0-200TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Bu başlıkta 0-200TL arasında satılan kafaüstü kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

2. ubiquitous_arda

ubiquitous_arda MP3

Beğenileri:
    1
    Şu anda kullanmakta olduğum Philips SHO9560 kulaklığım var. Bu kulaklığın yerine 150TL maksimum bütçe ile yeni bir kulaklık almak istiyorum.

- Bütçe 150TL
    - Clip+ ve FiiO E11 ile birlikte kullanılacak
    - Sıfır veya ikinci el olabilir
    - Yurtdışından güvenilir bir satıcıdan 2.el olarak alabilirim tabi alışverişte yardım edilirse. :evl Sıfır olarakda alabilirim
    - Rock - Metal türü müzikler dinliyorum
    - Rock - Metal dinlememe rağmen dolgun bası seviyorum. Temiz bir ses istiyorum kulaklığımdan memnunum aslında ancak sesde bir miktar perde var bunun olmaması yada daha az olmasını istiyorum.
    - Yalıtımı kesinlikle iyi olmalı kulaklığım bu konuda çok başarılı bunu aratmamalı, rahat olmalı bunun kadar rahat olmayabilir ancak 2-3 saatlik dinlemede rahatsızlık yaratmamalı.

Yardımlarınızı ve tavsiyeleriniz bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler. :yourock

3. ubiquitous_arda

ubiquitous_arda MP3

Beğenileri:
    1
    Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum hocam ancak biraz kademe kademe yükseltmek istiyorum. Şimdilik 150TL civarı bir kulaklık bir dahaki sefere 250TL kademe kademe her seviyede bir kulaklık deneyerek gitmek istiyorum. :evl Zaten kısmetse Aralık ayında askere gidicem ozamana kadar bir kulaklık daha denemiş olmak istiyorum.

4. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    O zaman grado bakıcaksınız sr80 veya sr60 olabilir. :)hatta satılıyor şu an bir tane sr80.

5. Quattro

Quattro MP3

Beğenileri:
    40
    Grado SR60 sizin için uygun olur diyecektim ama rahatlık konusunda pek iyi şeyler okumadım. Eğer bass daha ön plandaysa Koss Porta Pro'ya bakabilirsiniz. 100 liraya TR garantili olarak satıyorlarmış şu an.

6. ubiquitous_arda

ubiquitous_arda MP3

Beğenileri:
    1
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum ancak belirttiğim gibi yalıtım mutlaka çok iyi olmalı. Yüksek ses ile müzik dinlemekten hoşlanıyorum, dışarıda kullanıcam ve kafaların bana dönmesinden hoşlanmıyorum. Konfor konusunda çok sıkıntı yaşamam gibi geliyor AKG K518 için birçok rahatsız yorumu okumama rağmen bende sıkıntı olmadı. Bildiğim kadarıyla PortaPro yalıtım olarak zayıf bir kulaklık aynı şekilde GR60'da öyle sanırım? :embarrassed Bas ağırlıklı olmasından z,yade kaliteli, derin ve hissettiren baslara sahip olmasını istiyorum sadece basdan ibaret olmasın yoksa. :evl

7. kaganisko

kaganisko MP3

Beğenileri:
    0
    Bence yalıtım, bas şiddeti ve boyut olarak k518 sizin için ideal. Hem rahatsız da etmemiş.

8. ubiquitous_arda

ubiquitous_arda MP3

Beğenileri:
    1
    K518 aklımda ve cepte Mahir abi sağolsun deneme şansımda oldu gerçekten beğendim ancak alternatif olabilecek farklı modelleride değerlendirmek istiyorum. Birde kulaklık denemek istiyorum çeşit çeşit farklı tatlarda. :) Brainwavz HM3 ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

9. besir66

besir66 FLAC

Beğenileri:
    12
    Merhaba. Paypal'da 100$ param kaldı ve paypal kesinti yapmadan bir kulaklık almak istiyorum.

Bilgisayarda her türlü aktivite(müzik, oyun, film) için kullanacağım.
    Aradığım şeyler; kalite-uzun ömür, temiz ses, ne bası ne tizi nede midi aşırıya kaçmama, yurt dışı kargo dahil toplam 100$'ı geçmeme, amfisiz tam beslenebilme.

Her türlü öneriye açığım. Teşekkürler.

Edit: Kafa üstleri hakkında pek bilgim olmadığı için ve araştıracak vaktim olmadığı için, aciliyetinden dolayı herhangi bir model teklifi veremedim :(

10. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Paypaldeki parayi gonderebilmeyi denedin mi? Cunku alisveriste kullannilamiyor olabilir.

11. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    Turkiyedeki kullanicilar balansi kullanamiyor, bozdurup hesaba aktarmak en sagliklisi. Kulaklik olarak da denilen fiyata, kablosunun ufak tefek rahatsizlik vermesi disinda, philips citiscape uptown alinabilir. Turkiye fiyati yurtdisindan iyi, 180 tl'ye falan geliyor.

12. besir66

besir66 FLAC

Beğenileri:
    12
    Paypal hesabi amerikada bir bankadan alinan kredi kartinin icindeki 100$i harcamak icin bir araci ve artik Türkiyede oldugum icin tek sansim paypal ile bir siteden birsey almak. Hazir yurt disindan alma imkanim varken de Türkiyeden almak istemiyorum, iyi bisey olsun diye.

Sent using Tapatalk

13. deadlypride

deadlypride MP3

Beğenileri:
    0
    Mdrxd100 ve mdrzx100 arasında kaldım sizce hangisi.

14. ggkkhn

ggkkhn MP3

Beğenileri:
    3
    Birini seçelim de kriter olarak neyi baz alalım? Öyle bir soru sormuşsunuz ki cevaplanması olanaksız. Yazı tura atıp bir cevap da verilir bu soruya. Hangi tür müzik dinlediğinizi, hangi ekipmanlarla birlikte kullanacağınızı vs. söylerseniz sanırım daha yardımcı olabiliriz.

15. deadlypride

deadlypride MP3

Beğenileri:
    0
    ilk kulaklığım o yüzden bass tiz pek anlamam.Philips gogear 2 gb ve samsung galaxy min cihazlar.Tür olarakta pop,rock,indie,enstrümantel,klasik kısaca nerdeyse her tür.

16. deadlypride

deadlypride MP3

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar yanıta göre sipariş edeceğim.

17. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.999
    Bu kulaklıkların forumda çok kullanıldığını düşünmüyorum. O yüzden bu ikisi arasında pek tavsiye gelmeyecektir...

18. deadlypride

deadlypride MP3

Beğenileri:
    0
    Maksimum 80 tlye ne önerirsiniz

19. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.999
    Pek bilgili olduğum bir konu değil taşınabilir kafa üstüler. Diğer arkadaşların önerisi varsa yazacaklardır :ok

20. deadlypride

deadlypride MP3

Beğenileri:
    0
    İlginiz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş