Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Audio Technica CKM70 İncelemesi

Audio Technica'nın genel sınıflandırma söz konusu olduğunda,orta seviye kabul edilebilecek iem i ckm70 i elimden geldiğince size anlatmaya çalışacağım.Aslında konuyu D.H den taşıdığım söylenebilir.


TEKNİK ÖZELLİKLER:
Sürücü:12.5 MM Dynamic
Frekans tepksi:106 db
Frekans aralığı:5-24000
Empedans:16 ohm
Kablosuz ağırlık:10 gr

KUTU İÇERİĞİ-MALZEME KALİTESİ
Kutudan,3 boy silikon shure'un zeytin uçlarına benzer adaptör-oldukça şık kadifeye benzer bir taşıma kılıfı-kulaklık ve uzatma kablosu çıkıyor.
kutu içeriği tatmin edici.

Malzeme kalitesi gerçekten üst düzey bir ürün.Kulak kapsülleri parlak çelikten imal edilmiş.oldukça sağlam olmasının yanında çokta şık bir ürün. kablo kalitesi keza aynı orantıda çok kaliteli.kablo kalınlığı yeterli seviyede ve kullanılan malzemenin sağlamlık hissiyatı üst seviyede. Hem uzatma kablosunun hemde kulaklığın Jack fişleri altın kaplama.Genel malzeme kalitesi ve dizayn olarak çok iyi bir kulaklık.

ERGONOMİ-İZOLASYON
Ergonomi açısında şimdiye kadar tecrübe ettiğim en iyi iemlerden bir tanesi.oldukça rahat bir kullanıma sahip.kulağa oturması ve oturduktan sonra kulakta kalması sorunsuz.kulaklığın kendine has bir tasarımı var.ama benim için bir sıkıntılı bir durum,kablonun gereğinden uzun olması.uzatma kablosu kullanılmadığında kulaklık kısa kalıyor.kullanınca çok uzun oluyor.sanırım üretim aşamasında NBA yıldızlarının fiziksel yapısı baz alınarak üretilmiş.toplam uzunluk yaklaşık 1.5 metre.gereksiz.

izolasyonu bir iem için yeterli seviyelerde.sıradan bir iemden daha iyi ama bir westone 3 kadar izolasyonu yok.
kulak kanalına uzanan yapısı var.nozzle kısmı biraz daha uzun yapılsaymış kulak kanalını tamamen tıkayabilirmiş.
buda daha iyi izolasyon sağlayabilirdi diye düşünüyorum.

SES
on board ses kartı ve vibez le,flat seste farklı müzik türleriyle yaptığım denemelerde ilk göze çarpan-belirgin sıcak orta midler-parlak tizler-dengeli basslar oldu.midlerin kendine has bir sıcaklığı var,özellikle 1k seviyesindeki midleri tonlama olarak çok iyi buldum.ses oldukça doğal ve sıcak geliyor.şeffaflık olarak,bir armatür sürücünün keskinliğini sunmasada,genel çözünürlük açısından beklentimin üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.alt midler bana biraz yetersiz geldi.bu noktalarda kulağım birazda vurguya alıştığı için ckm 70 i bu konuda biraz eksik buldum.tiz seslerse neredeyse armatür sürücü keskinliğine sahip fakat,tizlerde doğal ve sıcak geliyor.kulak tırmalayıcı bir yapısı yok-ki w3 te bu durumdan sibilance ın da etkisiyle canım yanmıştı.ckm 70te sibilance olmuyor.bass seslerse genel dinleyici kitlesi için cılız sayılabilir,yani hissedilebilirliği az.aslında derin bass seven biri olarak bass seviyesi ve alt bass lar kalite ve şiddet olarak beni memnun etsede,yapay efektlerle yapılmış 80-160 hz arasındaki basslar çoğu dinleyici için yetersiz bulunabilir şiddet olarak.Ekolayzer ayarlarına karşı hassas ve esnek bir yapısı var.sahne bir iem için oldukça geniş.hiç basıklık hissi yaşatmıyor ve enstrüman ayrımı yapmakta zorlanmıyorsunuz.entrümantel ve vokal ağırlıklı müziklerde daha iyi olmakla beraber-hassas ekolayzer ayarlamalarıyla neredeyse,hemen her tür müziğe hitap edebilecek bir iem Ckm70.

güçlü bir playerla kullanmak şart gibi,maximum ses cılız bir playerla yetersiz kalabilir.Hatta bir cep amfisi hiç fena olmaz.

Bass yoğunluk:5
Bass kalite:7
Mid ses kalitesi:8
Tiz kalitesi:8
Tiz yoğunluk:7
Detay ve çözünürlük:7
Sahne:7
İzolasyon:7

 

 

  İnceleme Sahibi: BatmaN19
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1997.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi