeklinde konuştu. Bence haklı.

Bana soruyorsanız olur. Ama bu programa özel değil, herhangi bir bit perfect playback destekleyen program bulabiliyorsanız onu da kullanabilirsiniz. (ben bulamadım. Bu program kullanışlılık hariç bayağı iyi.)

Ayrıca programın deneme sürümü de var deneyebilirsiniz.

Aldığım cevabı yazıyorum:

Teorik olarak evet ama bazı kablolar çalışmıyor ve hangilerinin çalışmadığını bilmiyorum. Dahası LG v20 bazen USB cihazlarını tanımıyor ve bu da bu süreci zorlaştırıyor.
    ---

Bence biraz araştırıp bir kablo alın (bu kablo size başka işlerde de lazım olabilir) ve uygulamayı deneyin.

Hiç denemedim ama listeye tıklayıp üstteki yerden Tidal i seçmeyi deneyin. Spotify hakkında bilgim yok.

Not: Tidal yapılan anlaşmalar gereği Türkçe çeviriye izin vermedi. Tidal ile ilgili yerler Türkçe değil o yüzden.

Chaturanga bunu beğendi.
  9. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    @fuzun Tidalle ilgili bir yer bulamadım maalesef . Ayrıca ben satın alırken 15 tl harici bir ücret kesmedi.

10. fuzun

fuzun Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Sağ alttaki renkli tuşa tıkladıktan sonra üstteki drop down menüye tıklayınca Tidal i gördüm. Ama hesabım olmadığı için deneyemedim.

Fiyat konusunda demek ki ekstra alınanlardan bahsetti. Taban fiyat 15 tl şu anda ekstra ödemeniz gerekiyorsa ya bir şekilde vergi alınıyor ya da banka komisyonu alınıyor.

11. Caglar3438

Caglar3438 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Tidal dışında Qobuz destekliyor. Qobuz kullanan var mı?

Son düzenleme: 31 Ocak 2017
  12. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    @fuzun Sağ olun. Tidal ile giriş yapabildim. Denon da10 DAC ile kullaniyorum. Ayarlari kurcalamadim ama Android+USB audio player+ DAC a kiyasla iPod touch + lightning kablo + DAC ile daha iyi sonuç alıyorum.

13. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    840
    Şuan hiç ihtiyacım olmamasına rağmen geleceğe yatırım maksadıyla uygulamayı satın aldım. 15 lira harici bir ücret ödemedim. Paylaşımda bulunan arkadaşa teşekkür ederim.

14. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.340
    Teşekkürler, bir kablo sipariş verdim bakalım gelince deneyeceğim çalışacak mı yazarım.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.340
    Arkadaşlar LGV20 için USB-C den USB ye dönüştürücü OTG kablosu aldım. Niyetim Meridian Explorer 2 yi bağlayıp USB Audio Player Pro uygulamasıyla kullanmaktı. ME2 yi doğrudan bağlayınca enerji alamadı, sonra Y tipi mini USB kablosunun ek güç almak için kullandığı USB ucunu bir powerbanka, diğer ucunuda telefona OTG üzerinden bağladım. Bu sefer ME2 enerji aldı ve UAPP otomatik olarak devreye girdi yanı Explorer 2 yi tanıdı. Buraya kadar gayet güzel ancak ben mğzikleri Tidalden dinliyorum Tidali nasıl kullanacağım UAPP üzerinden bulamadım, bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

16. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    Selamunaleykum

Programı açın. Sağ altta turuncu nota işaretini tıklayın. Açılan menüde görünmesi lazım.

refuserQ ve Chaturanga bunu beğendi.
  17. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.340
    Hocam aleykümselam ve çok teşekkürler. Çalıştı harika!

18. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    :ok Ben de bulamamıştım da fuzun arkadaşımiz yardimci olmuştu.

refuserQ bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.340
    Teşekkürler hocam hem size hem @fuzun a. Bu arada şu Bit Perfect ayarı çok iyi iş çıkarıyor. Tidal'de ki HIFI müzikler ve indirdiğim bazı flaclerde denedim. Tertemiz kulağı tırmalamayan ve yormayan berrak bir müzik alıyorum bu sayede doğrudan Explorer 2 üzerinden.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 4 Şubat 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 4 Şubat 2017 ---
    Hocam bit perfecti aktive edip sesi DAC lineout tan almayı denediniz mi?

20. radyo

radyo FLAC

Beğenileri:
    386
    @Chaturanga Dacta Line out yok. Mini USB den bağlanıyor. Şu an kullanamıyorum. Programı. Bir hata veriyor açınca. Acabilirsem denerim kismetse.;)

Sayfayı Paylaş