Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Colorfly C3 Müzikçalar İncelemesi

Uzun süre severek Meizu M6sl kullandıktan ve artık yavaş yavaş ortaya çıkan problemlerden (donma, kilitlenme ve şarkılarda Cd çalarlara benzer atlamalar) yüzünden yeni bir dap arayışına girdim. :uzgun Neyse o forum sen o forum ben diye dolaşırken C4'ün kardeşi Colorfly C3'ün bayağı bi övüldüğünü gördüm. Head-fi'de uzun süre kullanıcı yorumlarını takip ettikten sonra "eh artık alayımda şunu ülkeme faydam dokunsun" diyerekten 9 ocak'ta ebayden siparişi verdim:evl Cihazın gelmesi 19 gün sürdü. Cihaz bana 99 dolar+15 dolar kargo ücretiyle 114 dolara geldi.

Kutu ve aksesuarlar:

Ürün bir kere çok sağlam bir şekilde geldi. Ufak bir koliyle geliyor. Kolinin içi zarar görmesin diye bir pembe süngerle kaplanmış. Süngeri kaldırdığınızda sizi çok klas bir siyah kutu karşılıyor ve kutuyu açtığımızda nihayet C3 tüm sevimliliğiyle sizi karşılıyor. Anlayacağınız kargo esnasında zarar görmesin diye satıcı herşeyi düşünmüş. Helal olsun. Daha sonra kutudan usb kablosu,duvar şarj ünitesi ve Paa-1 kulaklık çıkıyor. Ayrıca şık mavi bir taşıma çantasıda düşünülmüş. Şu ana kadar gördüğüm en zengin içerik oldu ve benden tam 10 puan aldı. :ok

Malzeme kalitesi:

Ürünü resimlerde göründüğünden daha küçük ama ağır. Elinize aldığınızda avucunuzun içine sığıyor ama ağırlığını da hissettiriyor. Tam olması gereken ağırlıkta bence. Ürünün kenar ve arkası metal bir malzemeden yapılmış ve gerçekten kalite hissi yaşıyorsunuz elinize aldığınızda. Burdanda tam puan aldı benden yani 10.

Ekran ve arayüz:

Ekranı küçük, Clip kadar ancak gayet okunaklı ve yeterli bence. Ekranın altında 7 adet dokunmatik tuş bulunuyor. İlk başlarda zorlansamda menüye 1 günde alıştım. Menü çok basit. Şarkıları klasör klasör gösteriyor. Playlist oluşturulamıyor maalesef bunun için şarkıları aynı klasörde toplamanız gerekiyor. Radyo yok. Şarj süresini 2-2,5 saat ölçtüm. Şarj ederken müzik dinleyebiliyorsunuz. Şarjı 14-15 saat kadar gidiyor.

Teknik özellikleri:

Chips: DAC: TI PCM1770
Output: 3.5mm PO interface
Screen: 0.82 inch OLED screen
Data Transfer: USB, support TF card expansion
Capacity: 4-8GB
Support audio formats: WAV, APE, FLAC, MP3, WMA
Audio Performance: Signal-noise ratio the SNR> 97db
Frequency Range: 22Hz-20Khz ± 0.5dbs


Test esnasında kullanılan parçalar:

İnceleme esnasında mp3 ten flac'a çeşitli ses formatlarını denedim.

Parçalar:

Evanescence- Everybody's fool.flac, Sweet sacrifice.wma 320kbps.
Metallica- Wherever I may roam.flac
Yasmin Levy- Libertad, Firuze, aman doktor.flac
Gwen Stefani- Don't get it twisted, Wind it up.flac
Müslüm Gürses- Sessiz gemi, Sigara.mp3 320kbps
Mahler- 2. senfonisi flac
Adele- Skyfall.flac

Gelelim en önemli ve en çok merak edilen konuya yani o kadar iyi şeyler yazdım şimdiya kadar peki sesi nasıl? Ne yazık ki buraya kadar arkadaşlar sesi cırt, fıs, dağılın. Şaka şaka :evl Durun gitmeyin. Gelelim sesine.

Burası en zor ve en zorlandığım bölüm olacak ve elimden geldiği kadar objektif olmaya çalışacağım.

Baslar:

Öncellikle Meizu M6 kullanan arkadaşlar bilirler Meizu özellikle baslarda kalite ve miktar olarak çok iyidirler. Keşke C4 dinleyebilseydim inceleme için daha iyi olurdu. Neyse baslar bir Meizu gibi değil kesinlikle, kaliteliler ama ben Meizu da duyduğum hazzı bunda yaşayamadım. Tamam Meizu sıcak sesli bir daptır biliyorum ama Meizudaki basları aradım doğrusu ancak Clip'ten daha başarılı bence. Basları bu arada ben arttırırım Meizu da Pfe'yi +2 bas ile dinlerim. Flat ses sevenleri üzmeyeceğini düşünüyorum. Vurgu olarak çok iyi, kısa ve tok.

Midler:

Bu cihazın en önemli karakteri midleri ve en başarılı olduğu kısım bu bence. Detay, inanılmaz, net ve enstrüman ayrımıda çok iyi, sahnesi geniş havalı, ferah. Midler bas ve tizlere göre bir tık önde.

Tizler:

Tizler midlere eşlik ediyor. Tizler şıkır şıkır ama çok çok hafif parlak geldi bana. Belkide sıcak sese alıştığım için bana öyle gelmiştir. Kalite olarak çok iyiler, uzaması yerinde, tane tane duyuluyor.

Sonuç:

Sesi sırasıyla mid, tiz ve en son bas olarak duyuluyor yani mid ağırlıklı bir dap C3. Ses çıkışı çok güçlü değil yalnız bir Pfe ile Re0'ı sürebiliyor ancak kafaüstü 250 ohm ve üstü kulaklıkları besleyebileceğini sanmıyorum.

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi