0-200TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. theMertFN

theMertFN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    teşekkürler sayın üstad, elimde dap olarak ipod touch 4g var ve amfi dac vs yok. bu kulaklık sorun yaratırmı?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 21 Eylül 2015
  2. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Sıkıntı olmaz :)

3. theMertFN

theMertFN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    teşekkürler :)

4. ssungur33

ssungur33 MP3

Beğenileri:
    10
    sms audio on ear bakabilirsiniz

5. theMertFN

theMertFN Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    muhtemelen almıyacağım :) dün düşündüm taşınabilir olsun dedim. kulakiçi olsun dedim. onun içinde cor150 düşünüyorum. neyse konuyu kirletmiyim :) yinede cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler. iyi forumlar.

6. The MasteR

The MasteR MP3

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    2011 yılından beri PFE kullanıyorum. Kablosu son 5-6 ayda kullanılamaz hale geldi neredeyse. Kablo değişimi şart. Bir taraftan onu araştırırken kafaüstü kulaklık denemek istiyorum.
    Forumda arkadaş 180 TL civarına SR80 satmakta. Dinlediğim müzik tarzı genelde Rock ve Metal. PFE'nin performansından memnunum açıkçası.
    SR80 almalımıyım yoksa 200 tl'ye farklı bir model öneriniz var mı ? İşe gidip gelirken sürekli müzik dinlerim. Gün içerisinde kulaklığı çok kullanıyorum yani. Acaba sürekli kullanımda rahatsız eder mi ?

İyi günler.

7. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Merhabalar hocam,2 seneden fazladır sr80i ve şimdilerde grado sr225i kullanan biri olarak diyebilirim ki,
    Evet rock/metalde çok iyi grado
    Ama yalıtımı sıfır ve kablosu da 3 metre ve bayağı da kalın olduğu için dışarda kullanması hem çok zor hem de potansiyel Çin hoparlörleri gibi ses veriyor dışarıya. Ama evde kullanmak için ideal.

8. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Herkese güzel günler dilerim...
    Clip+ ile pop, alternatif dinleyebileceğim 150 lira bütçeye alabileceğim en iyi kafa üstü kulaklık hangisidir?

Teşekkür ederim...

9. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
  10. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
  11. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Panasonic Rp-HTF600 aklıma geldi ve şu sitede buldum: http://www.onlineteknoloji.com.tr/tr/panasonic-rp-htf600-tac-kulaklik-506920.html

(http://www.head-fi.org/products/panasonic-rp-htf600-s-step-monitor)

Ama güvenemedim açıkcası.İstanbulda yasıyorsanız elden alın.Veya telefon acıp teyit ettirin ürünün doğrulugunu.Siteye güvensem bile fiyatına güvenemedim.Cunku mediamarkt 130 liraya satıyordu geçen sene(belki indirime girmistir,stok tüketıyorlardır,tamamen kuruntudur)

Yine mediamarkt'da o jvc'nin bir alt modeli mevcut: http://link.tl/pKUT

Onada hayır derseniz mediamarkt'a gidip sony,philips stant'da olan kulaklıkları deneyip alabilirsiniz.

12. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Çok teşekkür ederim.

13. ahmet

ahmet Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    merhabalar. ben şu vakte kadar hep kulakiçi (inears) kullandım. telefonun yanında verilen kulaklık bozulmadığı sürece onu kullanırdım bozulursa da herhangi biyerden 10-15 tl lik kulaklık alırdım. Şuan lg g4 telefonumun yanında verilen kulaklığı kullanıyorum kalitesi gayet iyi gibi geliyor bana ama daha kalitelisini dinlemeden önce 10 tl lik kulaklığa da iyi diyordum sonra bir merak saldı ben neden hiç kulaküstü kullanmıyorum diye. Uzun süreli kulaklık kullanmayı seven biriyim ve şuan kullandığım kulaklıkta 30dk içinde kulaklarım ağrımaya başlıyor yüksek seste dinlediğim için. Ben kendim araştırma yaptım fakat kullanıcı yorumları olsun incelemeler olsun hiçbiri birbirini tutmadığı için çok arada kaldım. Her neyse isteklerimi dile getiriyim.
    - Bütçem 150-200tl (eğer derseniz bu sana tam hitap eder bu fiyatın biraz üstüne çıkabilirim)
    - Electro, house, drumstep, metalcore, alternative rock gibi türler dinliyorum yani biraz ortaya karışık. (çoğunluk electro,house gibi türler o yüzden başa yazdım)
    - amfi vs gibi şeylerle ilgili bir bilgim yok telefonumla dinleyeceğim.
    - Yurtdışından almayı düşünmüyorum ya kendim gidip ya da internetten 0 almak istiyorum. (2. el olmasın)
    - Kulaklıklıklar hakkında çok az bilgiye sahibim bu kulvara çok yeni katıldım ve sizlerin önerisiyle almayı düşündüğüm kulaklık da benim kullanacağım ilk kafaüstü olacak bunları göz önünde bulundurursanız çok sevinirim.
    - Ayrıca bir tek evde dinlemeyeceğim dışarda da dinlemek istiyorum o yüzden portatiflik çok çok önemli olmasa da izolasyon benim için önemli şimdiden teşekkürler.

14. Jane Delawney

Jane Delawney MP3

Beğenileri:
    45
    @ahmet Lg g4 le gelen kulaklıktan daha iyi ses alman zor 150-200 liralık sıfır bir kulaklıkla. Zaten kafa üstü kulaklıkların %95 i dış kullanımda sıkıntı çıkarıyor. Özellikle yazın yanında çantan v.b yokken mecbur elinde taşıyorsun. Şimdilik kulaklığınızla idare edin daha sonra yükselterek yine kulak içi ile devam edin bence.

fenrir bunu beğendi.
  15. ahmet

ahmet Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    şöyle zaten kalite konusunda daha iyisini aradığım için kulaküstü aramıyorum en azından tek sebebim bu değil. Dediğim gibi uzun süre kullanıyorum ve ağrı yapıyor, kulaküstü kulaklıkların bu konuda daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Eğer dediğimde yanlışsam kulakiçi modellerin de buna uygun olanları varmıdır?( bunu da ilerde de kulakiçi almamı söylediğiniz için soruyorum kulaküstü yine de gereksiz derseniz zaten bu kulaklığımla devam edicem.)

16. ahmet

ahmet Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    önerebileceğiniz kulaklık cidden yok mu yoksa yoğunluktan unutuldu mu hatırlatmış oliyim biraz daha yardımcı olabilirseniz cidden çok mutlu olurum siz şimdi kulakiçiyle devam edin diyince açıkçası üzüldüm 200 tl az bir miktar deil çünkü

17. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
  18. ahmet

ahmet Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    peki ilerde fiyatı yükseltip aynı istekleri dile getirsem ne önerirdiniz kulaküstülerden

19. Odata

Odata Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Kulaküstü kulaklık alacağım ama birtürlü işin içinden çıkamadım. Kullanım amacım çoğunlukla müzik dinlemek olacak. Arasıra da oyun film şeklinde. Müzik türü olarak genellikle rock dinliyorum. Metal gibi çok yüksek ve tiz sesler yok sanırsam. Sadece bilgisayarda kullanacağım. Mikrofonsuz olursa iyi olur alternatif olarak mikrofonlu önerisinde de bulunabilirseniz çok memnun olurum. Ayrıca bir ses kartım yok anakartım MSI B150M Bazooka. Kablosunun biraz uzun olması gerek 1.8mt gibi. Şimdiden teşekkürler. Bütçem 200 tl.

Dipçe: Bir de insan seslerini net olarak duyabileceğim (filmlerde) kulaklığın ölçütü nedir yani özelliği ne olmalıdır? Ayrıca bunun için de bir öneride bulunabilir misiniz?

20. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
    Türkiye den mi yurtdışı mı tercihiniz peki.
    Sıfır mı ikinci el olur mu ...

Philips Shp 9500 genelde iyi deniyor amazonda var bildiğim kadarıyla, sizin dediğiniz insan sesi çoğunlukla mid bölgesinde o açıdan mutlu eder kanaatindeyim

Ana karta baktım 5.1 çıkış var ortadaki yeşil kısma takarsaniz direkt 3.5 jak yeterli.

Odata bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş