Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Audio Technica ESW9 İzlenimleri

Muhtemelen birçok kişinin merak ettiği bir kulaklık olduğu için izlenimlerimi ekleyeyim dedim...

Kulaklık fotoğraflarda görülen kadar şık en azından. Gerçekten Audio Technica üretirken özenmiş diyebilirim görünüşüne.. Kulaklığın ahşabı, padleri, kafa bandı, işçiliği 10 üzerinden 11 alabilecek nitelikte. Kesinlikle küçücük birşey bile yok bu konuda eleştirilebilecek. Ama kablo konusunda aynı şeyi söyleyemem. Yumuşak güzel bir kablosu var ama gözüme Grado ve Beyer'den sonra dandik gözüktü işin aslı. Muhtemelen portable olduğundan bu şekilde bir kablo kullanmış AT.. Ben gene de ne kulaklık geldiği gibi jack'ını makaronla kaplayıp önlemimi aldım herhangi bir problem gözükmemesine rağmen..

Konfor olarak Beyer'le Grado arasında biryerlerde.. Padler, kafa bandı fazlası ile rahat, fakat kulaklıkların küçük olması nedeni ile kulağa bastırıyor. Bu bir süre sonra rahatsızlık verebiliyor..

Ses konusuna gelirsek, genel karakter olarak herhangi bir yerde yoğunluk yok. SR80in mid'lerinin çok daha önce olanı gibi düşünülebilir (sadece renk olarak ) Mid ve tiz olarak ben gerçekten çok başarılı buldum. Midlerdeki enstrümanlar ve vokaller çok gerçekçi.. DT770 ve SR80'den kesinlikle çok daha iyiler. Tizler konusunda ise ben çok daha başarılı buldum, zillerin titremesinin takibini çok net yapabiliyorsunuz. AT mid ve tiz konusunda çok iyi iş çıkarmış.. Bas konusuna gelirsek yoğunluk olarak SR80 civarında diyebilirim. Çok aşağı frekanslara inebilme konusunda da problemi yok fakat 770in basları daha gerçekçi geliyor bana.  Sahne ve derinlik konusunda da çok birşey beklememek gerek, malum hem tam kapalı ve küçük driverlı bir kulaklık. Ama kesinlikle basıklık hissi yok. (en azından benim için)

Hangi türlere gider/gitmez dersek, bir kere kesinlikle enstrümanlı olmalı. Trance, house, HipHop gibi türler ile hiç gitmiyor. Kulaklık bu şarkıyı değiştir diye bağırıyor :) Enstrüman olarak ne olursa kendini gösteriyor, özellikle gitar, saksafon ve zillerde ben çok başarılı buldum..

Kulaklığın iyi yanı mı kötü yanı mı karar veremediğim kısım ise, kulaklığın hassasiyeti. Gerçekten baya hassas ve bu dip gürültüsü, kayıt bozukluğu gibi şeyleri çok net olarak ortaya vuruyor. 128lik mp3 dinlemek, kötü/eski kayıt dinlemek benim sistemimde resmen ızdırap oluyor..

Amfi tepkisi konusunda ise yurtdışında bir çok kullanan portable amfi ile kullanıyor. Benim Fiio E5, iPhone 3G, A815 ve EF2 ile yaptığım denemelerde bence kaydadeğer bir değişiklik olmuyor.. Yani rakam olarak atarsam amfisiz performansı belki %95tir.

Taşınabilirlik konusunda da AT'yi kutlamak istiyorum. Amfisiz olarak bu kadar başarılı bir sonuç çıkararak, gerçekten taşınabilir kafaüstülerde ses konusunda çok büyük bir adım atmışlar..

Bu arada kulaklığın sahtesi her tarafta kaynadığı için alırken dikkatli olmak gerek, benden bir uyarı.. Sahtesinin malzeme kalitesi ve detayları zaten kendini çok rahat ele veriyor. (ATnin malzemesinden dolayı)

Sonuç olarak, taşınabilir kafaüstüler arasında en iyilerden biri olduğunu hatta normal kafaüstülerin bile bir çoğu ile yarışacağını düşünüyorum.. Benim gönlümü methetti :) 

 

  İnceleme Sahibi: MuttFTS
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1634.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi