Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

AKG K490NC İzlenimleri

Geçen gün 2 saat kadar deneme fırsatını yakaladığım AKG K 490 NC hakkında deneyimlerimi aktarmak istiyorum.


Öncelikle bu zamana kadar kullandığım noise cancelling özelliği olan kulaklıklar arasında en iyilerinden biri. bu tarz kulaklıklarda genellikle sıkıntı sesin biraz orjinalinden uzaklaştığı yönünde oluyordu ama bu modelde bunun diğer kulaklıklara göre biraz daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Tabi bu biraz göreceli bir kavram.  Teknik özelliklerine bir bakalım.

Frekans Aralığı20Hz - 20.000Hz
Maksimum Giriş Gücü50 mW
Giriş Empedansı32 ohm
Duyarlılık117 dB
Gürültü FiltrelemeEvet
Bağlantı Şekli3.5mm jak
Ağırlık150 gram

empedans değeri düşük olduğu için cep telefonları ile uyumlu çalışıyor iphone 4 ve htc hd desire ile deneme fırsatım oldu iphone telefonlarda sesin biraz daha karakterli geliyor. HTC nin kullandığım yazılımdan olsa gerek alt seslerde dağılma problemi ile karşı karşıya kaldım. piyasada bulunan ucuz bir mp3 çalarda ( piranha )  testi gerçekleştirdiğimde herhangi bir problem yaşamadım.

kulaklık biraz ağır ama bu ağırlığı pek rahatsız etmiyor tasarımı özenerek yapılmış özellikle kulaklık tacı üzerinde bulunan deri kaplama 2 saat sonunda baş ağrısı gibi sinir bozucu problemleri önledi. 

Teoride kulak üstü bir kulaklık yani tam boy kulaklıklar gibi kulağı tamamen kapatmıyor bu ilk başta noise cancelling özelliğinin ne kdr verimli çalışacağı konusunda beni biraz şüphelendirse de testin sonunda bizim yüksek sesli ofis ortamında bile müziğe yoğunlaşmamı sağladı.  Aslında asıl noise cancelling bana göre öncelikle pasif filtrelemeden geçer :)))) ama dediğim gibi kulakl yastıkları iyi ayarlanmış hem kulağı ağrıtmıyor hemde ortam sesini iyi bir oranda engelliyor.

Kablosuz olması büyük nimet :)

Yüksek performanslı, aktif gürültü önleme teknolojisi
İstisnai AKG ses kalitesi
Sürekli ses boş pil ile dinlemek için
USB şarj edilebilir pil
Kolay taşıma ve saklama için Benzersiz 3d-axis2 katlama mekanizması
Herhangi bir USB portuna Kullanışlı şarj
Konfor kalıcıdır için Hafif
Uçuş adaptörü taşıma çantası ve prim dahil

2 saatlik test sonunda noise cancelling kulaklıklar arasında ilk 3 sıraya rahatlıkla girecektir.

Pop müzik dinlediğinizde başarılı
Metal müzik dinlediğinizde ( iphone 4 cihaz ile ) distortion gitarları çok rahat seçebiliyor ve tonun karakterini hissedebiliyorsunuz.
Caz müzik dinlediğinizde enstrumanları rahat seçseniz de bir eh işte durumu söz konusu :)
Hip-hop müzik dinlediğinizde bas sesler tatmin edici düzeyde

sonuç olarak  sürekli seyahat eden kablodan nefret eden müzik severler için çok iyi bir çözüm ama ev ortamında kullanmayı planlıyorsanız  tercih edilmemesi gerekiyor bunun nedeni fiyatı biraz yüksek bu fiyata başka alternatiflere yönelmek mantıklı ( gürültü filtresi olmayan kulaklıklar )

 

 

  İnceleme Sahibi: kulaklik.c
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3381.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi