Youtube videosunu FLAC olarak indirme

'Müzik Genel' bölümünde ayigittekdemir tarafından 28 Mart 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. ayigittekdemir

ayigittekdemir Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Daha önce keşfedeniniz var mı bilmiyorum, onlinevideoconverter.com diye bir site var. Youtube linkinizi yapıştırıyorsunuz ve indirmek istediğiniz müziğin formatını seçiyorsunuz. Örneğin .mp3 seçerseniz size indirmeniz için 5mb'lık, .flac seçerseniz ise 42mb'lık ses dosyası sunuyor. Bitrate olarak da biri 192kbps, diğeri 1450kbps. Fakat iş pratiğe gelince nedendir bilmem ben bir fark göremedim. Madem ikisi de aynı hissettiriyor, bu farkı yaratan nedir?

2. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    865
    Gerçek bir flac olacağını hiç sanmıyorum. Spekrum grafiğine bakmak lazım indirilen dosyanın.

Dr. Boom, baran88 ve ayigittekdemir bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog WAV

Beğenileri:
    1.844
    800x600 printer çıktısının 24mp kamera ile fotoğrafını çeksem çözünürlüğü artar mı?

luis, kayisikent, theoldman ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  4. wadi

wadi FLAC

Beğenileri:
    376
    Eğer altyapılarında değişikliğe gitmedilerse Youtube'da 720p ve üzeri çözünürlüğü seçtiğinizde AAC formatında ve en fazla 192 kbps ses alabiliyorsunuz.

Boya takıntısı olan aramasın.

Nazım, mavi, zxc ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. ancientbehemoth

ancientbehemoth Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Kulağa aynı geliyorsa aynıdır
    Ha, herkesin kulağı farklıdır tabi :)

zxc bunu beğendi.
  6. mavi

mavi FLAC

Beğenileri:
    915
    İçeriğin internet üzerine yüklendiği, dolayısıyla ciddi bir yer optimizasyonu yaptıracak sitelerde haliyle içerik sıkıştırılır.

Youtube gibi daha ziyade video izleme odaklı popüler bir sitede ise - insanın görüntü kalitesindeki farkı ses kalitesine nazaran daha kolay anlamasına da güvenilerek - ses kalitesi ikinci planda bırakılır ve dolayısıyla buradan flac gibi yüksek kaliteli formatta parça indirmenin pratikte pek bir yararı olmaz.

Elinizde 50 ml su (Youtube ses kaydı) varsa, bunu 50 ml'lik küçük bir bardağa (aac veya mp3) koymak yerine 300 ml'lik büyük bardağa koymak (flac) elinizdeki "su miktarı"nı arttırmaz, tam tersine boşuna büyük bardak kullanmış, yani boş yere bellek harcamış olursunuz.

Zaten Youtube'daki pek çok müzik içeriğinin flac kaydına internet üzerinden ulaşılabilmekte. Özellikle "tor....." ile başlayan ve hemen herkesin bildiği nacizane bir araç var ki şu ana değin aradığım müziğin tamamına yakınını kendisinin marifetiyle bulabildim : )

akaelos, ayigittekdemir, Pax ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.904
    Ama bir de "Youtube Red" diye bir sey cikti, ucretli ve muzik odakli. Belki onda farklidir?

8. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Teknik olarak imkansız.
    Sanatçıların resmi olarak koydukları şarkılarında bile böyle bir nitelik yok.

9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    884
    Ben denedim. Kısaca bizim camia için anlamsız ve felaket kötü. Orjinal Album alin veya flac dsd gibi kayıtlara yönelin nacizane tavsiyem.

refuserQ, mfya ve ayigittekdemir bunu beğendi.
  10. Ziya

Ziya Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    spektrum programları var.ona bile gerek kalmadan youtube den flac diye indirdiğiniz dosya boyutundan mb olarakta da anlaşılır..

11. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.904
    Dosya boyutu çok güvenli bir kriter olmayabilir ses kalitesi için.

12. Ahmetg

Ahmetg Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Aynen dosya boyutunu kasıp flac yaptım diyen programlar var.

13. xxyx

xxyx Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    youtube byclık uygulaması üzerinden ben müzik ve video indiriyorum video farklılıkları bariz bir şekilde indirdiğiniz formata göre değişiyor ses kalitesine gelince 320kbps indirdiğimde bana göre ses değişiyor istediğiniz kalitede olmasa bile belki yararlı bir uygulama olabilir

14. .~.

.~. MP3

Beğenileri:
    63
    Size anlatamadığımız nokta şu kaynak(youtube) maximum 192kbps desteklerken siz bundan nasıl 320 kbps indirebilirsiniz ki. Yani bu programlar tanrı değil ki yoktan var edebilsinler...

Carpediem bunu beğendi.
  15. xxyx

xxyx Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Hocam ben sizi anladım da normal sekılde mp3 indiren arkadaş için öneride bulundum ben normal indirme ile benim bahsettiğim program arsında dağlar kadar fark var denersenız anlarsınız

16. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.904
    Ooo buradan çift köre yürünür, oradan da güç kablosuna kadar yolu var...

5 sayfa sürer, 2 litre kan çıkar, müdahaleden sonra 3 sayfaya iner. Geriye pişmanlık, tecrübe, ve :popcornkalır...

Herkese düşük döviz kurlu bir pazar günü diliyorum.

Son düzenleme: 2 Eylül 2018
    FBG000, mavi, Cyril ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  17. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    255
    İndirdiğiniz eğer yerli sanatçıların şarkıları ise cd ile 320 mp3 arasında fark yoktur. Sizin de youtube dan indirdiğinizi beğenmeniz normaldir. Youtube normalde 128 kbps veya 192 kullanıyor. Ama allahı var güzel bir algoritma kullanılmış kulağa hoş geliyor.

Ancak kaliteli stüdyo kaydı olan bir şarkıda her türlü codec farkını bit rate farkını duyarsınız.

xxyx bunu beğendi.
  18. xxyx

xxyx Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    hocam ben benim gibi bu konuda amatör olan arkadaşlar için öneride bulunarak yardımcı olmaya çalıştım flac müzik kalitesinde değil ama normal bir şekilde indirilmiş youtube şarkılarına göre bahsettiğim uygulama seste hissedilir şekilde daha kaliteli indiriyor bunun tartışılacak durumu yok zaten ben dedıgım gibi tartışma konusu açmıyorum sadece yaşadığım durumu aktarmak istedim bu forma üye olana kadar flac müzik nedir bilmiyordum bende şimdi kullanmaya başladım bu formu sadece biz değil arama motorunda doğru sözlero yazdığınızda diğer insanlarda görüyor bende bu formu bu şekilde buldum üye oldum sağ olsun yardımcı olan bir kaç arkadaşta çıktı yani ortada bir oneri için kan çıkaracak 3-5 sayfa yazılacak durumda yok aslında ben bilirim benim söylediğim durumu var gibi geldi ama benim yazdıklarıma bakarsan ben kaliteli mp3 indirmekten bahsedıyırum flac müzik indirmekten değil umarım bu sefer kendimi anlatabildim saygılar
    Iyı pazarlar

19. .~.

.~. MP3

Beğenileri:
    63
    Kardeşim sen kendini anlatıyorsun bu kısımda sıkıntı yok ancak bizi anlamıyorsun... Youtube üzerinden mp3 indirmek yapilabilecek en saçma işlem. Çünkü indirdiğiniz müzik sadece youtube dan kaynaklı kayıba uğramıyor. Yükleyen kişidende dolayı kayba uğruyabiliyor. Yada yüklenen formattan kaynaklı. Biz sana flac indir demiyoruz yanlış anlama, sadece mp3 indireceksen temiz mp3 indir diyoruz. Açıkcası youtube üzerinden indirme yapmak yerine .... nın .... parçasını .mp3 indir yazrak indirmek daha mantıklı...

Not:Kaçak mp3 indirmeyi kesinlikle desteklemiyorum...

20. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    858
    Aslında zxc hocamın söylediği genel bir mevzu bence :) Kabloya kadar gitmezsek iyi :D

Şahsi fikrim konu, başlık ve içerik açısından zaten sıkıntılı. Hani hiç değilse korsanı bu kadar aleni yapılır hale getirmemek lazım. Müziği Android, iOS veya Windows üzerinden dinliyorsanız uygun yoldan en azından Spotify aile üyeliği tercih etmek lazım.

Son düzenleme: 2 Eylül 2018

Sayfayı Paylaş