İncelemelerde Kullandığımız Ses ile İlgili Terimler Sözlüğü

'Rehber Konular' bölümünde MuttFTS tarafından 11 Ağustos 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    46

Sadece yabancı sitelerde rastlayabildiğim bilgilerin Techno-Fi' de de yer alması çok sevindirici.
    Emek ve zaman harcayarak böylesine detaylı ve faydalı bilgileri paylaşanlara, eklemelerle katkı sunanlara çok teşekkür ediyorum.
    Selam ve sevgiler.

2. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    1.624
    Öncelikle bu konunun ilk sayfasında yer alan değerli bilgiler için teşekkürler.

Bu alanda yeni olan benim gibi arkadaşlar için verilen teorik bilgilerin örnekli bir versiyonu hazırlanabilir mi?

Örneğin,

"midbass": Falanca parçanın filanca saniyeleri arasında duyulabilir, kulaklığınız veya donanımınız bu sesi şu şu karakterde verebiliyorsa şöyle bir kulaklıktır vs vs gibi..

Tabi bu bir kişinin uğraşından çok bence forumun katılımıyla yapılabilir.

Bu konunun altında herkes örneğini vermek istediği kavramla ilgili track ve saniye aralığını (tabi parçanın hangi kaynaktan alındığı, Tidal'mi, Spotify'mı, indirdiğiniz bir flac mi, hangi albümdeki versiyon vs bilgileri de olmalı ki aynı örneğe herkes bakabilsin) yazar, ana sayfadaki referans bilgiler arasına eklenmeden önce özellikle uzman arkadaşların onayından geçer, burada tartışılır o değilde şu daha iyi bir örnek vs denerek ortak bir karara ulaşılabilir. Bu şekilde her kavram için herkesin kabul edeceği ortak bir örnek havuzu oluşmuş olur.

Bilmiyorum çok zor bir iş belki ama kulaklık incelemeleri, kıyaslamaları yaparken ve kendi donanımlarımızı değerlendirirken yararlı olabilir düşüncesindeyim.
    .
    Bu arada forumda böyle bir çalışma varsa acilen link iletene duacı olurum. Ayrıca yabancı forumlarda da böyle bir çalışma varsa link paylaşılırsa memnun olurum.

M3m0ry42, gozt_, akaelos ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. SalihArslann

SalihArslann MP3

Beğenileri:
    259
    Allah Razı olsun benim için çok iyi ve öğretici bir bilgi oldu.

Sayfayı Paylaş