0-200TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. Odata

Odata Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Yurtdışından da alabilirim. 75 dolara kadar sipariş edebilirim yani. Sıfır olmalı.

2. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
  3. gocaseerli

gocaseerli Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,
    Düşük bütçeli kafaüstü kulaklık arıyorum(maks. 150TL). Daha önceden kullandığım Koss Portapro'dan ve AKG k450'den gayet memnundum . Ses kalitesi ve rahatlık olarak onlara benzeyen mümkünse dışarıya çok ses vermeyen bir kulaklık arıyorum. Yurtdışından alınabilecek ürünler de tavsiye edebilirsiniz. Çoğunlukla rock ve jazz dinliyorum. Şu ana kadar yaptığım araştırmada MediaMarkt'ta Pioneer MJ532, NC21, Sony ZX serisi ve Creative MA2300 gibi kulaklıklar gördüm. Bunlar hakkında da yorum alabilirim. Alınacak kulaklık çoğunlukla PC'de ve Cowon C2'de kullanılacak. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

4. G.House M.D

G.House M.D Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    - Bütçenizi, max 250 tl
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu, cep telefonumdan dinleyeceğim (note 4)
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi, kolay güvenilmediği için ikinci el olmasa daha iyi olur
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu, daha hesaplı olduğu için yurt dışı
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi, sadece klasik müzik. Yann Tiersen, Ludovico Eunaidi, Vivaldi vs.
    - Nasıl bir ses aradığınızı, şuanda sony mdr xb400 kullanıyorum. Extra bas yazıyordu üzerinde. İlk defa müzik dinliyormuşum gibi bir his yaratacak bir kulaklık arıyorum. Elimdeki kulaklık dinlediğim türe uzak olduğu için zor bir şey değildir herhalde :D
    - Ve diğer beklentilerinizi, yurtdışındaki indirimlere denk getirerek hesaplı almak istiyorum. İndirim durumuna göre bütçeyi biraz daha esnek düşünebiliriz. 40$ bile indirim olabiliyor. Birkaç tane kulaklık yazabilirseniz benim için daha iyi olur. Hangilerinin indirime gireceği meşhul :D Son olarak belirtmek isterim ki öğrenci olduğum için ne kadar az o kadar iyi :) Dışarıya ses vermezse (çok yüksek sesli dinlemiyorum) ve sağlık sorunlarım nedeniyle kulağı terletmezse süper olur. Umarım yardımcı olabilirsiniz :)

5. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
    Philips shp9500 sıfır, ya da sennheiser 598 ikinci el :ok ayrıca hifiman he350 de uygun olur diye düşünüyorum.

6. Onur Küçük

Onur Küçük Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    - Bütçem : En fazla 200
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumum : Mp3 playerdan dinleyeceğim. Amfi veya DAC sahibi değilim.
    - Sıfır veya ikinci el tercihim : Sıfır
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumum : İkisi de uygun ama yurtdışı daha cazip.
    - Ne tür müzikler dinlediğim : Rap Müzik
    - Nasıl bir ses aradığım : Bassların diğer sesleri kapatmadığı bir ses arıyorum. Ama basslar da 0 seviyede olmamalı, kendini hissettirmeli.
    - Ve diğer beklentilerim : Dışarıya ses vermemesi ve almaması güzel olur. Öğrenci olduğum için 200Tl'ye önermeniz gerekmiyor. 40$ bile olur. Sadece istediğim özelliklere uygun olsun :D;
    Teşekkürler.

refuserQ bunu beğendi.
  7. G.House M.D

G.House M.D Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Philips hoşuma gitmişti ama amazon satmadığı için alamadım :sad başka bir satıcıda vardı ama amazon satmıyorsa alma dediler alamadım. Sennheiser'ın da görüntüsüne aşık oldum ama beni çok aşıyor :evl İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim :)

8. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027

Bence ikisi de ikinci el bulunabilir ilanlara bi göz atın isterseniz.

9. mavizaman

mavizaman Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    bana da öneri gerek;
    max 100tl, pc üzerinden, sıfır, yurtiçi, elektronik(house ağırlıklı), bas(60hz kanalı) kısmen ağırlıklı,midler tizler dengeli, rahat kullanımı olan bir model bakıyorum.
    Birkaç yıldır kullandığım philips shp805in tek tarafına ses gelmeyip düzeltemeyince emekliye ayırdım.Daha önce gene malumunuz bas ağırlıklı olan sennheiser hd202de kullanmıştım ikisinden de memnun olmakla beraber ben shp805i tercih ederim ortalamada daha iyi bana göre.

10. Sennheiser

Sennheiser MP3

Beğenileri:
    209
    Merhaba,
    Beklentilerinizi karşılayacağını düşündüğümüz modellerimizle katkıda bulunmaya çalışalım. Fiyat performans modellerimiz olan HD 201, HD 202 ve HD 205 modellerimizi de inceleyebilirsiniz.

11. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    150 liraya bas ağırlıklı Tr'de bulabileceğim bir ürün var mıdır? :)

12. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
  13. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.841
  14. Özgür A.

Özgür A. Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Piyano ve vokal ağırlıklı,tüm müzik türlerine hitap edecek,mütevazi bir kulaklık arıyorum.Bunun dışında kulaklığı piyanoya bağlamak istiyorum.Sesleri net almak isterim.Kulağımı yormasın,mikrofon istemiyorum.

15. Özgür A.

Özgür A. Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Piyano ve vokal ağırlıklı,tüm müzik türlerine hitap edecek,mütevazi bir kulaklık arıyorum.Bunun dışında kulaklığı piyanoya bağlamak istiyorum.Sesleri net almak isterim.Kulağımı yormasın,mikrofon istemiyorum.
    Yanıtlarınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş