Youtube videosunu FLAC olarak indirme

'Müzik Genel' bölümünde ayigittekdemir tarafından 28 Mart 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. ayigittekdemir

ayigittekdemir Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Daha önce keşfedeniniz var mı bilmiyorum, onlinevideoconverter.com diye bir site var. Youtube linkinizi yapıştırıyorsunuz ve indirmek istediğiniz müziğin formatını seçiyorsunuz. Örneğin .mp3 seçerseniz size indirmeniz için 5mb'lık, .flac seçerseniz ise 42mb'lık ses dosyası sunuyor. Bitrate olarak da biri 192kbps, diğeri 1450kbps. Fakat iş pratiğe gelince nedendir bilmem ben bir fark göremedim. Madem ikisi de aynı hissettiriyor, bu farkı yaratan nedir?

2. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    864
    Gerçek bir flac olacağını hiç sanmıyorum. Spekrum grafiğine bakmak lazım indirilen dosyanın.

Dr. Boom, baran88 ve ayigittekdemir bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog WAV

Beğenileri:
    1.815
    800x600 printer çıktısının 24mp kamera ile fotoğrafını çeksem çözünürlüğü artar mı?

luis, kayisikent, theoldman ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  4. wadi

wadi FLAC

Beğenileri:
    367
    Eğer altyapılarında değişikliğe gitmedilerse Youtube'da 720p ve üzeri çözünürlüğü seçtiğinizde AAC formatında ve en fazla 192 kbps ses alabiliyorsunuz.

Boya takıntısı olan aramasın.

Nazım, mavi, zxc ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. ancientbehemoth

ancientbehemoth Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Kulağa aynı geliyorsa aynıdır
    Ha, herkesin kulağı farklıdır tabi :)

zxc bunu beğendi.
  6. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    898
    İçeriğin internet üzerine yüklendiği, dolayısıyla ciddi bir yer optimizasyonu yaptıracak sitelerde haliyle içerik sıkıştırılır.

Youtube gibi daha ziyade video izleme odaklı popüler bir sitede ise - insanın görüntü kalitesindeki farkı ses kalitesine nazaran daha kolay anlamasına da güvenilerek - ses kalitesi ikinci planda bırakılır ve dolayısıyla buradan flac gibi yüksek kaliteli formatta parça indirmenin pratikte pek bir yararı olmaz.

Elinizde 50 ml su (Youtube ses kaydı) varsa, bunu 50 ml'lik küçük bir bardağa (aac veya mp3) koymak yerine 300 ml'lik büyük bardağa koymak (flac) elinizdeki "su miktarı"nı arttırmaz, tam tersine boşuna büyük bardak kullanmış, yani boş yere bellek harcamış olursunuz.

Zaten Youtube'daki pek çok müzik içeriğinin flac kaydına internet üzerinden ulaşılabilmekte. Özellikle "tor....." ile başlayan ve hemen herkesin bildiği nacizane bir araç var ki şu ana değin aradığım müziğin tamamına yakınını kendisinin marifetiyle bulabildim : )

akaelos, ayigittekdemir, Pax ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.853
    Ama bir de "Youtube Red" diye bir sey cikti, ucretli ve muzik odakli. Belki onda farklidir?

8. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Teknik olarak imkansız.
    Sanatçıların resmi olarak koydukları şarkılarında bile böyle bir nitelik yok.

9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    879
    Ben denedim. Kısaca bizim camia için anlamsız ve felaket kötü. Orjinal Album alin veya flac dsd gibi kayıtlara yönelin nacizane tavsiyem.

refuserQ, mfya ve ayigittekdemir bunu beğendi.
  10. Ziya

Ziya Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    spektrum programları var.ona bile gerek kalmadan youtube den flac diye indirdiğiniz dosya boyutundan mb olarakta da anlaşılır..

11. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.853
    Dosya boyutu çok güvenli bir kriter olmayabilir ses kalitesi için.

12. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Aynen dosya boyutunu kasıp flac yaptım diyen programlar var.

Sayfayı Paylaş