11.11 Singles Day (Çin için Black Friday) İndirimleri

'Sıcak Fırsatlar' bölümünde CongoFather tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.836
    s4vaş bunu beğendi.
  2. DarthSidious

DarthSidious Yeni Üye

Beğenileri:
    0
  3. florence

florence FLAC

Beğenileri:
    580
    Çok iyiymiş, alıp benim mid2014’ü satılığa çıkaracak kadar. Neyse, kaçırdığım iyi olmuş yine masrafa girecektik :)

DefinitioN ve refuserQ bunu beğendi.
  4. Vordhosbn

Vordhosbn MP3

Beğenileri:
    168
    Macbooklar içinde en cok bu modelde (%28 )indirim olunca dayanamadım aldım. Store fiyatı 13500, Amerika fiyatı 10800 olan cihazı 9000 e satmaları cidden garip oldu. Sistemdeki hata sebebiyle 23:55 gibi acıldı. İslem 00:00 da tamamladım. Sonra zaten site cöktü ve 16 tane cihaz 3 dk icersinde tükendi bile.

Son düzenleme: 12 Kasım 2017
    DefinitioN ve refuserQ bunu beğendi.
  5. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    286
    Hayirli olsun. Hemen yakin zamandaki Amerika Black Friday indirimleri de baska bir baslikta toplansa mi?

6. Dersolmaz

Dersolmaz MP3

Beğenileri:
    25
    Black friday de peki aliexpress deki gibi fiyatlari onceden görüp sepete ekleniyormu.

7. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    286
    Amazon paylaşımları Discord adında bir uygulamadan devam ediyormuş donanımhaber yerine(oradaki link ile sağlanan haksız kazanç tartışması sonrası tepki gösteren büyük çoğunluk) https://discord.gg/2VuJhC seklinde bir davetiyesi var..

8. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    Hızına güvenerek üste para verip HK Air Mail ile istediğim ürünü standart shipping ile gönderdiler 1 hafta bekletip 2 haftadır onunla uğraşıyorum. Çinlilerden her alışverişimde biraz daha nefret ediyorum.

Synthyss bunu beğendi.
  9. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    13
    Şikayet edin paranızı kesinlikle alırsınız.

10. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    Şikayet ettim zaten ama AliExpress işi hep satıcıya atıyor bir yaptırım uygulanmıyor. Kiminle görüşsen aynı cümle ben sizin için satıcıyla iletişime geçiyorum. Satıcıyla çözülse ben çözerdim size yazmazdım zaten diyorsun bu sefer de konuşmanın ekran görüntüsünü istiyorlar soruşturacağız 3 gün içinde sonuç maili gelecek size diyorlar şimdiye kadar hiçbir şikayetimden sonuç maili gelmedi tabii. Şimdiki satıcı da tekrar kargoluyorum diye mesaj attı ayın 7’sinde zaten waiting for pick up durumundaydı yani %99 çıkmamıştı önceki paket şimdi bir de HK takip kodu girmiş eski takip kodunun yerine ama hâlâ takip bilgisi çıkmıyor.

11. ZenSiz

ZenSiz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Maalesef tıpkı ebay'da olduğu gibi belli bir süre dolmadan dispute açamıyorsunuz, açtıktan sonra da kargo bilgilerine bakılarak eğer ürün size teslim edilmediyse para iadesi alıyorsunuz. Oradaki birçok satıcı aslında al-sat yapan kişiler, bu nedenle ürünü tedarik edemediklerinde sahte takip numarası girerek zaman kazanmaya çalışıyorlar ve ürünü tedarik edince de önceki paket yolda kaybolmuş biz size yenisini gönderiyoruz diyerek yırtmaya çalışıyorlar. Çoğu kişi bu durumu irdelemiyor ve kabul ediyor tabiiki satıcılarda bunu bildikleri için rahatça at koşturuyorlar :). Tavsiyem alım yapılmadan önce satıcıyla iletişime geçip ürün elinde mevcut mu sormanız ve yorumlara bakarak ürün alınmasıdır.

bora şahin bunu beğendi.
  12. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    Aslında stoğu da sordum. Hatta kargo seçeneklerinde HK yoktu onu da benim istememle ekledi. İlk alışverişim değil daha önce de dilim yandı diye bayağı temkinli yaklaştım yani.

13. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    13
    Vay be sen bu çinlilere bak nelere kafa yorup ne kurnazlık çeviriyorlar :gulme:gulme:gulme

karanehir35 bunu beğendi.
  14. ZenSiz

ZenSiz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Şu anda en iyi kargo "E-packet" seçeneğidir, satıcıyla iletişime geçip bu yöntemle gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bu yöntem EMS ile neredeyse aynı sürede ulaştırır ve çok ucuzdur.

Sayfayı Paylaş