Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Astro Mixamp RX İncelemesi

Evet arkadaşlar, belki merak edenleriniz vardır, belki hiç duymayanınız, belki de kullananlar. Şuan kullandığım için bu masa üstü kablosuz amfiyi gene kendimce olan yorumlarımla sizlere aktarmaya çalışacağım.Oldukça şık, kullanımı kolay bir amfi bu Mixamp. Üzerinde 2 mode var Game (Oyun) ve Voice (Ses). Bu amfi ile oyun oynamak ve film izlemek gerçekten de çok keyifli. Ben kendisini şuan ses kartına Optik kablo ile bağladım, kulaklık olarak ise B%W P5 kullanıyorum. Bununla müzik dinlenemez mi? Sadece oyun ve film için mi diyebilirsiniz, bence öyle. Zira müziklerdeki performansı pek iç açısı değil, sesi boğuyor ve dinlemek istemiyorsunuz.

Gördüğünüz gibi 2 parçadan oluşuyor. Birisi Kablosuz verici diğeri de kablosuz alıcı. Böylelikle oda veya ev içerisinde herhangi bir yerde iken isterseniz (tavsiye etmem) müzik dinleyebilir, film izlerken kalkıp başka yere gidebilir veya arada kablo olmadan oyun oynayabilirsiniz.

 

Oyunlarda inanılmaz bir performansı var. Mesela Call of Duty oynarken şöyle haksız bir şey oluyor  Mesela siz olduğunuz yerdesiniz ve bir düşman geliyor, siz sadece adımlarını duyuyorsunuz ve anlıyorsunuz ki mesela sağdan geliyor, tek yapmanız gereken sağa dönüp tetiğe basmak. Oldukça detaylı bir oyun performansı sunuyor. Her sesi duyuyorsunuz. HD 650 ile de denedik o zaman çok daha iyi bir performans verdi, daha geniş sahne ve detay alabiliyorsunuz. Gene Call of Duty'de mesela kurşun seslerinin geldiği yeri çok rahat ayırabiliyorsunuz, duymadığınız rüzgar sesleri, düşmanın yürürken ki (daha size gelmesine baya varken) ezdiği otlardan çıkan sesleri çok rahat duyuyorsunuz.

Filmlerdeki özellikle diyalog sahneleri ve detay sahneler çok daha iyi. Mesela yağmurda yürüyen bir adamın ayak sesleri ve yağmur damlalarının çıkardıkları ses, kurşunun ilk çıkış anı, oldukça temiz konuşma sahnelerine sahip olabiliyorsunuz. Mesela Full HD, DTS olarak Gladyatör izledim, herkes ilk girişteki savaş sahnesini bilir. Mancınıklardan çıkan alev topları sanki üzerinize düşecekmiş gibi, kılıç ve baltaların çıkardıkları sesler sanki savaşı siz yönetiyormuşsunuz gibi.

Ben gerçekten çok şaşırdım zira oyundaki performansını biliyordum ama filmlerde bu kadar iyi olabileceğini düşünmemiştim. Yaklaşık 60-70 Pound'luk bir cihaz, oldukça kullanışlı bir kutusu var, anında toplayıp, başka yere götürebilirsiniz. Tek eksiği, şarjı çabuk bitebiliyor, 2 film izledikten sonra yaklaşık 4 saat, kulaklığın bağlı olduğu kısım ince bir sinyal sesi çıkararak, güç düğmesi ışığını yakıp söndürüyor. Bilgisayar USB portundan şarj oluyor rahatça.


Görüşlerim bu yönde. Umarım biraz fikir verebilmişimdir. Olumlu olumsuz tüm görüşleriniz benim için değerlidir. Fotoğraflar tarafımdan çekilmiştir.

 

 

  İnceleme Sahibi: DarkTemplar
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=5190.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi