100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    19
    Sony neden böyle bir kulaklığa 40 ohm koyar ki anlamak cidden güç, mobilde kullanıcak çoğu kişi bunu gidipte amfi vs takmayacak

2. babacano99

babacano99 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    @Dr.Boom hocam amfi veya dap yerine empedans değeri düşük kulaklık tercih etsem sizce nasıl olur ?
    @supermix bunu aşmamızın bir yolu var mı hocam ? Android kulaklık ses yükseltme falan baktım yok bulamadım

3. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    260
    Android içinde ses yükseltmek için uygulama falan boşuna bakmayın. Eski Samsung E250'lerdeki ses yükseltme muhabbetinden farksız olur, hiçbir anlamı yok.

Kulak içi kulaklıklarda arıza haricinde iade imkanı arıza durumu yok. İlla o kulaklık ile devam edecekseniz USB bellekten biraz büyük amfiler mevcut. FiiO a1 mesela. Tahminim yeterli olur.

Fakat farklı kulaklık almayı düşünüyorsanız mutlaka deneyip almanızı tavsiye ederim. Kağıt üzerinde 16 ohm yazıp 40 ohm kadar zor sürülen kulaklıklar gördük. Sennheiser-Bircom kulak içi kulaklıkları deneme imkanı sunuyor. Bilmediğim farklı markalarda da böyle imkân vardır herhalde. Bulunduğunuz şehre göre forumda da size deneme imkanı sunacak kişiler olabileceğini düşünüyorum.

4. intercosmics

intercosmics Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar foruma üye oldum bir kaç gündür incelemeleri takip ediyorum ama okudukça kafam iyice çorba oldu. kısacası derdimi anlatayım sizlere.

htc1o kullanıyordum kısa bir süre öncesine kadar ve telefonu değiştirip huawei mate 1o pro aldım. kulaklık girişi yok ve type c üzerinden dönüştürücü ile kulaklık girişi sağlıyorum. ses testi yapıyım diye kulaklıgı taktıgım gibi beynimden vurulmuşa döndüm resmen. htc10 a göre ses çok kötü cidden. neden böyle, nasıl daha iyi performans alırım diye araştırırken uzun zamandır aklımda olan amp alma hayalimi gerçekleştirip onunla bu işi çözerim dedim ve SMSL IDEA siparişi verdim. şu anda yolda geliyor kendileri. bu amp ile ses deneyimlerimi htc10 a göre daha iyi seviyelere taşıyabilecegimi düşünüyorum. dogrumu düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum emin değilim açıkçası. şimdi de madem bu işi geliştirmeye soyundum kulaklığımı da değiştirme düşüncesindeyim. günde minimum 4-5 saat kulaklıkla vakit geçiriyorum. rave hariç bütün techno türlerinin yakın takipçisiyim. techno dışında deep house, tech house, minimal gibi türleri de ağırlıklı olarak dinliyorum. Müzik dinlediğim vakitlerin %80i bu bahsettiğim electronic türler ile geçiyor. Geriye kalan %20lik kısım ise yabancı alternatif veya akustik ağırlıklı diyebilirim. Bu bahsettiklerim dahilinde fazla basshead gibi gözüksemde aslında durum tam olarak öyle degil. Diger sesleri ezmeden tonlu bassları hissedebileceğim berrak midlere sahip bir kulaklık arayışı içerisindeyim.

Kullandığım in-ear kulaklıklar:
    -JVC FX3X
    -Sennheiser CX500 (5.00 olan değil eski versiyonu)
    -Denon AH-C710 (kullandıklarım arasında en favori kulaklığım)
    -Son bir senedir de htc10 standart kulaklığı Htc Max 310 kulanıyorum.

Bütün bu parametreler ışığında tavsiyelerinizi bekliyorum :)

5. FreeShah

FreeShah MP3

Beğenileri:
    14
    Ben telefon ile kullanmak için blueetoth bir kulaklık arıyorum. Ama sadece konuşma hamallığı yapmak istemiyorum, en azından müzik de dinleyebileyim istiyorum. O sebeple 200 TL'yi geçmeyecek bir blueetoth kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var. Mümkünse manyetikli modellerden tavsiyeler alabilirim.

Sayfayı Paylaş