Xiaomi Mi hibrit IEM incelemesi

'Xiaomi' bölümünde zxc tarafından 4 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    1.712
    Bir yakinim icin almistim. Dinleme sürem kisa oldugu icin çok ayrintili bir inceleme olmayacak malesef. Ancak fiyatina gore uretim kalitesi olarak fiyatinin 10 kati ürünlere taş cikarabilecek bir IEM olmasi nedeniyle bir kac kelime yazmak istedim.

Bu arada forum cok burjuva oldu yaw. :) Yeni cikan $2000-$4000'lik kulakliklar tak forumda. Dunya "piston piston" deyu inlerkene Xiaomi inceleme başlığının boş olmasi iyi olmamis.

(resimler bana ait değil)

Kulaklik cesitli boyutlarda silikon uçlar ile geliyor. Kablo kumaş kaplı, misina gibi parlak ve ucuz türden değil, mat ve kumaşa benzeyen türden. Çok kolay karışmıyor.

Fiyati $25-$30 arasi olan bir kulaklik icin, tamamen metal, ve gercekten guzel bir kasaya sahip olmasi şaşırtıcı. Metal kapli bir jak, ve kablo uzerinde yine metalden mamul bir uzaktan kumanda mevcut. Kumanda gayet şık ve ince, kablodan çok az daha kalın, ses tuşları ve pause düğmesi iceriyor. Kullanimi kolay. Android telefonda denedim, gayet guzel çalışıyor.

Nozzle kismi JVC FX serisi gibi açılı ve kulağa güzel oturup benzeri yalitim sagliyor. Uclarla ilgili bir sıkıntı yasamadim, "seal" kolay saglaniyor. JVC FX serisine göre boyut ve agirlik olarak küçük olması da, hareket edince gevsemeye daha az meyilli olmasini sagliyor.

Bir dinamik ve bir BA surucuden olusan kulakligin sesi, malesef üretim kalitesi kadar şaşırtıcı degil. Hibrit olması gerçeğini yansıtan, ama aynı şekilde fiyatını da yansitan bir ses kalitesi sunuyor. Baslar yeterince kuvvetli, az değil, abartılı da değil. Bence tam yerinde. Tizler Sennheiser IE80'den hallice, yani kötü. Bu fiyatta tek dinamik sürücülü bir IEM'in beceremeyeceği bass gücü ve tiz yumuşaklığını sunmakla beraber armatür sürücü yeterince yüksek frekanslara uzayamıyor malesef. Mid'leri önde sevenler için iyi haber sayılabilir bu.

Üretim kalitesi, yuksek Amazon inceleme puanlari, ve çift sürücülü olmasi yönüyle fiyatina göre çok iyi bir kulaklik olsa da, ses kalitesi açısından fiyatına göre bir kulaklik olduğu bilinerek alinmasinda fayda var. Ancak yanlış anlaşılmasın, ses kalitesi fiyatına göre kötü demek istemiyorum. O fiyat aralığında çok daha kötü sesi olan ürünler de var, ama şahsi tercihlere göre belki daha iyisi de bulunabilir. Bütçe yükseltilince daha iyisi bulunabildiği kesin.

Ama yolculuk esnasinda takilabilecek, kayboldugunda çok üzülmeyeceginiz, hem de sağlam, şık ve rahat bir kulaklik olarak pek tabi alınabilir. Parayı veren düdüğü çalar durumu doğal olarak söz konusu.

Edit. Sondan üçüncü paragraf ses izlenimleri eklenerek değiştirildi.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2016
    dulty, Hanamichi, refuserQ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN FLAC

Beğenileri:
    429
    Amfiye çok iyi tepki veriyor. C5 amfi ile kullanmıştım. Her yönden sınıf atlamıştı.

refuserQ bunu beğendi.
  3. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    1.712
    Açıkçası amfiyle denemedim hiç. Sadece telefona taktım.

Bununla birlikte aldığım Alpha Delta AD01'dan sonra bunu takınca sanki bozuk kulaklık takmış gibi oldum. Aradaki fark muazzam.

Malum belli bir seviyenin üzerindeki ilerlemeler marjinalleşiyer, daha çok farklılaşma şeklinde oluyor. İki kat daha pahalı bir ürün yüzde yirmi iyileşme sağlıyor gibi.

Herhalde tam tersi de belli bir seviyenin altında geçerli. Alpha Delta AD01 üç buçuk kat daha pahalı, ama ses on kat daha iyi gibi birşey...

4. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    1.712
    Kulaklığı biraz daha dinleme imkanım oldu. İncelemede bariz eksik olan ses imzası kısmını azıcık da olsa güçlendirmeye çalıştım.

Hibrit kulaklık olduğu belli. Ancak bu fiyat aralığında bir hibrit kulaklık anca bu kadar başarılı olabilir herhalde.

İçimde Sennheiser IE80 ile arka arkaya dinlesem sanki bunu tercih edermişim gibi bir his var. Her ne kadar günümüzde bilim, sanayi ve teknoloji bakanı seviyesinde kredibiletisi olsa da, tamamen spekülasyon olması nedeniyle bu hissi dile getirmek istemem bu forumda. :D

5. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ben bunun yeni modeli olan pro versiyonunu sipariş ettim bakalım üstadların dediği gibi vasat mı yoksa f/p ürünü mü..

6. Dr. Boom

Dr. Boom Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ürün elinize ulaştı mı acaba? İzlenimlerinizi öğrenmek isterim.

7. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    evet üstadım elime 15 günde ulaştı.22 $ gibi bişe tuttu maliyeti. öncelikle ürün kaliteli ve şık duruyor. xıoami her ne kadar çin malı olsada hem görsellik hemde kalite anlamında başarılı buldum doğrusu. bende daha önce creative ep-630 kullanmış biri olarak bunu beğendim diyebilirim. ses kalitesi frekans aralığı sahne derinliği yeterli gibi. telefon(meizu mx4) üzerinden spofity ile müzik dinliyorum daha çok beni tatmin etti doğrusu. sadece tizler biraz belirgin ama o da çok rahatsız etmedi beni biraz tiz sever olarak:))
    yani bu işlerden pek anlayan biri değilim ama f/p olarak iyi diyebilirim kendi adıma.
    saygı ve selamlarımla...

8. Dr. Boom

Dr. Boom Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Teşekkür ederim hocam. :ok

Sayfayı Paylaş