Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Beyerdynamic DT1350 İncelemesi

Beyerdynamic Dt1350 İzlenimleriTeknik Bilgiler

Dizayn : Kapalı
Empedans : 80 Ohm
Frekans Aralığı : 5-30.000 Hz
Basınç : 109 dB
Kablo : 1,5 m
Yapı : Supraaural
Net Ağırlık : 225 gr

Frekans Grafiği

Buna gerek yok , zaten çizgiler bir sesi ne kadar tarif edebilir ki ..

Kutu İçeriği

Beyerdynamic Dt1350
Taşıma çantası
İki adet bilgi kitapçığı (İlginçtir , nereye ve nasıl takılacağına kadar anlatmışlar  :o )
Uçak adaptörü ve 6.3 mm jak

Malzeme Kalitesi

Yer yer plastik ve alüminyum kullanılmış , öyle elinize aldığınızda kaya gibi hissettirmesede yeterli seviyede dayanıklığa sahip . Pad leri normal bir insan kulağının yüz ölçümünün daire şekline bürünmüş hali diyebiliriz . Ne çok geniş ne de ufak .

Konfor

Uzun kullanıma 2-3 saat dersek bu kulaklık padleri sayesinde terleme ve benzeri sıkıntılar yaşanmıyor , 30 dk üzerinde dinlemeden sonra kulağı kızaran bir arkadaşım oldu her halde ten hassasiyeti ile alakalı bir konu bu . Kafa büyüklüğüne göre , kulaklık tacının kafaya uyguladığı basınç miktarının arttığını düşünmekteyim , basınç kafanın üst tarafı hariç yanlara dağılmış durumda . Bu olayı kulaklığı ilk aldığınız zamanlar yaşıyorsunuz , daha sonra esneme ve açılma oluyor sanırım , can sıkacak bir halden çıkıyor . Şuan koca kafamla pek bir problem yaşamıyorum kulaklıkla . Üzerindeki tacın ise açılabilir olması kafanızı tam anlamıyla kavrayabilecek bir hale getiriyor . Sabah koşusu sırasında , fitnessda yada bisiklet üzerinde rahatlıkla kullanılabilir .

Ses Rengi & Kalitesi

Birlikte kullanılan ekipman : Sony X1061 Eq:None – Diymod+Saf Bakır Lod+Fiio E11 Eq:Flat

Düz , Nasıl ? Dümdüz yahu bu kulaklık . Ne var ne yok onu veriyor çok iyi bir çözünürlük ile . Sese biçim , şekil vermek istemiyor , bu yüzden diğer bazı kulaklıklar gibi basslı türlerde göz doldurucu bir başarıma , enstrumantel türlerde ise acı ve keder ya da bu olayın tam tersini yaşatmıyor bizlere . Tanımlamak zor yani , ne bassları fazla , ne tizleri sivri , ne midler geride bu yüzden doğrudan flat diyoruz sesine . Bu kulaklığa nasıl saf değiştirtebiliriz ? Kaynak , kaynağı değiştireceksiniz , ama tam anlamıyla saf değiştirmiyor kendisi , kendi belirliği yoldan sapmıyor , hafif bir eğiliyor yalnızca . Diymoddan x1061 e geçişimin sebebi de budur , diymodda çok iyi bir çözünürlük ve sahne sunumu karşılıyor sizi fakat sesi tahmin edersiniz pekte sıcak değil . X1061 ile çözünürlük ve sahne bir nebze geriye gitsede , clear bass seviyesi ile dinlediğim hareketli türlere renk ve bass katıyorum . Bu kulaklığı almayı düşünen arkadaşlar öncelikle dinledikleri tür çeşitliliğine de özellikle bakmalı , örneğin sadece metal dinleyen bir arkadaşa önermem . Dinlediğiniz türler çok çeşitli ve hepsinde de zevk almak istiyorsanız alınabilir diyorum . 


Sahne

Eğer doğru şekilde takamazsanız , pek bir şey anlamamanız olası bir konu . Çünkü ufak bir hamle ile önünüzde güzel bir sahne düzeni karşılıyor size . Kapalı kulaklık alırken sahneden feragat edeceğimi bildiğim halde beni hayal kırıklığı yerine büyük bir sevince boğdu diyebilirim . Hareketli türlerde nasıl bir sinerji , ahenk arıyorsak , sahnesi ile bizi başka diyarlara götüren türlerdeki başarımı kapalı bir kulaklığa göre olağanüstü hele ki sağlam kayıtlara sahipseniz .

İzolasyon

En iyi başardığı şeylerden biri diyebiliriz izolasyonuna . Hani artistik bir laf var ya ''Headphones in world out'' diye ahada onu yapmışlar , gerçekten sizi müziğinizle yapayalnız bırakıyor .

Dışarıdan Duyulma

Kulaklık boşta çaldığında oldukça fazla ses çıkıyor fakat etle temas edince dışarıya çıkan ses sıfır . Dinlediğiniz şarkıyı yakınınızdaki birinin duyması baykuş değilse mümkün değil .

Fiyat & Alınabilecek yerler

Türkiye distribütörü 1000 liraya , Lafa müzik 360€+Kdv şeklinde satıyor .
Yurtdışından sıfır 300$ a , yada Head-fi den 2.el olarak 200$ dolaylarında almak mümkün . Algı-vergi hariç .

Dt1350 nin artı ve eksilerini yazmayı düşünüyordum fakat bana göre uzun kablosu(1,5m) ve karizma olmaması  :uzgun dışında bir eksisi yok  :) .

 

 

  İnceleme Sahibi: E2
  İnceleme URL'si: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4386.0

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi