100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. lotr1903

lotr1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,

Daha önce de kulaklık tavsiveyi aldığım ve sonuçtan mutlu olan biri olarak sizlerden tekrardan tavsiye isteyeceğim. Telefon kulaklığı olarak Sennheiser mm70i kullanıyordum. Kabloda bir sorun oluştu ve artık sağ taraftan ses gelmiyor.

-Bu fiyat aralığında,
    -Kulakta duruşu ve izolasyonu iyi olan
    -Ağırlıklı edm dinleyebileceğim
    -Sıfır
    -Yurtiçi/yurtdışı farketmez

Bir kulaklık önerisi yapabilir misiniz ?
    Bu arada telefon markası xiaomi lazım olursa.

Teşekkürler

2. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    19
    Sennheiser kullanmadım ama kullanan arkadaşlar sesinin çok berbat, net olduğunu söylerler. Soundmagic modellerine bakabilirsiniz pl21 veya pl11 vs işinizi görecektir.

3. lotr1903

lotr1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler mesajınız için. İnceliyorum.

4. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    129
    Zenetic bunu beğendi.
  5. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    Abi bence bi tfz king exclusive fan grubu yapalım :))
    Merakla özlemle teslim edilmesini bekliyorum.
    Hatta ürün gelince beraber inceleme bile yapabiliriz istersen.
    10 dakika kadar dinlemek yetti bana almak için o derece iyi bir ürün.

mfya bunu beğendi.
  6. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    129
    :) incelemeyi sana bırakıyorum artık.

Zenetic ve mfya bunu beğendi.
  7. breezeblocks

breezeblocks Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    şimdilik kendi kulaklığımı tamir ettirdim, melodeathde güzel ses veriyorsa işimi görecektir, benimki tekrar bozulunca bakarım artık

furkan kocyigit bunu beğendi.
  8. JisriDuQuantum

JisriDuQuantum Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba, yaklaşık bir yıldır forumla tanışık biri olarak nihayet yorum yapabilip tavsiye isteyebilme fırsatım oldu. Evvela yeterli bilgim olmadığını ve daha evvel LG g2, huawei p9, p10, iphone 3gs, galaxy s8 gibi telefon kulaklıkları kullandığımı ve bu konularla ilgilenmeye Çin'den aldığım bir kulaklığın etkisiyle başladığımı belirteyim :)

Geçen sene forumdan bi haber, Çin'den Tennmak Pro satın almıştım. Ürün ilk geldiğinde inanılmaz güzel ses veriyordu. Basslar gayet kuvvetli ve tiz olarak da yolda bırakmayan türden. Yaklaşık 2 hafta bu kalitede ses aldıktan sonra bir düşüş meydana geldi ve aradan 3-4 ay geçtiğinde kulaklığın tek tarafı bozulma yapmaya başladı, hala da bir temassızlık söz konusu. Derken bu durum can sıkmaya başladı ve yeni bir kulaklık almaya karar verdim.

Müzik tarzımı tam belirtemiyorum, neredeyse rap ve metal hariç her telden çalıyor gibiyim ama en net olarak şöyle belirtebilirim: Fun, yani NATE RUESS'in sesini olabildiğince net duymak (sanırım buna vocal deniyor) en dikkat ettiğim kısım. İnce sesli bir arkadaş kendisi, Tennmak Pro'da gayet güzel duyabiliyorum, en azından huawei veya samsung s8 kulaklığına göre çok daha sağlam. Sizce tekrar tennmak pro mu almalıyım, yoksa o fiyatlarda önerebileceğiniz başka kulaklık var mıdır?

Aslında normalde K3 pro ve dap almayı planlıyordum ama sanırım bu durumu yaza kadar ertelemem gerekiyor... Şimdilik bütçem 50 dolar civarı.

9. DarthSidious

DarthSidious Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    selamlar,

ultimate ears triple-fi 10 sahibiyim ve balance sorunları yüzünden dinlenmez hale geldi. Bu kulaklığı almamın sebepleri değişebilen kabloları ve hoşuma giden tizleri olmuştu. Biraz treble head’ım denilebilir. Yeni bir kulaklık arayışındayım ve tavsiye istemeden önce gerekli bilgileri yazıyorum:

dap : cowon d2+

dinlediğim müzik türleri: elektronik (trance)

320kbps - flac

aradığım ses rengi: v shaped. tizler keskin olmalı.

incelediğim kulaklıklar: magaosi k3 pro, toneking musicmaker tk12s, kinera h3, rose mini2

odaklandıklarım: kinera h3 ve tk12s (yeni kulaklığım chi-fi olacak yani :), biraz da dinamik sürücü ile alt frekans tarafında farklı tadlar denemek fena olmaz)

soru 1- Triple-fi 10’u gümüş kaplamalı kablolar ile kullanıyorum, kinera h3 de 2pin girişlere sahip. bu kabloları kinera da kullanabilir miyim?

soru-2 Kinera h3 veya tk12s, triple-fi 10 ile kiyaslanabilecek kaliteye sahipler mi? eger evet ise bu iki kulakliktan hangisi bana hitab eder?

10. Harvest

Harvest MP3

Beğenileri:
    10
    Merhabalar. Maalesef kullanmış olduğum westone um3x rc kulaklığımın sağ tekinde bir problem var. Ses sola göre biraz daha güçsüz geliyor ve çok çok hafif bir cızırtı mevcut. Böyle müzik dinlemek de hoşuma gitmediği için yeni uygun fiyatlı bir kulaklığa ihtiyacım var. En fazla 150 tl ye ne alabilirim acaba? Xiaomi pro hd buldum ama ses kalitesi nasıldır bilmiyorum hiç. Alıp riske girmeye değer mi? Veya başka öneriniz varsa çok memnun olurum paylaşırsanız. Şimdiden teşekkür ederim.

11. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    Tennmak programı veya yeni çıkanı ben memnunum

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Harvest bunu beğendi.
  12. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    Tennmak pro

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Harvest

Harvest MP3

Beğenileri:
    10
    Öneriniz için teşekkür ederim. Yorumlar iyi duruyor. Listeye ekledim :)

ismailkoc5484 bunu beğendi.
  14. babacano99

babacano99 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    MDR XB50AP - 70AP alınabilir. Beyerdynamic Byron hakkında çok fazla inceleme yok ama yalnız whathifi sitesinde fiyat/performans açısından en iyi kulaklığı seçilmiş. Amazon'da 150-170 bandında bulunabilir. Momentum 2'de denenebilir.
    MEMT X5
    Rock Zircon
    Beyerdynamic Byron
    Tennmak Pro
    Bunlara'da bir göz gezdirin derim. Fiyat/performans açısından çok olumlu yorum alan kulaklıklar.

Birde bu telefon ohm değerini nasıl öğrenebiliriz arkadaşlar bilgisi olan var mı?

15. barocka

barocka MP3

Beğenileri:
    53
    Kz zs6
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 9 Aralık 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 9 Aralık 2017 ---
    Kz zs6 yı da incelemenizi öneririm.

16. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    19
    Rock Zircon kullandım bir aralar. Millet öve öve bitiremiyor. Ben memnun olamadım. Tiz sesler patlama yapıyor. Kulaklık kafa ağrısı yapmıştı sonrada bir yakınıma verdim kurtuldum. Piston 3'ün sesleri bile daha sıcak rahatsız edici değildi.

barocka bunu beğendi.
  17. mertavsa

mertavsa Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,

İOS ile uyumlu 150 -300 tl arasında kulak içi kulaklık almak istiyorum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ederim.
    Dinlediğim müzik tarzları: House, Rock

18. rüzgarseyri

rüzgarseyri Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese merhabalar,
    Epey zamandır bana uygun bir kulaklık arayışı içerisindeyim. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Konu başlığındakine uygun olarak belirtirsem bütçe olarak 300 TL'ye kadar çıkabilirim.
    Kulaklığın sıfır olması tercihim.
    Yurtiçinden alabilirsem çok iyi olur.
    Dinlediğim müzikler çok çeşitlilik gösteriyor. Rock, tekno, klasik, pop ve türkü dinliyorum.
    Açıkçası yüksek basstan hoşlanmıyorum. Ben daha çok berrak ses veren dengeli bir kulaklık arayışındayım. İstediğim şey dinlediğim müziğin tüm detayını duyabilmek.
    Kulaklığı iphone ile kullanacağım.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

19. babacano99

babacano99 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Sa beyler bayanlar çok önemli bir sorun var.
    - Sony mdr xb50ap extra bass modelini aldım. Telefonum note 4 olduğu için çok fazla kalite alamıyorum. Çin'den 20 tlye aldığım kulaklık daha iyi ses veriyor. Yalnız bugün bir ipad'e taktığımda muazzam derecede ses aldım. Bunun ohm ile ilgili olduğunu anladım. Bildiğim kadarıyla kulakiçi kulaklıkta iade olmuyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Satsam aliexpress'ten düşük dirençli kulaklık mı alsam diyorum satmak da istemiyorum. İki derede bir arada kaldım vallahi.

20. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Selamlar. Telefonunuz kulaklığı tam anlamıyla besleyemiyorsa harici taşınabilir bir amp alıp telefonla birlikte kullanabilirsiniz. Eğer iki aleti birden taşıyamam diyorsanız giriş seviye bir dap işinizi görür.

jamesdean0701 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş