Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

AKG K414p İncelemesi

Bu kulaklığı yaklaşık 1 yıl kadar kullandım.Kendisi,üretici firma ve benim için emekliye ayrılmış olsada,ne kadar bilgi paylaşsak kardır diye düşünerek bir inceleme başlatmak istedim.Akg bu serinin yerine şu an k420-k430-k450-k402-k403-k404 modellerini üretiyor.


Akg bu kulaklığı Portable kullanım için üretiyordu.gerçektende portable olma sıfatını sonuna kadar hakeden bir ürün.hemen her kaynakla performans gösteriyor,katlanabilen yapısı sayesindede taşınabilirliği iyi sayılır.

Genel malzeme kalitesi ve kutu içeriği oldukça vasat bir ürün.1.5 mt lik bir kabloya ve standart 3.5 jack çıkışına sahip.kutusundan yalnızca bez bir taşıma kılıfı çıkıyor.


TEKNİK BİLGİLER
sistem: dinamik
dizayn: kapalı
frekans aralıkları:12-28000
empedans:32 ohm
agırlık:73 gr
kablo:1.5 metre
stereo giris:3.5 lik jack


Ergonomi ve İzolasyon:

Genel olarak izolasyonu iyi sayılır,bir iem ve earbud arasında bir yerlerde olduğu söylenilebilir.kapalı tipte bir tasarımı olsada,belli bir seviyeden sonra dışarı ses veriyor ve dışarıdan ses alıyor.ama kesinlikle bir earbud gibi dışarı yayın yapmıyor.
Pedleri küçük olduğu için,kulak kepçesinin üstünde duran tuhaf bir yapısı var.genel olarak pek rahat bir ürün değil.

Ses:
Giriş seviyesinde bir iemden daha iyi bir ses çözünürlüğüne sahip.Sibilance yok,ve ses oldukça doğal çıkıyor.Karanlık bir ses rengine sahip,tizler belli belirsiz ve karanlık bir yapıda.mid sesler hem renk hemde yapı olarak oldukça önde.Sahne kapalı tipte olmasınında etkisiyle basık kalıyor.kulaklık genel müzik türleri için sınıfta kalıyor ama! bass performansı kalite olarak çok iyi olmasada yoğunluk olarak Subwoofer etkisinde.atak değil bassları,hatta boomy,fakat bass derinlik ve şiddeti gerçekten çok eğlenceli bir kulaklık.R&B-POP ve  türevlerinde iyi iş çıkarıyor.bu karakteri sayesinde pc de sinema izlemek içinde ucuz ve etkili bir seçim olabilir.Ses çıkışı oldukça güçlü,maximum ses seviyesi gerçekten çok yüksek.

Kim Almalı:

Giriş seviyesi iem alacak kadar parası olup daha fazlasını isteyenler,pc için özellikle netbook ta kullanmak için ucuz ama etkili ürün isteyenler,yüksek seviyede bass performansı bekleyenler,ürünü gönül rahatlığıyla alabilir.

Halen piyasada bulunabilen bir ürün.Amazonda satışı mevcut.Tr'de Mediamarkt satıyordu bir ara,ellerinde kaldıysa.yada siz özellikle isterseniz ürünü SFRKD ile temasa geçip stok durumunu sorabilirsiniz.

 

 

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi