İphone 8plus ses performansı incelemesi

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde Zenetic tarafından 12 Ekim 2017 13:50 tarihinde başlatılan konu.

1. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    77
    Selamlar.
    Apple'ın iphone 7 serisinden sonra asıl ismi 7s olması gerektiğini düşündüğüm iphone 8plus'ın elimden geldiğince ses farklılıkları ve yenikleri açısından incelemesini yapmaya çalışacağım.

Bildiğiniz gibi görünüm açısından değişen renkler ve arkada cam tasarım farkı.
    Space grey rengini beğendiğim için tercihim bu yönde oldu.
    Eski 7lere göre alüminyum kasa olmadığından kılıfsız kullanmak gerçekten korku verici.
    Ekran, kamera gibi diğer unsurları geçip direkt ses çıkışı ve hoparlörlerine gelelim.

Apple'ın açıklamasına göre İphone 8 serisi, iphone 7 serisine oranla %25 daha yüksek ses ve daha derin bas performansı verdiği yönünde.
    Kullanım olarak bas perfomansını sesin kuvvetli olmasıyla beraber direkt fark edebilirsiniz.
    Çok ciddi bir ses artışı olmasada 7plus, 8plustan sonra zayıf kaldığını söyleyebilirim.
    Genelde 7plus kullanırken video izlediğimde bluetooth hoparlör kullanırdım, 8plus kullanırken pek ihtiyaç duymadım.
    Ses artışı olumlu ancak telefonun cam arka kasasından mı yoksa yeni hoparlörlerin gücünden midir bilemedim telefon son seste iken ciddi bir titreşim hissi var bu 7plus ta bu kadar değildi.
    Genel itibariyle beğenimi kazandı özellikle pes tonlardaki iyileştirme vokal ve konuşma seslerinde oldukça dolgun güzel bir ses sunumu sağlıyor.
    Ahize kısmındaki hoparlörde güçlendiğinden görüşme esnasında son sese alırsanız çok gürültülü olmayan bir ortamda rahatlıkla başkalarının duyabileceği yükseklikte ses verebiliyor.

Gelelim kulaklık çıkışına, 7plus'a kıyasla ses iyi miktarda artmış.
    Samsung galaxy S8+ ile astell&kern xb10 kullanıyorum ve bu modifikasyon olmadığı halde 7plus samsung galaxy s8+ ile neredeyse aynı performansı veriyordu, iphone 8plusta buna ihtiyaç duymadım ses oldukça yeterli düzeyde.
    Sennheiser ie80 ile tecrübelerimde ses ciddi miktarda yüksek ve son ses seviyesine 1dakika civarında tahammul edemedim.
    S8+ ta iken son seste rahatça dinleyebiliyordum ve yeterli geliyordu, iphone 8plus ile ses seviyesi %75 de iken samsung galaxy s8+ ın son sesine denk geliyor.

Ses performansı açısından çok beğendimi söylemem lazım gerek hoparlör gerek kulaklık çıkışı olarak gerçekten başarılı bir performans sunuyor.
    Sanırım s8+'ı uzun bir süre kullanmayacağım.
    Özellikle de evrensel kulaklık kontrolcülerinin uyumluluğu da iphonelar için bir artıdır.

Umarım yararlı olmuştur, akşama doğru cihazın fotoğraflarını paylaşacağım.
    Saygılarımla...

refuserQ, jamesdean0701, zoso86 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Dersolmaz

Dersolmaz Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Hocam merhabalar oncelikle hayirli ugurlu olsun. Urunu sanirim yurtdisindan aldiniz burada henuz yok bildigim kadariyla. Denemeleri hangi kulaklik ile yaptiginizi ve urunu daplarla karsilastirmali yazabilirseniz sevinirim.

3. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    114
    İnceleme için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş