Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Alessandro MS1 İzlenimleri

Arkadaşlar şu aralar inceleme yazacak vakit bulamadığım için bu tür bir yola başvurdum ayrıca sorularınız varsa onları da cevaplayabilirim.

Koss ksc75'ten sonra daha fazlasını arıyor ama gittikçe sevdiğim ses karakterinden uzaklaşıyordum, tiz sevmeme rağmen elimde bas ağırlıklı kulaklıklar dolmuştu. Altec Lansing im616 alıp kullandıktan sonra bre yeter artık tizleriyle öne çıkan bir kulaklık almam lazım diye kafaya koymuştum nitekim altecin tizleri bana neleri özlediğimi hatırlattı. Üstad soundchaser ile mini bir görüşme yaptım çok sağolsun bana hep merak ettiğim Grado sesini, grado serilerinin tatlı noktası olarak değerlendirilen Sr225 ile bir deneme sürüşü yaptırarak elimde ne olursa olsun bir grado olmalı dedirtti.

Alessandro Ms1 okuduğum yorumlarda grado tizlerinin törpülenmiş haline sahip deniliyordu bu da benim hoşuma gitmiyordu haliyle fakat pad modunun özellikle tizleri ve midleri ciddi şekilde açtığını da okuyordum. Ms1'in son zamanlarda hakkındaki tam ters yorumlar da okuyordum tabi sonunda kendim denemeden olmayacak bu iş diyerek sipariş ettim bir adet.

Gümrükte yaşanan sorunları atlıyorum tek bir nokta belirterek. Ürün şu kadar birşey olmaz diye aklınızdan geçirmeyin eğer benim gibi kamu dairelerinin çalıştığı zamanlarda sizde çalışıyor oluyorsanız ciddi bir sorunla karşı karşıyasınız demek.

Ürünü ilk açtığımda beklediğim gibi dandik bir malzeme kalitesiyle karşılaştım kulaklığı gören bir kaç arkadaşım senmi yaptın onu diye sordu hatta ciddi şekilde. Kulaklık sr60'ında sahip olduğu comfy yani rahat kullanım için üretilmiş padlerle geliyor, jack'ı standart 3.5" yanında birde çevirici geliyor. Kutu ise sıradan ince kartondan bir kutu içinden de herhangi birşey çıkmıyor kitapçık vs...

Kulaklığın sesi hakkında yorum yapmadan kaynağım Arçelik bir dvdplayer ve ona bağlı pa2v2 amfiydi onu belirteyim .
Seste ilk dikkat çeken nokta beklediğimin aksine baslar oldu çok sıkı ve hızlı (subwoofer gibi uzamayan ve müziğin üstünde belirmeyen) vuruyorlardı. Çok dar sahne ise baslı müzikleri dinlenemeyecek derecede kulağı yoracak bir biçime sokuyordu. Sahnenin dar olacağını zaten okumuştum yorumlarda ama bu kadar dar olacağını tahmin etmiyordum sanki bilinçli bir şekilde darlaştırılmaya çalışılmış gibi bir hali var. Tizlerde ise çok detaylı ve kaliteli bir tiz olduğu belli ama çok geride kalıyordu midlerde nitekim aynı şekilde etkileniyordu pürüzsüz bir şekilde kulağa vuruyordu fakat ne hataları ele vericek detaya sahipti nede iç gıcıklayıcı derinliğe. Kulaklık bu haliyle benim için olmazsa olmaz bir kulaklık değildi doğrusu pişman değildim aldığıma çünkü içimden bir ses tam performansla kullanamadığımı söylüyordu.

Kulaklığın ses kalitesi hakkında yorumum comfy padlerde 1ytl boyutuda bir delik açınca kökünden değişti. Tizler bahsi geçen grado tizine kavuşmuştu sonunda bende duyduğum farklı yorumlara hak verdim pad herşeyi değiştiriyor bu kulaklıklarda. Sonraki akşam padleri parçalama pahasına paddeki deliği 1ytl boyutundan ciddi şekilde büyütüp grado bowl şeklinde bir delik (sürücüdeki beyaz bez tamamen açıkta kalıncaya dek) açtım. Baslar hafif bir vuruş hissi kaybetti ama diğer her noktada kazandığımı söyleyebilirim.

Kısacası bu kulaklık padlerle bir hayli değişim gören, şahsi fikrim hızından dolayı belli müzik türleriyle anormal zevkli fiyatına göre erişilmesi imkansız gözüken bir metal / rock performansına sahip. Eksileri ne yazıkki artıları kadar var öncelikle çok narin kulaklıklar dağılacak gibi duruyorlar, benim kulağımı ağrıtmaz belki diyordum fakat bir saat civarı çıkartmayınca çok rahatsız edici bir acı veriyor. Bunu kişisel görüşe göre eksi artı sayılmayacak bir nokta olarak değineyim ki rahatlatıcı müzikleri patlamalı bol efektli filmleri izlemenin kulaklığı değil bu takıyorsun 3-5 tane hızlı parçayı dinliyorsun kafan yüzüne hedef almış seslerden şişmediyse kulağın acıyana kadar devam edebilirsin  :wink

 

 

  İnceleme Sahibi: deaddy
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1000.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi