100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    582
    Bu başlıkta 100-300TL arasında satılan kulakiçi kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

2. BilinmeyenAdam

BilinmeyenAdam Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Elimdeki creative ep630 bozulduğu için yeni ve daha iyi bir kulaklık almak istiyorum. Bütçe olarak 100 dolar ayırdım. Uzun zamandır Shure SE215-CL gözüme çarpıyor. Nasıl bir kulaklık sizce ? Türkiye öncelikli mecbur kalırsam yurtdışından da alabilirim bana referans gösterirseniz sevinirim.

Dap olarak;
    İpod Touch 2G ve
    Sony A845 kullanıyorum. bu playerlara uygun dengeli kulaklık önerilerinizi de duymak isterim.

3. devoker

devoker FLAC

Beğenileri:
    11
    Shurelar genel olarak mid karakterli kulaklıklar diye biliyorum, şu adresten ne tarz bir kulaklık aradığınızı belirlerseniz ilk yardım etmek daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.
    http://www.head-fi.org/t/541204/con...arts-remote-added-march-1st-2012#post_7297552

4. BilinmeyenAdam

BilinmeyenAdam Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    orta karar bütçeme uygun bir iem arıyorum :) midlerinin baslarının beni üzmeyeceğini düşünüyorum zaten bugüne kadar kullandığım kulaklıklar. Creative ep630 ve sennheiser cx200 :)

5. malidemirkan

malidemirkan Guest

herkese merhabalar. beyerdynamic dtx 910 hakkında yorumu olan var mı? lütfen uyardımcı olunuz.

6. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Siz canınızı boşuna sıkıyorsunuz bence. Yukarıda da bir forumdaş bahsetmişte, bende aynen katılıyorum. Bütçenize göre PFE ya da biraz daha maliyetle Triple-fi sizi uzun zaman mest etmeye yeter. Yalnız triple-fi 'nin kulağa oturması biraz da kulak yapınızla alakalı, yoksa sesine kimse birşey demez zannediyorum.

7. Engin

Engin Yönetici

Beğenileri:
    795
    Gr07'nin tizleri dba02 tf10 gibi armatürlü aletlerden sonra az gelir tabiki ama kesinlikle az değildir.. Beyin delen tizler istemiyorsanız tabi..

8. Backslider

Backslider MP3

Beğenileri:
    0
    Selam arkadaşlar,

2 yıldır Sennheiser CX300 II kullanmaktayım, ses kalitesi artık bana yetmemeye başladı. Ben de yeni bir kulaklık arayışına girdim. Birkaç gündür araştırmaktayım, anladığım kadarıyla bu iş kulaklık değiştirmekle bitmeyecek gibi. Şimdilik kulaklıktan başlıyorum, devamı gelir inşallah.

Bütçem 150-160 TL. Yıllardır rock ve metal dinlemekteyim, ama son 1-2 yıldır ara sıra R&B de dinliyorum. Bu yüzden alacağım kulakta tizlerin önplanda olmasını istemiyorum. Tiz ve midleri bastırmayacak kadar hafif bass ağırlıklı veya tam bir ses balansına sahip ve bütün sesleri ortalamanın üstünde bir kalitede verebilecek bir kulaklık arıyorum. Yurtdışından sıfır bir kulaklık almak istiyorum, Türkiye piyasası çok pahalı. Kulaklık tipi konusunda öncelikli tercihim kulakiçi kulaklıktır. Klasik tiptekiler kulağımdan düşüyor, headphonelar ise zaman zaman rahatsız edebiliyor.

Kullandığım müzik çalar 3. nesil Ipod Shuffle. Kendi kulaklığı olmadan ses açma-kapama fonksiyonunu kullanamadığım için ve Sony Ericsson Xperia serisi telefonumun ses kalitesi bana daha iyiymiş gibi geldiği için (belki de bana öyle geliyordur) son zamanlarda telefonumu kullanmaktayım. Bunlarla yeni alacağım kulaklıktan performans alabilir miyim?

Birkaç günlük araştırmalarım doğrultusunda alınabilecekler listesine iki kulaklık ekledim. Seçim yapmama yardımcı olursanız veya bu kulaklıklar dışında bana daha çok hitap edebileceğini düşündüğünüz bir kulaklık önerisinde bulunursanız sevinirim.

İlk seçenek Head-Direct RE0
    Bu kulaklık hakkında okuduklarım beni başta çok cezbetmişti, sonradan biraz soğudum. Çok iyi bir sahneye sahip olduğundan, bütün enstrümanların net bir şekilde ayırt edilebildiğinden söz ediliyor. Tizleri çok başarılı, midleri ortalamanın üzerinde bulunurken her baktığım incelemede bassları güzel bir yapıya sahip ama yetersiz denmiş. Bu yüzden ikinci seçenekte sunacağım kulaklık beni daha çok cezbetmeye başladı.

Fischer Audio Eterna
    Eterna incelemelerinde gördüğüm kadarıyla bass ağırlıklı bir kulaklık olmasına rağmen rock ve metal dinleyenler de gayet memnun kalıyorlar. Forumdaki Eterna incelemesini yapan arkadaş tizler biraz zayıf, ama ses ayarından kalitesini bozmadan daha belirgin hale getirilebiliyor demiş. Ben amfi kullanmak istemiyorum, telefonumun veya daha sonra alacağım müzik çaların equalizer ayarından da aynı başarıyı almam mümkünse bu kulaklığı alabilirim.

Bazı forumlarda rock ve metal dinliyorum dendiğinde ağız birliğiyle Brainwavz M1-M2-M3 serisi kulaklıklardan biri öneriliyor. Ben bu kulaklıkların bass konusunda zayıf kalacağını düşündüğüm için bu kulaklıklara pek sıcak bakmıyorum. Bu kulaklıkları R&B parçalarla test etmiş olan arkadaşlar varsa onlardan da yorum bekliyorum.

9. neo1990

neo1990 FLAC

Beğenileri:
    6
    kesinlikle katiliyorum bu yorumunuza mesela um1 tek armatur alette bircok eksiklik var bencede en az 2 armatur alinmali
    ama birde soyle dusunmek lazim tek armatur kullanan urunler giris seviyesi oluyor genelde 2 armaturler ise neredeyse top tier modeller mesela um2
    ama birde arada istisnalar var mesela ortofon eq7 tek armatur ama bunun yapisi biraz farkli

10. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
    Tek armatürle de bu işi pekâlâ yapabilen kulaklıklar da var. Genel bir kanı olmamalı bence bu.

11. DrHolyday

DrHolyday MP3

Beğenileri:
    3
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3450.msg48591#msg48591 date=1334525413]
    Tek armatürle de bu işi pekâlâ yapabilen kulaklıklar da var. Genel bir kanı olmamalı bence bu.
    [/quote]

pfe bana az kalsın ie8'i sattırıyordu. genel kanı olmamalı bu bence de ayhan abinin dediği gibi.

12. neo1990

neo1990 FLAC

Beğenileri:
    6
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3450.msg48591#msg48591 date=1334525413]
    [/quote]
    ama dedigim gibi 1 2 istisna haric tekler genelde giris seviyesi :ok

13. Backslider

Backslider MP3

Beğenileri:
    0
    Bana tavsiyede bulunabilecek kimse yok mu?

14. Backslider

Backslider MP3

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kulaklık seçim listeme birkaç alternatif daha ekledim, aklım daha çok karıştı. Bütçemi 100 $'ye çıkarmak zorunda kalabilirim. Vizeler başladığı için çok ayrıntılı araştırma yapamıyorum. Teknik bilgim şimdilik çok az, sadece incelemelerde yüksek puan almış kulaklıkların yorumlarına bakmaya zamanım oluyor. Ama kafaya taktığım için araştırmak için vizelerin bitmesini de bekleyemiyorum. :D Beni tavsiyelerinizle yönlendirirseniz vizelerime daha rahat odaklanacağım. :)

1- Head-Direct RE0
    2- Fischer Audio Eterna
    3- Brainwavz M2 veya M3
    4- HiSoundAudio Crystal
    5- Head-Direct RE-ZERO
    6- Audéo Phonak Perfect Bass 012

Daha önce de dediğim gibi rock, metal ve ara sıra R&B dinliyorum. Kuvvetle muhtemel yukarıdaki kulaklıklar arasında tercih yapacağım. Kulaklığı şimdilik Xperia serisi telefonumla birlikte kullanacağım, yakın zamanda Sansa Clip veya Fuze almayı düşünüyorum.

15. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    582
    Kısa ve öz yorum yapmam gerekirse,

100$a kadar baslı olup, hem de metal/rock türlerini becerebilecek bir kulaklık yok.

Aralarında beeeeelki PFE biraz bas olarak yetip, biraz da başarabilir.

16. Burakpaker

Burakpaker Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ben de kulaklık önerisi istiyorum bütçem yaklaşık 200 tl genelde yabancı hip hop dinlerim 0 veya 2. el farketmez. kafam karışmış durumda yardımcı olursanız çok sevinirim.

17. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    582
    CKS90 alabilirsiniz :ok

18. Burakpaker

Burakpaker Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    nereden bulabiliri bu kulaklığı? istanbulda yaşıyorum. internetten alırken güvenebilir miyim?

19. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
  20. Burakpaker

Burakpaker Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ben de tam oraya bakıyordum şu an. yardım ettiğiniz için çok çok çok teşekür ederim. üstümden çok büyük bi yük kalktı.

Sayfayı Paylaş