Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Audio-GD DAC19DSB Amfi/Dac Tanıtımı

 Görüldüğü gibi kutudan Dijital optik, rca, usb ve güç kablosu çıkıyor. Başka herhangi bir kitapçık vesaire yok. Yadırgamadım desem yalan olur. 

Arka tarafta iki adet rca çıkış, bir optik bir rca ve bir usb girişin yanında Audio-gd'nin özel ACSS çıkışları var. Bir C2 aldığımda büyük ihtimalle bu çıkışları kullanacağım.


Dac19DSP ve Bravo Audio iş başında. Pek yakışmadıklarının ben de farkındayım ama bir süre idareedeceğiz artık.

 İlk izlenimler

Yapı kalitesi: Alet resmen tank gibi. Üzerine tavan göçse birşey olmaz gibi duruyor. Butonlar ve ortadaki kaynak seçici teker iyi görünüyor ama kullanırken verdikleri his içinizin yağlarını eritecek cinsten değil. Yine de komponentlerin kaliteli olduğunu bildiğimden dert etmedim bunu. Arka taraftaki jacklarsa gerçekten kaliteli. Görünüm olarak da, kablo takarken verdikleri hislerden de anlaşılabiliyor. Bu arada alet çalışırken baya bir ısınıyor. Kasadan rahatça hissedebiliyorsunuz sıcaklığı.

Ses kalitesi: Öncelikle cihazı usb den bağladım. Sonuç hayal kırıklığı değilse bile çenemi masayadüşürmekten çok uzaktı. Üstelik usb üzerinden 96khz parçalarda garip çıtırlılar geliyor. Bu konu head-fi de gündeme gelmişti. Yeni usb çipi tam oturmamış. Sanırım bu sorunu çözmek için beni bekletmelerine rağmen çözmeden göndermişler ki alet kargodayken mail attılar tekrar ve eğer değiştirebilirsem yeni yazılım yüklenmiş dsp1 modülünü yollayabileceklerini söylediler. Ben de eskisini onlara geri göndereceğim teslim alınca. 
  Gelelim dijital bağlantıya. Anakartımdaki dijital rca çıkıştan bağladığımda alet resmen kendini buldu. Sahne genişledi, detaylar arttı, denge geldi, soluk geldi ses'e. En karmaşık en zor parçalarda bile şaşırtan bir dinamizm beraberinde müzikal bir sıcaklık ve yüksek detay ile kulaklarıma aktı. Hele ki bunların gönderdikleri kötü kabloyla onboard ses kartının dijital çıkışından alınıp berbat ötesi interconnectlerle bir Bravo amfiye gönderilen ses olduğu düşünülünce aletin potansiyeli gerçekten akılları zorluyor. 
  Alet burn-in den ciddi şekilde etkileniyor. Göndermeden önce 100 saat pişirdikleri söyleniyor ama ben bir- iki saat içinde bile farklar gözledim. Tam kaliteye 300-400 saat sonunda ulaşılabildiğisöyleniyor kullananlar tarafından. Ben de bu süre sonuna kadar herhangi bir dsp ayarıyla oynamamaya karar verdim. Daha sonra head-fi de konuşulan ve dramatik değişiklikler sunan ayarları denemeye başlayacağım.

 

 

  İnceleme Sahibi: ulyses
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1880.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi