Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Hifiman HM801 - Colorfly C4 Karşılaştırması

Hm801 i 1 sene kadar kullandım. C4 ü de bir arkadaşımdan ödünç aldım ve 1 hafta kullandım. Çok derinine inmeyeceğim. İkisi arasında en büyük fark ses rengi. Hm801 kesinlikle daha koyu sese sahip bir dap. C4 daha analitik, soğuk bir sese sahip. Özellikle mid ve alt baslarda hacmi yok pek. Bu yüzden hm801 e göre daha cılız kalıyor. Burada devreye zevkler giriyor. 

 Detay ve sahne konusunda ikisi de gayet iyi. Belki C4 biraz daha önde. Şekil ve şemal olarak C4 çok daha hoş gözüküyor, daha büyük ama daha ince. Malzeme kalitesi daha iyi. Ekranı daha büyük. Pil ömürleri aynı diyebilirim ama burada hm801 in çıkarılabilir pili öne çıkıyor. Ama C4 nünde dahili 32 gb hafızası göz dolduruyor. Ayrıca mikro sd girişe de sahip. Fiyatlarına gelirsek aynı sayılır, C4 bir 10-15 dolar pahalı sanırsam. 

 C4 sadece 16/44 flacları çalabiliyor. Daha üstüne wav lazım. Hm801 24/96 çalabiliyor. Bizzat uzun dinlemeler yapmışlığım vardır, kaliteli kulaklıkla cidden innaılmaz detay alıyorsunuz. C4 ün upsampling olayı çok da gerekli gelmedi bana, belki seven olur, olması artı tabiki. Biraz derinlik katıyor gibi geldi bana ama yapaylıkta oluyor biraz.

 Giriş çıkışlara gelirsek, C4 te dijital giriş-çıkış var. Hm801 de sadece giriş var var. Ayrıca C4 ü usb dac olarka kullanamıyoruz ama hm801 ü kullanabiliriz. C4 te ekstradan bir de 6.3lük çıkış var.

Sonuç: Açıkcası ben burr-brown daca sahip hm801 i daha önde buluyorum. Sesi gayet detaylı ve daha müzikal. Ayrıca pil ve amfi değişimi de cabası. Hm801 i olana gereksiz bir deneyim olur bence.

                                                                                  

         Hm801                                                                C4
+burr-brown dac                                                    +Dijital çıkış
+değişebilir pil ve amfi                                             +malzeme kalitesi(bayapi bir artı)
+kaliteli güç adaptörü                                             +32 gb lık dahili hafıza
+usb dac kullanımı                                                  +Şekil şemal(dehşet bir görünüşü var)
+daha müzikal ses(zevke göre değişir)

 

 

  İnceleme Sahibi: yilmaz196
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3031.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi