1More Quad Driver ilk kısa inceleme

'Kulaklık Genel' bölümünde Chaturanga tarafından 19 Şubat 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Arkadaşlar merakla beklenen (Veya en azından benim beklediğim :) ) 1More un 4 sürücülü kulak içi modeli olan Quad Driver henüz satışa çıkmadı ancak ilk izlenimler gelmeye başladı.

Detaylı bir inceleme olmasa da kısa bir incelemeye rastladım yabancı bir sitede linki paylaşıyorum,

http://www.technologyx.com/digital/1more-ear-quad-driver-headphone-review-theyre-music-ears/

Kısaca özetlemek gerekirse incelemeyi yapan kişi böyle bir kulakiçi dinlemedim hiç demiş ama henüz head-fi gibi forumlarda ciddi bir inceleme çıkmadı. Merakım ve beklentim iyice arttı.

Bu kulaklık temin edilebilirse techno-fi da bir inceleme turu fena olmaz hani :)) Bu fikrimi bir çok kişi destekler diye düşünüyorum :)

Mart sonu çıkacağı söyleniyor, 199 Dolar olacak ABD satış fiyatı. Türkiye'ye ne zaman gelir bilinmez ama 1000-1100 den aşağı satılmaz diye düşünüyorum.

2. complete

complete FLAC

Beğenileri:
    990
    Mikrofon kısmı gereksiz ağırlık yapacak gibi, bu sorunu flare r2a da yaşamıştım, kulaklık sola çekiyordu, kulağımdan düşüyordu, bakalım iyi bir iş çıkarmışa benziyorlar..

mattiadestro bunu beğendi.
  3. akaelos

akaelos MP3

Beğenileri:
    67
    Yazar kesinlikle odyofili değil ama ben bile yeni t20i siparişi vermeme rağmen heyecanlandım :) eğer t20i almasaydı 1more triple almayı düşünüyordum. Olmadı seneye para biriktirip bunu alırız. (Daha dapım bile yok :D ) isteyen olursa yazıyı özetleyebilirim.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Triple modelide mikrofonlu ama öyle bir problem ben hiç yaşamıyorum. Bunda da yoktur umarım öyle bir sıkıntı.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 20 Şubat 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 ---
    Odyofil olabilir de olmayabilir de ancak benim gibi yenilere göre şimdiye kadar elinden çok daha kaliteli ve farklı modellerde kulaklıklar geçmiş olduğundan eminim :) Gördüğü farkın çok ciddi olduğunu anlıyoruz. Ama benim merak ettiğim acaba geçen seneki Triple Driver modeline göre ne kadar bir fark var, çünkü editörde yokmuş 1More Triple kıyaslama yapamamış. Yakında çıkar gerçi kıyaslamalar bekleyip göreceğiz.

akaelos bunu beğendi.
  5. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.585
    ya bu tarz kulaklıklarda niye mikrofon topuna giriyorlar anlamıyorum. 200 dolara kulaklık alan kitle belli. illa mikrofonlu kablo vereceğim diyorsan bari kablo değiştirilebilir yapıda olsun.

r2a'da maket bıçağıyla çıkardım ben hocam temiz oldu :D kuş gibi şimdi.

6. complete

complete FLAC

Beğenileri:
    990
    doğrudur hocam,benim rotbalansımı bozmuştu r2a ,hep sola yanaşıyordum,bu mikrofonun ağırlık yapmaması imkansız,baya metal ve büyük,ağırlığı dengelemek lazım:)

refuserQ ve mattiadestro bunu beğendi.
  7. Aytac

Aytac Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Triple Driver'lar en çok sevdiğim ve almaktan en memnun kaldığım kulaklıklardan biri oldu (IE800, ES3, K10, Velvet kullandım). Hem detaylı, hem de ipeksi kadife gibi sesi var. HD650'nin biraz daha U şekillisi gibi. Şahsi ses tercihlerime göre IE800 ve ES3'ten çok daha keyifli bir kulaklık Triple Driver'lar. Upgrade'i K10 olur ancak (ses karakteri benzerliği olarak). Quad Driver'ı da heyecanla bekliyorum. Biraz daha sub-bass ve biraz daha airy tiz olursa mükemmel olur.

DavulcuEfendi, DrWhite ve akaelos bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Ben Creative EP630 den geçiş yaptım Triple'a, telefonlarla beraber verilen kulaklıklar ve EP630 haricinde de kulaklık kullanmamıştım. Dolayısıyla çok iyi modeller kullanmadığım için bir kıyaslama yapmam zordu ilk aldığımda. Ben şöyle düşünmüştüm hatta: "Yıllardır EP630 kullanıyorum baya eski bir model, demek ki bu sürede kulak içi kulaklıklar çok gelişmiş olmalı 1More'da bu sebeple bana bu kadar iyi geldi". Ama sanırım durum tam olarak öyle değil. 1More bu fiyat için gerçekten belki de en başarılı kulaklık uzun yıllardır üretilen.

Geçen yılın en çok sükse yapan 100 Dolar altı kulak içi oldu. Uzun süre bu fiyat için başarısı devam edecek bence, ama bir üst fiyat kategorisi içinde Quad Driver çıkardılar bence zamanla çok üst seviye kulaklıklara da geçecekler bu şekilde 1More diye diye :) Quad ne kadar üste koymuş yakında yorumlar incelemelerden anlarız ama muhtemelen önümüzdeki yıllarda daha fazla sürücülü kulak üstü üretecekler ve piyasayı sallayacaklar. İnşallah diğer firmaların fiyatlarında biraz esnemeye sebep olurlar.

9. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    1More Quad Driver head-fi da kayda değer ilk inceleme yayınlandı.

http://www.head-fi.org/products/1mo...ble-microphone-and-remote-black/reviews/18361

Bass headler, renkli, parlak açık sunum sevenlere hitap etmediği belirtilmiş. Dengeli, doğal bir ses verdiği frekanslar arasında karışma olmadığı vs belirtilmiş.

İncelemede özetle paylaşılan Pros & Cons aşağıdaki şekilde:

Pros: Extremely smooth, balanced and natural sounding sound. Still great value. Comfortable. Sleek design. No sibilance at all.
    Cons: Not great for fans of more coloured sound e.g. strong bass/mids focus/brighter sound. No replaceable cable. A little bit heavy.

10. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    907
    200$'lık kulaklıkta mikrofonlu kablo. Dap sahiplerinden çok cep telefonu kullanıcıları için tasarlandığı belli. P1'de olduğu gibi odyofil bir kulaklıkta yüksek dirençli ve mikrofonsuz kablo olur.

11. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Evet değiştirilebilir kablo koysalar şu 1More lara satışları 2 katına çıkar herhalde :)

12. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    464
    Hocam Ali Abi orda degisebilir kablodan ziyade bu tarz iemlerde mikrofonlu kulaklik kullanilmasini yanlis bulmus,mikrofonun ses iletinine olumsuz etki yapmasi sebebiyle.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Hocam yok anladım elbette ama değiştirilebilir kablo olması buna en iyi çözüm olurdu demek istedim :) İsteyen istediği şekilde kullanırdı.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    464
    Aynen hocam haklisiniz.Ama degisebilir kablo olacaksa da giris cikis yerleri saglam olmali.
    Yoksa girisler cabuk bozuluyor ve burumda sabit kablolular daha mantikli oluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Chaturanga bunu beğendi.
  15. invader

invader Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Bende triple driver modelini almıştım birkaç ay önce. Öyle deneyimli bi kullanıcı değilim ama araştırmalarım sonunda benim için en uygun modelin bu olduğuna karar vermiştim. Yalnız benim sıkıntım var. Kulaklığı takar takmaz sağ taraftan daha az ses geldiğini farkettim. İlk günden beri sol tarafı %90 olucak şekilde ayarlayarak dinliyorum. Arkadaş Amerikada. Bunu aldırtabilirim :)

16. complete

complete FLAC

Beğenileri:
    990
    çok kurumsal olmayan çinde üretim yaptıran firmaların kalite/kontrol ve işçilik kaliteleri malesef vasat,firma ile iletişime geçin bence değişim olabilir,dengesizlik bir arızadır,kaldıki bazı sesleri yutabilir de..

17. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Amazon'dan aldıysanız yazın büyük ihtimalle değiştirirler. Ama keşke gelir gelmez sorunu iletseydiniz. Hatta değişim değil de iade edip Quad modelini almak istediğinizi belirtin.

18. invader

invader Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Amazondan almıştım 12 aralıkta sipariş vermişim 21 aralıkta bana teslim edilmiş. Açıkçası o zaman iade-değişim işiyle uğraşmak istemediğimden kabullenmiştim olduğu gibi :) Üzerinden 4 ay geçmiş neredeyse, iade edip Quad almak istediğimi belirtsemde kabul etmezler heralde.

19. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Bence bi yazın Amazon yorumlardan da yazın sonra satıcıya da yazın, (Satıcı ya Amazon yada 1More görünüyordur) sol tataftan bir süre sonra ses gelmediğini yazan birine 1More cevap vermiş ve değişim yapmışlardı. 1More ürününe sahip çıkan bir marka benim Amazon yorum kısmında okuduklarım bunu gösteriyor.

Eğer üründe fiziksel bir hasar izi, sıvı teması belirtisi vs yoksa hatta resimlerini de çekip gönderin.

20. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Yalnız şunu da belirteyim Quad, Triple ın sürücü artırılmış hali değil tam olarak. Ses karakterinin biraz daha referansa yakın olduğunu okumuştum. Yani Triple ın karakterinden memnunsanız Quad dan aynı tadı alacaksınız diye bir durum yok. Aynı zamanda beklenti Quad da bassların daha derine inmesiydi ama bass severlere göre olmadığı görülüyor ilk izlenimlerde.

Sayfayı Paylaş