Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Audeze LCD2 İzlenimleri

Kulaklığı, ALO Audio aracılığıyla edindim. Stok kablo ve travel case ile geldi. Kablo ayrı bir konu, acilen upgrade’e ihtiyacı var; onu halledeceğim. Fedex ile gönderdi Ken, 1 hafta bayağı bir stres yaşadım gümrük ile alakalı. Travel case ile birlikte totalde 2.5 kg’lık bir paket olarak bana ulaştı.
Kulaklığı ilk olarak Hasan’la dinledik aslında. İlk 10 saniyede “iyi ki almışım” dedirtti. Malzeme oldukça sağlam, tabiri caizse taş gibi, wood’lar ayrı bir güzellik katıyor. İçerikten wood’ların temizlenmesi için ayrı bir ürün de çıkıyor. Kendi kablolarına güvensizliklerinden midir bilinmez, aftermarket kabloya yol göstermesi açısından, mini xlr plug’ın pin out’u bile çizilmiş içindeki kağıtlarda.
Konforla başlayalım. LCD2 ağır bir kulaklık. Yine de uzun süreli dinlemelerde, benim gibi heyheyli birine bile problem çıkaracağını sanmıyorum. Kalın padlerle oldukça rahat ettim, kafa bandı rahat.
Bass:
2 haftadır HD800 elimde olduğu için, ilk kıyaslamaya onunla gireceğim. Genel olarak LCD2’nin türevlerine göre bass’lı olduğu izlenimi yaygındı. Ben de katılacağım bu görüşe. Basları benim için oldukça yeterli.  HD800’den sonra kesinlikle hissettirdi. DT880 gibi de basları yaymıyor, bu ayrı bir artı benim için. Ne fazla tok veriyor basları ne de aşırı yayıyor.
Mid:
Ortho kulaklıkların rakipsiz olduğu ve benim de şahsen en çok dikkat ettiğim nokta burasıydı. Oldukça dengeli,  önde yer edinmiş midler, inanılmaz detay kazandırıyor kulaklığa.
Tiz:
Kesinlikle sivri değil. En mutlu eden yönlerden biri bu oldu. Aşırı parlak tizlere sahip kulaklıklar benim için gerçekten dayanılmaz oluyor. Midlerin gölgesinde kalan bir tizde söz konusu değil, hd650’deki durum burda söz konusu değil.

Kulaklığın 150 saatlik bir burn-in süresinden geçtikten sonra daha da iyi duruma geleceğini tahmin ediyorum.  Kullananların izlenimleri bu yöndeydi.
Her tür müzikte insanı mutlu eden bir kulaklık LCD2. “Enstrüman ayrımı çok iyi, vokaller geride kalıyor” tarzı eleştirileri yönlendirdiğimiz hiçbir kulaklığa benzemiyor. Çok dengeli. Matrix M-Stage ile yaptığım kısa süreli dinlemelerimde edindiğim ön izlenimler böyle. Beslenmesi de oldukça kolay, M-Stage, bana mısın demeden hakkını veriyor kulaklığın.
Yaklaşık 1-2 saatlik dinlemeyle aktarabileceklerim bunlar, ilerleyen günlerde çok detaylı bir inceleme çıkaracağım bu kulaklık için.
Söyleyebileceğim son şey, son zamanlarda edindiğim tüm kulaklıkları elden çıkardığım dönemde, gerçekten kesinlikle elden çıkarmayı istemeyeceğim bir  kulaklık oldu LCD2.

Bir iki fotoğraf koymasak eksik kalırdı: 

 

 

  İnceleme Sahibi: compicat
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=2365.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi